23.6.2024 | Svátek má Zdeňka


BEST OF HYENA: Nora a pomlázka

15.4.2023

Nora a pomlázka
Přišli koledníci a šel jsem to vyřídit já a pejskové. Koledníci byli čtyři, tatínek a tři chlapečkové, tatínek neozbrojen, chlapečkové třímali pomlázky. Ljuba mě vybavila košíčkem z barevnými vajíčky a čokoládovými bonbóny, koledníci spokojeni, ale Nora – krajně znepokojena.

Nikdy v životě nebyla bita, natož pak nějakým bicím nástrojem. Ale pochopila, k čemu pomlázky slouží. Nechává se hladit od každého, je až trapně vlezlá. Tentokrát opatrně obcházela celou skupinu a uhnula, jakmile se tatínek nebo chlapeček pokusil se jí dotknout. Co kdyby chtěli koledovat na ní…

Když leje
Je to šílené počasí: vyšli jsme za sluníčka, pak vidím nad západním obzorem černočerný mrak. V půli cesty nás to div neodfouklo a pak se spustil liják.

V předsíni po návratu nastal propletenec. Gari s Norou víc věří svým jazykům než osušce a vzájemně si olizovaly hřbety. Nakonec se mi přece jen podařilo jim ručník vnutit a mohli jsme vkročit dovnitř příbytku, abychom se tam odpařili.

Do příští vycházky do deště.

Dilema
Pracovali jsme na pozemku, který má Ljuba za humny za vesnicí, nechali jsme tam zasadit dub u kamenné lavičky, kterou jsme tam loni instalovali u cesty. Ljuba tam byla autem, já přijel po něco později na kole – a Gari Norou vzal s sebou. Přece je nemohu připravit o slavnostní pocit při křtu stromu, který dostal podle světce dnešního dne jméno Julius.

No jo, ale jak zpátky? Pejskové mají za běžných okolností v autě pelech, jenže subaru forrester je skutečně lesník a slouží jako zátěžová dodávka, zkrátka, nebylo v něm pro ně místo. Byly velmi rozpolceny, jak se vydat na zpáteční cestu.

První se rozhodla Gari. Běžela se mnou, protože doprovázet kolo je legrace.
No a přidala se Nora. Přece neopustí svoji kamarádku.

Druhý je lepší
Ráno je to tak, že vstává Nora jako první. Nesu ji ze schodů do kuchyně, mezi tím se Gari taky probudí a vleze noře do pelechu. To proto, že Nořin pelech je výrazně lepší.

Pak to probíhá tak, že se stěhujeme do patra ke mně do pracovny. Tam je kanape a pelech. Gari se válí na jednom místě, Nora na druhém. Záměrně neuvádím, kde. Ono to není definované. Jakmile se jedna jde napít, ta druhá se zvedne a zalehne jí místo. Protože to místo je lepší, bez ohledu na to, které to je.K. Mudroch Mám to podobně . 20:16 16.4.2023
jirducha2 Pěkné povídání. 11:25 15.4.2023