24.6.2024 | Svátek má Jan


BEST OF HYENA: Večerní procházka

25.5.2024

Večer
Nora musí jít ven těsně než se jde spát, co je to platné, stáří má své požadavky. Včera jsem se vypravil s oběma pejsky na večerní – krátkou – procházku. Zamířil jsem k lesu, kde říkáme V cípu. Nora i Gari se zastavily u vrat do areálu někdejšího prasečáku.

Podivil jsem se. Snažil jsem se je popohnat, nedaly si ale říct a postávaly ve vratech.

Pak jsme pochopil. Do Cípu se chodí v poledne. Večer se chodí na prasečák, co psí paměť sahá, tedy od nepaměti.

Novinky ze zahrady
Kdybyste se Gari nebo Nory zeptali, co je u nás na zahradě nového, asi by řekly, že nic. Nemají ten správný pohled. Ve skutečnosti se změnilo hodně a nevím, proč k tomu došlo: přibylo ptáčků.

Už tu bydlíme devatenáct let a byly doby, kdy bylo přeptákováno. le je to tak tři, čtyři roky a ptáčkové jako kdyby se zařekli, že je to tu bezletová zóna. Marně jsem sypal slunečnicová semínka do krmítka i za mrazů a sněhu: nezájem. Bylo mi to líto, přitom vedle v Černíkách kde bydlí Anna s Patrikem mají na krmítku narváno.

Už je to zase v pořádku, je tu živo a tak to má být. Zahrada bez ptáků je jako… jak to říct? Jako zahrada bez ptáků a to je smutek.

Vzorní účastníci silničního provozu
Dělám všechno proto, aby Gari s Norou nebyli žádní účastníci silničního provozu,ale… on ten provoz přišel k nám. Jako na potvoru se v našem Šmoulově ráno konala výuka dětí, bylo jich tu milion na kolech a koloběžkách. V naší ulici byl semafor na střídavé projíždění, o kus dál kruháč, na druhém rohu přikázaný směr jízdy…

Lhal bych a stejně byste mi nevěřili, že se pejskové řídili semaforem pro střídavý provoz. To ne. Ale nenechaly se vybláznit, Nora neštěkala na koloběžky (a že jich tu bylo) a chovaly se řádně. Byly z nich skoro úřední osoby.

Psí slovo platí
Na procházce s Gari a Norou jsem byl ráno, potom v poledne a ještě jednou později odpoledne. To byla procházka obzvlášť pamětihodná, protože jsme drobet hodně zmokli – byl to takový ten déšť, jako kdyby na vás někdo vylil kýbl.
Večer se Ljuba vrátila z práce a divila se, že jsem nebyl s pejsky.
‟Byli jsme, dokonce třikrát. Navíc jsme zmokli.‟
‟Oni ale říkají, že nebyli vůbec.‟

Při tom zůstalo. Psí slovo platí. Ljuba tedy šla s pejsky ven a já zasedl ke klávesnici, abych si vám postěžoval.

Zdravotní screening

Ljuba byla na zdravotním screenignu (taky ho mám čerstvě za sebou). Pan doktor s ní dělal všechno možné a pak chtěl vidět, jestli nemá znamínka na zádech. Záda vystavena, načež učenec zvolal:
‟No nazdar!‟
Bylo to psí klíště velké jak … nevím, neviděl jsem, ale podle toho, jak to pak Ljuba líčila, bylo to pořádně nacucané klíště. Psí klíště, nutno podotknout.

V podezření je Garinka. Že přinesla klíště z lesa a protože nosí protiklíšťový obojek, svině klíště přelezlo z Gari na Ljubu a našlo s místo na zádech. Proč Gari a ne Nora?
Protože Gari je zlobivější, tak zní diagnóza.