16.6.2024 | Svátek má Zbyněk


KLIMA: Masový vrah káže

11.5.2011

climate gate

Přelidnění planety je podle Charlese Mansona vážný problém

Masový vrah, který si na čelo dal vytetovat hákový kříž, káže lidstvu o ochraně klimatu. Nedělám si srandu.

manson 

Foto: Che Guevara ekologického hnutí. Vrah nebo hrdina? Manson zřejmě viděl českou pohádku „Princezna se zlatou hvězdou“, ale nějak to popletl

Na jaře 2011 uplynulo výročí 40 let od odsouzení nejznámějšího masového vraha Ameriky. Novinky.cz při té příležitosti vydaly o Mansonovi článek Nejznámější vrah stále doufá v podmínečné propuštění (duben 2011). Ale jako téměř ve všech Mansonových biografiích (včetně Wikipedie) jedna informace tam záhadně chybí.

Nevím, jak vy, ale já jsem až doteď nevěděl, že nejznámější masový vrah Ameriky je ekoterorista.

Kult soudného dne

Charles Manson byl na jaře 1971 odsouzen k trestu smrti. Hned příští rok ale Kalifornie trest smrti zrušila, takže trest se změnil na doživotí. Manson byl odsouzen za sérii vražd, které prováděl se svými kumpány. Mimo jiné zavraždili těhotnou manželku známého režiséra Romana Polanskiho. Tento vrah se stal mediální hvězdou jako kdysi Billy Kid nebo Jesse James.

Manson, už předtím opakovaně trestaná osoba, se koncem 60. let stal lídrem apokalyptické sekty zvané „The Family“ (Rodina), která čítala asi sto lidí. Kult sídlil na ranči Spahn u Los Angeles. Manson, jak už to tak bývá, tvrdil, že je vtělením Ježíše Krista. Byl k tomu vybaven i plnovousem.

O čem ta sekta byla? O ekologii. Běloši jsou jako rakovina, rabují přírodu. Nyní ale přichází povstání barevných, gigantická světová válka, která bělochy smete a přírodě se tak uleví. Helter Skelter. Mansonova rodina chtěla sérií vražd toto povstání odstartovat. Vybírali si jako oběti bohaté buržousty, zřejmě proto, že ti nejvíce spotřebovávají přírodní zdroje.

Když se ho v roce 1987 v interview ptali, proč vraždil, odpověděl, že jen chránil přírodu. Lidé jsou pro přírodu škodliví, musí umřít jako škodná. „Jde mi o to chránit si svůj vzduch, svou vodu, svoje stromy, svoje zvířata. Skoncovat s lidmi.“ („I am working to save my air, my water, my trees and my wildlife, and I’m trying to do away with society.”)

V jiném rozhovoru si stěžuje, že vlády dost nebojují s klimatickými změnami. „Pročpak neřeknete lidem, že polární čepičky tají, protože svými stroji vytváříte příliš mnoho tepla?... Spíše jsem měl zabít čtyři nebo pět stovek lidí, pak bych se teprve cítil lépe. Měl bych pocit, že jsem pro společnost opravdu něco vykonal… Pravda je taková, že Planeta umírá.“ (zdroj)

Depopulace

V interview s Geraldo Riverou Manson říká, že nelituje vražd. Naopak, lituje, že nezabil více lidí. Má pocit, že lidé jemu Mansonovi jen špiní jeho vzduch, jeho vodu a překážejí.

“Chtěl bych vás pozabíjet co nejvíc. Navršit vaše mrtvoly až k oblakům. Tak asi 50 milionů. Kdybych vás mohl zabít tak 50 milionů, snad bych mohl zachránit svoje stromy, svůj vzduch a svoji vodu a svoje zvířata… Ale i to by byla jen kapka v moři.”

(“I’m gonna kill you, as many as I can. I’m gonna pile you up to the sky, I figure about 50 million,” said Manson, “I figure if I can get about 50 million of you I might be able to save my trees and my air and my water and my wildlife.”)

Atentát na presidenta

Dodnes jsem netušil, že za zbabraným atentátem na amerického presidenta Forda v roce 1975 stáli Mansonovi vražední eko-šílenci.

Pachatelem byla členka Mansonovy sekty, Lynette „Squaky“ Fromme. Převlékla se za jeptišku a chtěla presidenta zastřelit, avšak v aktivní komoře zbraně nebyl náboj. Než stihla stisknout kohoutek znovu, ochranka ji zneškodnila. Jako svůj motiv uvedla rozhořčení, že president nedělá dost pro ochranu přírody, konkrétně pro ochranu sekvojí.

„Udělala jsem to pro život. Ne jen pro můj život, ale pro čistý vzduch, zdravou vodu a respekt vůči všem bytostem a Stvoření.“ (I came to get life. Not just my life but clean air, healthy water and respect for creatures and creation) (wiki)

Jedna světová vláda

V interview pro BBC s Billem Murphym v roce 1987 Manson říká, že aby se příroda zachránila, potřebujeme “jednu světovou vládu“. Žádnou demokracii, ale vládu pevné ruky.

(“We’ve got to get a one world government,” rants Manson out of the blue, “We’ve got to have it man.”)

Manson založil ekologické sdružení ATWA. Tj. Air Trees Water Animals. (Vzduch-stromy-voda-zvířata)

A na svém eko webu www.allthewayalive.com má Manson velký titulek ONE WORLD ORDER.

Lidé, kteří říkají, že jisté kruhy osnují vznik Světovlády, jsou označováni za konspirační teoretiky. Manson v to věří také, jen s tím rozdílem, že on to vítá.

Starý mudrc

V roce 2009 Manson oslavil 75. narozeniny (viz). Pravidelně ho navštěvuje například žena přezdívaná „Star“. Říká, že ji přitahuje tento člověk, který žije ve vězení v rozjímání, jako „mnich v klášteře“. Přitahují ji jeho názory na ochranu přírody.

„Skutečným cílem je zachránit život na planetě Zemi od lidí. A Charles Manson je cesta, jak tohoto cíle dosáhnout,“ říká Star.

V roce 2011 je výročí 40 let od uvěznění Mansona. K tomuto jubileu Manson vystoupil s prohlášením o globálním oteplování. Doteď jsem o antropogenním katastrofickém oteplování pochyboval, ale když konsensus podporuje i Manson, musí to být pravda.

“Každý člověk je bohem a pokud se včas neuvědomíme, co se děje, nebude žádné počasí, protože polární čepičky roztají, protože ubližujeme atmosféře…. Pokud to rychle nezměníme, pokud planeta nepůjde do zelena, pokud nevrátíme stromy tam, kde jsme je zmasakrovali, pokud nevyhlásíme válku ničitelům přírody… “ Závěr si domyslete.

Představte si, že by někdo jako Manson dostal do rukou zbraně hromadného ničení. Pak bychom na Usámu bin Ládina vzpomínali jako na laskavého staříka.

Co říci závěrem? Být environmentalista a klimatický bojovník, budu se chytat za hlavu. Podpora od chlapa z hákovým křížem na čele? Když máte takové spojence, už nepotřebujete nepřátele.

Reference
P.J.Watson. Charles Manson - The Global Warming Prophet. Prisonplanet. 7.září 2010

Ted Rowlands. At 75, Charles Manson still has power to influence others. CNN 15.listopadu 2009
Global warming must be true, Charles Manson believes in it. Killer breaks 20-year silence on 40th anniversary of gruesome Sharon Tate murders. Dailymail 19.dubna 2011
www.allthewayalive.com
www.charlesmansonfanclub.com (K dostání i trička a CD s písničkami. Koncem 60.let totiž Manson působil jako zpěvák. Neplést se zpěvákem zvaným Marilyn Manson. Ten si své umělecké jméno vybral na počest Charlese Mansona)
http://www.4unisex.cz/men/index.php/krimi-dsive-zloiny/71-marilyn-manson-jako-masovy-vrah (Podrobný Mansonův životopis a trestní rejstřík. Ovšem bez zmínky o ekologii).
http://kriminalistika.eu/muzeumzla/manson/mason.html (Další článek o Mansonovi. Popis zločinů. Ani zmínka o motivech vražd. Znovu bez zmínky o ekologii.)

******************************************************

(Diskutovat můžete i na: www.klimaskeptik.cz/diskuse)
www.klimaskeptik.cz
Převzato z Kremlik.blog.idnes.cz se souhlasem autora.