16.5.2021 | Svátek má Přemysl


RODINA A PŘÁTELÉ: Jak jsme slavili neslavili Halloween

31.10.2005 19:12

První konal pokusy s dýní můj přítel Martin Zhouf , ten vyrobil halloweenskou potvoru už před týdnem a obdivovali jsme ji s Ljubou při poslední návštěvě u něho. Možná, že to byl poslední impuls, proč jsme do Halloweenu šli letos také, i když, pravda, jsme o tom uvažovali už loni, když jsme v Německu viděli u silnice stánek a tam prodávali nádherné oranžové dýně.
Ta naše letošní nebyla tak velká, jak ta loňská německá, ale přece jen byla docela slušně velká. Na sochání jsem já, ozbrojil jsme se tedy nožem. Začal jsem tím, že jsem vyřezal oči, nos a zubatou tlamu. Pak jsem zespod vyřízl kulatou díru - a ona je ta dýně dutá, není plná, jako třeba meloun! Dutina je plná jakýchsi vláken a semínek, je to všechno mazlavé, lepkavé, slizké -bylo mi, jako bych hubil nějaký život, ne moc příjemný pocit.
Co tyto řádky píši už září halloweenská lampa před domem a takto tam bude zářit napřesrok taky a jak doufám, třeba se někdo přidá. Vánoční stromeček je taky poměrně nedávno importovaný obyčej, proč by se neujal Halloween? Mělo by se ujmout všechno, co dává životu rytmus, co poskytuje impulsy. I když je to tak šeredná potvora, jako ta halloweenská příšera.


Soutěž: Vyhrajte s námi dietní plán na míru a zhubněte do plavek
Soutěž: Vyhrajte s námi dietní plán na míru a zhubněte do plavek

Léto se blíží a je nejvyšší čas myslet na svou linii. Pohyb sám o sobě nestačí, důležitý je také správně sestavený jídelníček. Proto jsme pro vás...

pepek co te to zajíma zdarec vsichni 8:36 8.12.2006
´hiýztfái utárř 18:14 30.10.2006
shakira halloven 11:43 29.10.2006

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.