13.4.2024 | Svátek má Aleš


Diskuse k článku

EKOLOGIE: Globální oteplování v senátu

Před pár dny jsem se v senátu zúčastil přednášky s honosným názvem Klimatická změna: od vědeckých poznatků k politickému řešení. Už vzhledem k výběru řečníků jsem tam ale šel spíš kvůli kávě a koláčkům (meruňkové, sypané moučkovým cukrem s vanilkou).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 19.11.2014 20:04

Re: Já tady v Austrálii mám jiné zkušenosti.

Západ je prostě v pr..deli! Islámský stát si s "klimatickou změnou"  starosti dělat nebude, tam je to věcí Allahovou. Díky bohu že jsem již stár a současnému šílenství  se mohu jen smát. Ať si jde "pokroková mládež" bydlet třeba do jeskyně a jezdí za kole z bambusu. Jejich problém.

J. Schwarz 19.11.2014 19:58

Klimatické šílenství

je velice příbuzné středověkým průvodům flagelantů a obavám, že "hříšný život" - rozuměj pohodlný - bude mít za následek Boží hněv a trest. S vědou nemá společného nic. Nicméně mne zaráží, proč si tolik lidí slibuje že se těchto nesmyslů zbavíme příklonem k Rusku. Pravda, v Rusku se bruselské nesmysly nenosí, ovšem pořád je snazší snášet bruselské / a naše vlastní / nesmysly než ruské pořádky. Navíc, když tady nejsme schopni odkázat do patřičných mezí pár aktivistů / protože je podporují politici "napříč politickým spektrem" / a zlikvidovat politicky korektní tisk tím, že by jej nikdo nekupoval a dovolíme ustanovit například Šabatovou za ombudsmanku, pak by si s náma rusové, pokud bychom spadli do jejich sféry vlivu vytřeli... proč si vlastně tolik lidí myslí, že snad západní Ukrajinci bojují za nějaké ženské kvóty, homo průvody a rovnoměrnou distribuci islámských přistěhovalců? Oni přece chtějí to co my - možnost cestovat za prací, vymanit se z byrokratické buzerace východního stylu... pokud se Ukrajina přiblíží k EU, myslí,. že by to zase oslabilo vliv briselského centra i s levičáckými výstřelky. Mnohem víc, než když necháme Ukrajince Rusku...

J. Kavalír 18.11.2014 16:15

Re: Bylo by to krásné, kdyby to byla pravda.

Máte na mysli ten zákon prosazený koaliční stranou Zelených (ministr Bursík, který dnes kope za TOP 09)?

B. Rybák 18.11.2014 10:49

Re: Já tady v Austrálii mám jiné zkušenosti.

Děkuji Vám.

V. Koreis 18.11.2014 0:09

Re: Já tady v Austrálii mám jiné zkušenosti.

Abbott je podle všeho nezvolitelný. G20 byla jeho šance, zdáse ale, že ji nevyužil. Předtím byl zvolen pouze proto, že současná opozice se hádala do krve. V tomhle hrají role emoce a ty jsou na straně měničů klimatu.

Rozum tady neplatí. Kolem 50 roku se v Praze tančil kozáček (tančil i mladý Kundera, dnes jeden z nejracionálnějších myslitelů) a všechno co se vyvádělo, se "dělalo pro naše děti". Poručíme větru dešti bylo i tehdy na jídelním lístku.

Takhle to vidí australská mládež i media. Politikové jsou proto nuceni k tomu ustupovat aspoň částečně klimatickému bláznovství. Udělal to konečně i Obama, včera Merkelová, která tu ještě zůstala, atp. 

Pokud chce současná vláda zůstat u moci, asi budou brzy muset poklepat na rameno Abbottovi a nastolit Turnbulla. Ten jediný je opravdu populární! Nevím sice proč, ale je.

J. Jurax 17.11.2014 18:45

Re: Tak veřejnost není hlavně tak tupá, jak by bylo potřeba, že?

No, veřejnost hlavně ví, že s nevzdělaností, blbostí a úplatností politiků v tomto punktu je nutno počítat jak s faktem. Ostatně nejen v tomto punktu ... takže co by se vzrušovala. Jednak když navolí jiné, budou stejní, jednak jsme pod knutou EU a ta je ve vleku rudozelených. A v EU si ani neškrtneme, máme v EP cca 7 procent politicky rozrůzněných zástupců. A od takového Kellera třeba nic rozumného očekávat nelze ...

B. Rybák 17.11.2014 17:19

Re: Já tady v Austrálii mám jiné zkušenosti.

Dnes jste mě na rozdíl o svých ostatních příspěvků moc nepotěšil. Opravdu je tak zle, když vítězný Abbott slíbil voličům zrušení kontroverzní daně z emisí CO2, která obyvatelům Austrálie zvyšovala výdaje na otop? Kromě toho chce omezit státní správu, imigraci, zabránit sňatkům homosexuálů... Podporuje klimatické bláznovství i tisk Ruperta Murdocha?

M. Prokop 17.11.2014 15:07

Re: Tak veřejnost není hlavně tak tupá, jak by bylo potřeba, že?

No přece na základě peněz, které za celou šaškárnu platí.

M. Prokop 17.11.2014 15:06

" Antioteplovací agenda je už minulostí."

Je.

Současný program, snad ještě dražší a hloupější je "boj proti klimatickým extrémům".

Prodraží se nejspíš podobně, jako "poručíme větru, dešti".

Konec konců, rudá nebo zelená ....

J. Kadeřábek 17.11.2014 12:52

Bylo by to krásné, kdyby to byla pravda.

Jenže alarmisté svůj boj nevzdávají a všechny zrůdné projekty počínaje tzv. biopalivy a konče stavbami větrníků, soláru i hnicích nádrží na kukuřici vesele pokračují i když  velkotunel ČSSD se 14 kč/kWh se už tak okatě nekoná.

V. Koreis 17.11.2014 6:16

Re: Já tady v Austrálii mám jiné zkušenosti.

Opravuji, dnes je tu jen 29 stupňů.

V. Koreis 17.11.2014 6:14

Já tady v Austrálii mám jiné zkušenosti.

Já tady v Austrálii mám jiné zkušenosti. Veřejnost tu je zblblá "climate change", o čemž pořád slyší z medií. Při nedávném summitu G20 tady v Brisbane, si delegáti vynutili to, aby climate change byl na pořadu jednání, i když původně být neměl.

Když Obama měl proslov ke studentům na Queenslandské universitě, climate change byl hlavním tématem, na což studenti reagovali nesmírně kladně!

Rozumný člověk ví, "climate change" je pitomost. Lidé si ale prostě pletou klima s počasím a o počasí se lidé nejraději baví už odedávna. Takže je snadné udělat z "climate change" společného nepřítele, tak jak to činili komunisté ze "západních imperialistů". Ebola, která na chvíli climate change nahradila jako strašák, už tolik nefunguje, takže bavme se raději o podnebí! Promiňte, o počasí. "Let's talk about the weather."

Ovšem, prokouknou to jen ti chytřejší. Těch 5 procent, kteří jsou nad tím, aby se nechali ovlivnit davovou psychózou.

No a věřili byste tomuhle? Po ty dva dny kdy se konal v Brisbane onen summit, kdy nám tu nad hlavou poletoval Obama ve svém vrtulníku a hemžilo se to tu Putiny, Merkelovými, Camerony, atp., se dostavila absolutně výjimečná teplotní horká vlna, kolem 40 stupňů! Jen ty dva dny. Summit se skončil včera a dnes už je zase celkem normálních 33 stupňů. Jakoby samotná příroda chtěla nahrávat globálním oteplovačům! Ti to ovšem patřičně ocenili.

B. Uhlich 17.11.2014 1:33

Tak veřejnost není hlavně tak tupá, jak by bylo potřeba, že?

Já si nemyslím, že to veřejnost nezajímá, veřejnost spíš instinktivně chápe, že tady žádné rozumné řešení neexistuje...konec konců sami politikové ji v tom velmi zdatně utvrzují. Jestliže se třeba v Německu v rámci boje proti oteplování bude vypouštět ještě víc CO2 a to na základě umělého iracionálního strachu z jaderné energetiky, pak se asi už nic nemusí řešit. Též veškerá opatření, kterými nás politikové z EU "obšťastnili" za posledních několik let nevedlo v důsledku naprosto k žádnému úbytku emisí CO2.. veškerý boj proti CO2 (alespoň zde v Evropě) jen zakrývá protekcionistická opatření, které si vylobovali různí výrobci a jiné zájmové skupiny nic víc... Tedy já opravdu nechápu na základě čeho by měla veřejnost začít brát tento problém (aniž diskutuji nad jeho relevancí) nějak vážně...