17.6.2024 | Svátek má Adolf


Diskuse k článku

VZPOMÍNKA: Jince

Píše se rok 1983. Mezinárodní situace je mimořádně napjatá. Studená válka vrcholí. Sovětský svaz odvolává své zástupce z jednání o raketách středního doletu v Ženevě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lepka 7.7.2018 9:27

To si chcete připsat bodíky za III. odboj?

Jinak váš text nelze pochopit.

M. Bílý 7.7.2018 15:10

Re: To si chcete připsat bodíky za III. odboj?

Dobrý den, pane Lepko! (9:27). Chápu text autora článku a vůbec v něm nevidím snahu připsat si body za III. odboj. Je to normální popis situace, kterou jsem na vojně občas zažil. Jinak, když se řekne Jince hned jsi vzpomenul na přerušenou hřebenovou cestu v důsledku výstavby raketové základny.

Červená hřebenovka ze Zbraslavi do Jinců byla má oblíbená cesta asi od roku 1970. Ušel jsem ročně 800 až 1.000 km jednak po Brdských Hřebenech, jednak v Posázaví, Povltaví, okolo Berounky a pod.

Nahoru na hřeben k základně to má z diskutujících na Neviditelném psu asi nejblíž pan ing. Vandas. Když já jsem šel hřebenovku přes základnu naposledy směrem ku Praze, šmajdal jsem ještě po svahu okolo drátěného plotu. Je už turistická cesta obnovená? Ve dvaadevadesáti už na to nemám abych se přesvědčil, i když ještě před rokem a půl jsem vyšlapal ve Svatám Janě pod Skalou dole od kostela nahoru ke kříži těch něco přes 200 metrů bez zadýchání.