23.4.2024 | Svátek má Vojtěch


SVĚT: Za zemětřesení prý může globální oteplování

17.3.2011

climate gate

Oxid uhličitý prý může úplně za všechno, na co se podíváte. Nejspíš i za zemětřesení a tsunami. Nevěříte? Je to další známka, že dny lidstva jsou sečteny a Konec se blíží.

Za zemětřesení prý mohou ledovcevyron

Global warming may bring tsunami and quakes: scientists. Reuters 17.září 2009

Profesor Bill McGuire působí na University College London. Jeho článek Potential for a hazardous geospheric response to projected future climate changes (2009) si získal pozornost tiskové agentury Reuters.

Profesor o tomto hoaxu (novinářské kachně) zorganizoval tiskovou konferenci, kde řekl: „Když tají ledovce, poleví tlak na zemskou kůru, což způsobí zemětřesení. Ta vyvolají sesuvy na mořském dně a to pak vytváří tsunami.“

McGuirre také uvedl (viz): "Možná, že se nám Země snaží něco naznačit". Já bych řekl, že Planeta chce hlavě MGuierrovi naznačit, aby se zamyslel - proč máme (totiž vlastně nemáme) každé jaro, když taje led a sníh a raší sněženky, pravidelně sezónu zemětřesení. Protože rozdíl ve stavu ledu v létě a zimě je třebas v Arktidě větší než rozdíl průměrného stavu ledu tamtéž nyní a před 30 lety.

Země prý má úžeh

Today's Quakes Deadlier Than In Past. CBS 18.června 2008

V jiném článku se dočteme o výzkumu jiného supervědce: „Nový výzkum, který prováděl australský vědec Dr. Tom Chalko, ukazuje, že globální seismická aktivita je nyní pětkrát silnější než byla před 20 lety.“ Vědec dále dodává: „Nárůst energie zemětřesení je zatím nejsilnějším symptomem, že planeta se přehřívá… Pokud problém globálního oteplování nezačneme okamžitě řešit, prudký nárůst globální seismické a vulkanické aktivity je jistý. Důsledky nečinnosti mohou být jen katastrofické. Není čas na polovičatá řešení.“

Takže to jako teplý vzduch, který se za sto let na povrchu oteplil globálně o 0,7°C nějakým způsobem přivádí útroby Země až na pokraj výbuchu? Nemá náhodou jádro Země tisíce stupňů Celsia?

V grafu číslo 1 vidíme typ zobrazení, jaký ráda používá IPCC. Ukáže jen posledních cca 30-40 let kdy jev x byl na vzestupu. Tak to IPCC dělala například s grafy tání arktických ledovců. Odborně se tomuto statistickému přístupu říká „cherrypicking“ – vyzobávání rozinek.

quake1

GRAF1: Od 70.let nastoupilo globální oteplování. Současně s tím došlo k růstu intenzity zemětřesení. Konsensus je jasný – všichni jsme ztraceni, přichází konec světa. Další grafy od 1973 viz zde.

Realita

Není to ale jen náhodná falešná korelace? Jak to zjistit? Tím, že porovnáme delší období. Zajděme si na stránky US Geological Survey.

Nejprve doporučuji přečíst si sekci Mýty o zemětřeseních.

A pak se podívejte na grafy, které podle dat USGS (Centennial Earthquake Catalog) zpracoval fyzik Robert Johnston PhD (viz):

quake2

GRAF 2: Energie uvolněná zemětřesením ročně. Teploty i hladiny CO2 sto let rostly. Zemětřesení naopak byla stále slabší. (Zdroj)

quake3

GRAF 3: Počet úmrtí ve světě způsobených zemětřesením – v přepočtu na milion obyvatel. (Zdroj)

Pokud nevěříte Johnstonovi, srovnejte křivku klesající intenzity zemětřesení 1900-1975 ve studii Hiroo Kanamori. The Energy Release in Great Earthquakes. Journal of Geopyhysical Research vol 80, No. 20 (July 1977) (obr. 3)

ZÁVĚR

Pokud se podíváme hlouběji do minulosti, tak vidíme, že růst hladin CO2 a růst globálních teplot během 20.století NEBYL doprovázen růstem intenzity zemětřesení.

Jestli se vám nelíbí CO2 jako příčina zemětřesení, nevadí. Pomocí falešných ad-hoc korelací se dá najít jiná příčina.

Luboš Motl s na svém blogu utahuje z takovýchto falešných korelací, jaké produkují různí McGuirové a Chalkové (viz). Navrhuje teorii, že za poslední zemětřesení může elektronická firma Apple. „Japonské zemětřesení způsobil iPad2, který byl uveden na trh přesně v ten den. Zatímco iPad1 byl uveden na trh přesně před rokem, tj. dva týdny po velkém zemětřesení v Chile. V době velkého tsunami v Indii Apple změnilo dodavatele a otevřelo první obchod v Evropě a prodalo svou 200 miliontou písničku přes iTunes.“

(Diskutovat můžete i na: www.klimaskeptik.cz/diskuse)
www.klimaskeptik.cz
Převzato z Kremlik.blog.idnes.cz se souhlasem autora.