30.5.2024 | Svátek má Ferdinand


EVROPA: Velký Bratr zakázal diskusi o klimatu v Bruselu

27.9.2011

"Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny. Cenzura je nepřípustná." To říká listina základních práv a svobod. Jenže v praxi jsme si sice všichni rovni, ale někteří jsou si rovnější.

Nedávno jsem upozornil, že když měl lord Monckton vystoupit v Austrálii na Notre Dame University, asi 50 pseudovědců naléhalo dopisem na universitu, aby diskusi odvolala. Že prý Monckton "představuje takový druh ignorance a pověr, proti kterým university mají povinnost bojovat." Děkan obchodní fakulty Chris Doepel nátlaku však odolal a odmítl akci zrušit (zdroj). .

Uběhlo pár měsíců a máme tu nový případ cenzury.

1-2.září 2011 měla na Fondation Universitaire v Bruselu proběhnout veřejná diskuse, kde měl vystoupit klimaskeptik Fred Singer. Organizátorem byla European Society of Engineers and Industrialists (SEII) Na poslední chvíli však byla debata odvolána. Proč? Viceprezident klimatického panelu OSN, prof. Jean-Pascal Van Ypersele (člen belgické akademie), si to nepřál.

Ypersele organizátorům debaty napsal výhružný dopis. Mimo jiné tam pomlouvá Singera. "Jeho dezinformační aktivity financuje lobby fosilního průmyslu. Je skandální, že by takové individuum mělo být jakkoli spojováno se SEII a s Fondation Universitaire… Předem děkuji, pokud mne urychleně informujete, jaká opatření SEII hodlá přijmout, aby se od této "akce" distancovala."

Kdo je Ypersele? Nijak neskrývá, že je nástrojem politické lobby. V roce 2010 byl přijat do Římského klubu (viz). To je politická strana/organizace, která před desítkami let alarmistickou doktrínu cíleně vytvořila. Sami přiznali, že si to celé schválně vymýšlejí. Ypersele se do téhle partičky skvěle hodí. Například v roce 2004 na objednávku Greenpeace napsal studii "Impact on climate change in Belgium". Je to spíše sci-fi, odehrává se v roce 2044.

Cituji: "Je sedm ráno, Brusel 2.srpna 2044. Nesnesitelné horko stále trvá. Minulý večer se znovu sešel krizový výbor. Záchranářům bude muset pomoci i armáda. Pole už není čím zavlažovat. Pět farmářů předevčírem spáchalo sebevraždu před úřadem premiéra… Připouštím, že tento obraz událostí je poněkud umělý, ale každá z výše uvedených věcí se může opravdu stát, pokud nepřijmeme přísná opatření a ochranu klimatu."

Poněkud alarmistické, ne? A takovýto člověk chce zpochybňovat něčí důvěryhodnost? To je tedy ten pravý.

Fred Singer na Ypersellovy bulvární pomluvy reagoval takto (viz): "Ne, nejsem placen fosilním průmyslem. Mou cestu do Evropy hradila nadace Ettore Majorana – pozvali mne na klimatickou konferenci v Erice (invited talk). Při této cestě jsem pak přijal i další nabídky vystupovat (vystupuji zdarma) na Universitě v Hamburku, na Imperial College, Pařížské Universitě - Jussieu a též na KNMI, De Bilt. Mimo jiné jsem také byl pozván, abych přednášel pro více jak 100 inženýrů v Curychu."

Šéfové SEII se nátlaku z mocné OSN zalekli a diskusi ze strachu odvolali. Organizátor diskuse Francis Massen vedení SEII píše: "Je šokující vidět respektovanou společnost jako je SEII ohnout hřbet před mocí cenzury. Vidět, že se tu netoleruje odlišný názor a že vědecká integrita a otevřenost jsou zdá se přežitkem."

Další informace ZDE a ZDE.

===============================================

Kdo je Fred Singer

- Doktorát z fyziky získal 1948 na Princetonu ("Extensive Airshowers of Cosmic Rays."). V komisi, která posuzovala jeho tezi byl mj. J. Robert Oppenheimer a Niels Bohr

- Zakladatel a první ředitel National Weather Bureau's Satellite Service Center (1962-64).

- Zakládající děkan School of Environmental and Planetary Sciences (1964, University of Miami)

- V roce 1990 založil Science and Environmental Policy Project: http://www.sepp.org/

- Autor a spoluautor mnoha knih o klimatu včetně: Global Effects of Environmental Pollution (1970), The Ocean in Human Affairs (1989), Global Climate Change (1989), The Greenhouse Debate Continued (1992), a Hot Talk, Cold Science (1997). Unstoppable Global Warming: Every 1,500 Years (2007), a Climate Change Reconsidered (2009)

- Byl profesorem na University of Virginia (1971 až 1994).

Fred Singer

www.klimaskeptik.cz