3.3.2024 | Svátek má Kamil


Diskuse k článku

KNIHA: Náčelník Nevrlý

Zpola bezděky se stal Nevrlý spisovatelem a jako takový je a bude vzýván. Zážitky bez liter jsou prvotní a nikomu je neberu, ale cosi je odnáší za mez, kam nevidíme. Nevrlý zaznamenával, což je dobře, a mez je překročitelná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 30.9.2023 16:38

Stařec Jiří Grygar spíše hodnotí sílu dnešních fake news na člověka, nikoliv poškození člověka.

Cituji z dnešního Seznam.cz:

... Jiří Grygar také už 30 let působí v občanském sdružení českých skeptiků Sisyfos, které se zabývá uváděním rozšířených bludů na pravou míru. „Já to nechápu. Řada lidí mi dokonce píše, že už dělají měření a zjistili, že Země je plochá. A že jsem úplný blbec, protože si myslím, že je kulatá,“ uvádí klasický příklad mezi lidmi čím dál silnějšího názoru, že Země je placka. Podle nedávného průzkumu britského týdeníku The Economist se počet lidí věřících v „placku“ v posledních pěti letech ztrojnásobil. „Myslím, že jsou to prostě lidé, kteří jsou trošku poškozeni,“ glosuje to Grygar s úsměvem.

M. Pivoda 30.9.2023 17:42

Laplace went in state to Napoleon to present a copy of his work, and the following account of the interview is well authenticated, and so characteristic of all the parties concerned that I quote it in full. Someone had told Napoleon that the book contained no mention of the name of God; Napoleon, who was fond of putting embarrassing questions, received it with the remark, 'M. Laplace, they tell me you have written this large book on the system of the universe, and have never even mentioned its Creator.' Laplace, who, though the most supple of politicians, was as stiff as a martyr on every point of his philosophy, drew himself up and answered bluntly, Je n'avais pas besoin de cette hypothèse-là. ("I had no need of that hypothesis.") Napoleon, greatly amused, told this reply to Lagrange, who exclaimed, Ah! c'est une belle hypothèse; ça explique beaucoup de choses. ("Ah, it is a fine hypothesis; it explains many things.")

M. Pivoda 1.10.2023 21:12

Jiří Grygar tvrdí, že věří v Boha, ale zapomíná na to, že člověk od Boha dostal svobodnou vůli.

Takže výjimečný inovátor Elon Musk se může sám svobodně rozhodnout, zda zemře (nedůstojně chcípne) na planetě Zemi, nebo spíše hrdinsky zemře na planetě Marsu.