1.3.2024 | Svátek má Bedřich


Diskuse k článku

DOKUMENT: Fialovo prohlášení ke stávce

Jedním ze základních slibů naší vlády a všech politických stran, jež ji tvoří, bylo dát dohromady veřejné finance. Tedy zejména zvrátit nebezpečný trend neustále se prohlubujících dluhů, který nastartovala předchozí vláda Andreje Babiše.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Teplý 27.11.2023 22:49

Deficit státního rozpočtu má klesnout z 4 % v roce 2023 na 3,3 % v roce 2024. A to z velké částí díky inflaci - ne díky snižování schodků.

Ohánět se saldem "veřejných rozpočtů" - kde vláda očekává, že obce a kraje (na rozdíl od státem řízených organizací) budou v roce 2024 v obrovském přebytku - to je pěkná demagogie.

L. David 27.11.2023 21:02

Zpupný a prolhaný spratek, který se nějakým nedopatřením stal předsedou vlády, nás poučuje o tom, jak pro nás obětavě pracuje! I to modré z nebe je ochoten nám přinést, jen kdybychom si o to řekli!

Jak jsem šťastný, že máme tak skvěleho předsedu vlády!!!!

J. Jurax 27.11.2023 20:31

No jo, hezký.

Akorát se tam premiér nezmínil, pročže vyhazuje do WC miliardy na podporu občasných zdrojů energie, které nepotřebujeme a které nám svými dopady akorát elektřinu zdražují, proč neodmítne povolenky, aby zlevnila elektřina, proč z téhož důvodu neodstoupí od prodeje a nákupu elektřiny přes lipskou burzu s cenami zkur√enými německou Energiewende.

Proč dusí nepedagogické pracovníky ve školách, proč nezeštíhluje státní aparát, jenž od sametu rakovinně bují?

Proč zrušil EET - stejně mu to hlasy nepřineslo - a superhrubou mzdu a teď se pokouší daně zase nenápadně zvýšit zdaněním benefitů a tak všelijak, neboť konzolidační balíček, a za reformu důchodů vydává snížení valorizace etc..

Což vše dohromady spočteno nejen sprostný lid nemůže nenaštvat.

O. Buda 27.11.2023 19:39

Odboráři - nechutné! Nezbývá, než vyzvývat "Podporujte svého šerifa!" Stavím se na stranu vlády, jsem proti odborářským bossům.

P. Skřivan 27.11.2023 20:24

Na stranu jít můžete, ale na stranu vládi bych se nestavěl. :-)

Ś. Svobodová 27.11.2023 19:10

Školství: nehrozí masové rušení rozdělení tříd při výuce jazyků (jen se učitelům omezí počet hodin a je na řediteli, zda spojí třídy), nebude měnit financování asistentů pedagoga (no právě, už teď dělají za minimální mzdu), nové úvazky nebudou (ale inkluzivně budou rvát do tříd bez asistentů další a další postižené děti). Ale na kvalitu výuky to nebude mít vliv. A na funkci už teprve ne...

P. Skřivan 27.11.2023 20:30

Inkluzivně rvou skutečně postižené děti do speciálních škol a rodiče nutí je tam vozit. A i vyhrožují OSPODem, když ty děti tam nevezmou.

Asistenty pak mají jako úlevu od náročné práce. 24 dětí ve třídě, to je makačka. Za nás bylo 32 a žádní asistenti.

P. Sura 27.11.2023 15:07

Má pravdu pŕeceda !!

P. Brich 27.11.2023 13:39

8-o„Proto jsme hned po nástupu do vlády počátkem loňského roku seškrtali 80 miliard zbytečných výdajů a tím začali plnit naše předvolební sliby.“

Komentář: A proto jsme se rozdělili na 5 klubů jednotlivých stran (ačkoliv jsme do sněmovny vstoupili jako 2 subjekty), protože klub má ze zákona nárok na patřičné zaopatření; kromě předsedy jsme museli vytvořit dostatečný počet místopředsedů, aby se na každou dostalo; museli jsme si přidat na platech, protože jsme je měli velmi nízké; museli jsme vytvořit několik zbytečných ministerstev, protože musely být ukojeny všechny strany naší národní fronty; a protože to bylo pořád málo ďůlků pro kámoše, kteří nám pomáhali svrhnout Babiše, museli jsme na každém ministerstvu vytvořit dostatečný počet dobře náměstků. Protože to bylo stále málo, museli jsme rozjet Dozimetr a podobné akce.

„Jedním ze základních slibů naší vlády a všech politických stran, jež ji tvoří, bylo dát dohromady veřejné finance. Tedy zejména zvrátit nebezpečný trend neustále se prohlubujících dluhů, který nastartovala předchozí vláda Andreje Babiše.“

„Konsolidační balíček, jenž jsme představili letos na jaře, je dalším důležitým krokem. Mezitím jsme museli zvládnout obrovské výdaje spojené se zastropováním energií pro domácnosti i firmy a se zajištěním dostatku zemního plynu a ropy.“

Komentář: Protože kdybychom zastropovali u výrobce, nepřišli by si na své naši spřátelení překupníci, kterým jsme tyto obrovské výdaje nasypali do kapes. Díky našemu zastropování jste měli elektřinu jenom nejméně 3 krát dražší než v zemích, kam ji vyvážíme! Těmi obrovskými výdaji, které jsme přesto museli vynaložit, jsme ulehčili vašim domácnostem a firmám, ale nebojte se, o nic nepřijdete. Zaplatíte je později – pro začátek v konsolidačním balíčku.

„Přesto jsme ozdravný balíček včas připravili. Výsledná podoba, jež byla schválena parlamentem, znamená, že státní rozpočet

P. Brich 27.11.2023 13:41

Výsledná podoba, jež byla schválena parlamentem, znamená, že státní rozpočet ušetří v příštím roce bezmála 100 miliard korun a deficit poklesne pod 3 procenta HDP. Česká republika tedy začne opět plnit Maastrichtská kritéria, která znamenají zdravé státní finance.

Potřebných úspor dosahujeme kombinací snižování výdajů státu a změn ve struktuře daní. Co je důležité: snažíme se, aby celková míra zdanění zůstala pro občany stejná jako v době našeho vstupu do vlády.“

„Zároveň jdeme příkladem a výrazně šetříme na samotném fungování státu.“

Tak to už raději bez komentáře ...

!!;-€;-D;-(Rv

J. Soukup 27.11.2023 12:53

Ještě dvě, tři stávky a " blahobyt" je zpátky! 😬

P. Sura 27.11.2023 14:36

To jste vystihl přesn !!;-)

O. Buda 27.11.2023 12:32

Odborářská parta bývala "béčkem" KSČ. Zdá se, že zapomněli vyměnit noty. Pořád nejlépe vědí, za co utratit peníze, které nevydělali a jaká přijmout řešení za která neponesou odpovědnost. Žasnu, kolik lidí jim skáče na špek. No, asi to tak chceme...

J. Karza 27.11.2023 12:41

Co to melete? Jediný, kdo utrácí je vláda.

L. Konečný 27.11.2023 16:39

A kolik lidí skočilo na špek ODS a spol?

Z. Linda 27.11.2023 12:05

Zima, sníh, nevlídno a lid vytočen do nepříčetnosti. Prý podobající se 25. Únoru 1948. !!!! ;-D Jo historie se opakuje.

P. Skřivan 27.11.2023 15:49

Opakovat se nemůže. Tehdy sice byli zvoleni komunisti, ale co následovalo, nebylo od nich, ale ze SSSR přes ruské poradce.

V. Povolný 27.11.2023 10:51

Je neskutečně trapné pořád dokola poslouchat, jak je úprava parametrů důchodového systému vydávána za jeho reformu. Se skutečnou reformou přišel před lety Nečas, který zavedl skutečnou změnu financování důchodů. Sobotka to vzápětí zařízl. Od té doby posloucháme neskutečné bláboly, které za Fialy ještě akcelerují.

M. Kocián 28.11.2023 6:36

Ve chvíli, kdy peníze ztrácejí cenu takovým fofrem, jako teď, žádná reforma nepomůže. Je třeba začít od státu, odbyrokratizovat ho a odbřemenit od agent, které mu nepřísluší, a až získá důvěru občanů, přesvědčit je, že stát je ten nejlepší, komu dlouhodobě svěřit peníze.

E. Dvořák 27.11.2023 9:09

Tak on si vyjede na výlet do soukromé školy!!

Asi se nebojí vystoupit před rozhněvaným davem - ono taky počasí nic moc - a před školáky bude signalizovat o něčem důležitém a v suchu.

Třeba o Nutelle

V Praze by mu ji mohli omatlat přes ksicht...

P. Hatina 27.11.2023 9:04

Jak se na to dívám, typická fialovština, kde už od začátku nesedí ani to co si člověk může ověřit.

1) V případě rozpočtu po Babišovi -pan Fiala zapomněl dodat, že sice napřed seškrtali, ale potom si zase mimořádným opatřením ten rozpočet zase navýšili.

2) Konsolidační balíček neušetřil žádných 100 mld - jak se dá snadno zjistit, výdaje v rozpočtu z 2023 na 2024 poklesly pouze o 31 miliard

3) Maastrichtská kritéria, dokážeme plnit jen díky inflaci, která !poníží" ten starý státní dluh vůči dnešnímu HDP

4) Ten vtipoo tom že ".. celková míra zdanění zůstala pro občany stejná .." se vyprávěl už za komunismu, jenomže od té doby podražily i ty lokomotivy :)))

Takhle by šlo sice pokračovat, dál až k Fialově výkladu o školství, kde už se nic ovařit nedá. Jak si má asi prostý člověk ověřit zda na MŠ byl jakýsi "... připravovaný materiál ministrem školství Mikulášem Bekem po jeho nástupu do funkce zastaven."? (Spíše se otázat, jak si to asi mohl ověřit sán Fiala?) A pak dále pokračuje "..nehrozí .. nebudou rušeny, nebude se měnit Čili všechno pouze sliby do budoucna za které ani Fiala jako premiér ručit nemůže a nebude..

Ostatně k závěru - pan Fiala taky slavně ohlásil že ".. snižujeme počet státních úředníků, meziročně o dalších 2 600 lidí" - mimochodem docela nakvap, ke konci roku,. tak to těm svým úředníkům a jejich rodinám připravil pěkného Ježíška ve formě vykopnutí.. Ale když se na "svou vládu" nemůžou spolehnout ani úředníci, tak na kom jí chce stavět? Na policajtech??

A. Renjascu 27.11.2023 9:20

Vláda sice oznámila, že sníží počet úředníků o cca 2600 osob, což je 3,5%, ale původně slibovala, že snížení bude o 13%. Fiala tvrdí, že ve většině případů nejde o tabulková místa, ale zároveň jsou mezi nimi pozice zahrnující obslužné činnosti jako řidiče, uklízečky, údržbáře nebo kuchaře... což jsou činnosti, které se zřejmě budou řešit externími firmami...

R. Langer 27.11.2023 11:28

... takže to v důsledku bude dražší, než to původní řešení. To známe.

A. Renjascu 27.11.2023 11:45

To je v ČR docela možné a ani bych se tomu po těch letech vývoje nedivil

A. Koukolík 27.11.2023 11:34

To snížení stavu úředníků je jinak. Fialova vláda škrtla pracovní místa v úřadech, která nejsou obsazena. Žádný úředník nebyl vyhozen. Je se administrativně škrtla neobsazená místa, která vláda (vlády) předtím připravily pro své kamarádíčky a nestačily je obsadit.

A. Renjascu 27.11.2023 11:53

Myslím, že Fiala tvrdil, že jde ve většině případů o obsažená místa a tabulkových je tam málo. Uvidíme jaká bude realita, ale každopádně do slibovaných 13% je stále daleko.

F. Navrátil 27.11.2023 8:24

Fiala se mýlí jako pokaždé. Odbory nevyhlásily stávku proto, že se jim nelíbí ozdravný balíček, návrh důchodové reformy a také kroky vlády ve školství. Jim se nelíbí, že tzv, ozdravný balíček nic neozdravuje, že návrh důchodové reformy není reformní a kroky vlády školství devastují. Tato stávka je proti neschopné a nečinné vládě, která důsledek svých nepromyšlených kroků háže na bedra občanů a zejména pracujících rodin s dětmi.

F. De Winter 27.11.2023 6:45

Slohové cvičení soudruha nuteliéra Petra Fialy.

Reakci zkrátím: "Péťo, táhněte k čertu a vezměte s sebou celou tu vaší Bruselskou pětku, Sovětský svaz 2.0, grýndýl, 28 pohlaví, evropské hodnoty...a všechny ty ostatní šaškárny. Neděkujem, vypadněte a už se nevracejte!" [>-]

R. Tichý 27.11.2023 7:30

Proc, co se Vam ve vysvetleni nezdalo?

M. Šejna 27.11.2023 8:50

Naopak, to vysvětlení bylo tak skvělé, že Signál Fiala vstoupí do dějin jako Milouš Jakeš.

Hlavně ta definice zvyšování daní, kterou Signál nazval "restrukturalizace daní".

Až si budete stěžovat na zdražování všeho, tak vám Signál vysvětlí, že to je jen restrukturalizace cen. ;-D