25.5.2024 | Svátek má Viola


VÁNOČNÍ SEZÓNA 2023: Praktické informace k nákupu knih

13.12.2023

Milí čtenáři, jako obvykle, i před letošními Vánocemi mám pro vás pár stručných informací ohledně nákupu knih. Zejména chcete-li to s nimi stihnout pod stromeček.

První detail: řada z vás ode mne dostala e-mailem slevový kupón za věrnost, aneb inflaci porazíme! (Pokud ne, podívejte se do složky Hromadné ve svém mailboxu, třeba tam něco najdete.) Kdyby nefungoval, dejte vědět. Zatím jsem měl jednu reklamaci, a to na nějakém specifickém tabletu; ostatním, zdá se, kupóny fungují, i když se při jejich vložení může rozhodit vzhled stránky Pokladna.

(Pokud toto čteš, milý čtenáři, a nevíš o žádném slevovém kupónu, zkus se mi ozvat na admin (zavináč) kechlibar.net, a já ti nějaký pošlu.)

Druhý detail: zrušil jsem doručování Českou poštou. Omlouvám se, ale vozit ty zásilky na několik kilometrů vzdálené depo (a ještě předem telefonicky vyjednávat povolení, aby vás vůbec pustili na dvůr), nebo stát v zimě hodinové fronty před jednou z mála otevřených poboček, které ve městě zbyly, to už je opravdu za trest. Ta organizace se zkrátka rozhodla, že radši pojde, než aby nějak zásadněji inovovala. A kdo chce kam, pomožme mu tam.

Tím pádem je na výběr Zásilkovna nebo PPL. Zásilkovna má nějaký box nebo výdejní místo skoro ve všech obcích a PPL by mělo vozit úplně všude, takže by nikdo z vás neměl zůstat nepokryt dopravou. (Kdyby ano, napište mi a zkusíme něco vymyslet.)

V obou případech prosím objednávejte do středy 20. prosince, cca 14:00, u pozdějších objednávek už nemohu garantovat doručení do pátku 22. 12. Výjimkou jsou obyvatelé Prahy a Ostravy (potažmo lidé ochotní tam dojet), se kterými lze v případě nouze domluvit osobní předání knih „z ruky do ruky“ i později, a to v Praze do pátku 22. 12., v Ostravě dokonce i na Štědrý den samotný.

Tož, těším se na vaše objednávky, a budu rád, pořídíte-li knihy například jako dárek pro své mladší příbuzné. V konkurenci Tiktoku a podobných kanálů nám totiž čtenářství začíná poněkud odumírat, a trochu se obávám, abychom časem neztratili schopnost číst docela.

Hudební epilog

Národ nemusí být zrovna velký, aby měl velkou tradici … a pobaltské pěvecké sbory opravdu „umějí“.

****************************************************************************************
ZAPOMENUTÉ PŘÍBĚHY 6
Šesté pokračování série Zapomenutých příběhů, dalších třináct kapitol na různá témata. Dozvíte se něco o padajících Kometách, válce s červy nebo o řešení životně důležité otázky „Kde probůh jsem?“. Jeden příběh za druhým je fascinujícím dílkem skládačky v obraze světa, ve kterém žijeme v blahoslavené nevědomosti. Kniha je jako vždy doprovázena rozsáhlou obrázkovou přílohou.
Zapomenuté příběhy 6 si můžete objednat na této adrese.
Všechny knihy autora lze získat ve zvýhodněném balíčku zde.