12.4.2024 | Svátek má Julius


COVID: Generální zkouška na klimatický lockdown

18.11.2021

Za covidu si klimatičtí aktivisté pochvalovali, jak hezky klesají emise, když si na obyvatelstvo pořádně došlápnete. A když už si lidé na ztrátu osobních svobod tak nějak zvykli, proč to měnit?

Konspirační teorie o klimatickému lockdownu prý – podle expertů - ohrožovaly klimatickou konferenci COP26. Píše to bruselský web Euronews. Novináři vycházejí z čerstvé studie Climate Lockdown and the Culture Wars, která varuje před dezinformacemi o údajně plánovaném klimatickém lockdownu. Dezinformátoři se prý proviňují tím, že slovo od slova citují to, co globalisté řekli či napsali. Což je opravdu neseriozní, to musíte uznat.

VIDEO: https://video.foxnews.com/v/6260562418001/

- Leden 2020: Na Světovém ekonomickém fóru v Davosu princ Charles navrhoval využít koronavirus k přestavbě globálního kapitalismu.„Máme jedinečnou příležitost z této krize vytěžit něco dobrého – tento šok může lidi učinit přístupnějším k vizi velkých změn... Máme příležitost, jakou jsme nikdy neměli a možná už nikdy znovu mít nebudeme.“ Charles tuto perestrojku nazval Velkým resetem.

- Duben 2020: Levicový Guardian varoval před návratem k normálu. „Co dříve bylo neslýchané, nyní je najednou běžné. Mohl by šok z naší zranitelnosti vůči covidu připravit cestu k vyšší ochotě čelit i jiným hrozbám, včetně klimatického chaosu?“ Při ekonomickém zotavení by stát prý měl pomáhat jen klimatické lobby.

- Září 2020: Ekonomka Mariana Mazzucato vydala článek „Jak se vyhnout klimatickému lockdownu“, kde lockdown uvádí jako krajní řešení, pokud se klima nepodaří zastavit. „Při klimatickém lockdownu by vlády omezily používání soukromých vozidel, zakázaly červené maso, zavedly extrémní opatření na úsporu energií a ropné společnosti by musely přestat s těžbou. Máme-li se takovému scénáři vyhnout, musíme zcela změnit ekonomickou strukturu a dělat kapitalismus jinak.“

- Únor 2021: Světové ekonomické fórum v Davosu (autoři projektu Velkého resetu) smazalo svůj tweet, ve kterém si nad obrázkem pusté ulice pochvalovali, že lockdowny „potichu zlepšují naše města“.

- Březen 2021: Guardian píše, že budeme potřebovat globální lockdown „každé dva roky“, pokud máme plnit klimatické cíle z Paříže... načež skandální titulek potichu změnili. „Lockdowny po celém světě vedly k bezprecedentnímu poklesu emisí o 7 % v roce 2020 čili 2,6 miliard tun CO2. Ale v příštích deseti letech potřebujeme snižování o 1 až 2 miliardy tun každý rok, pokud se růst teplot má omezit je na 1,5 až 2 °C, jak požaduje pařížská dohoda.“

- Duben 2021: Magazín Time zveřejnil článek „Pandemie proměnila každý kout společnosti. Nyní je řada na klimatu.“ Zde se píše, že americký president Biden „místo aby klimatickou politiku dělalo jen několik vybraných environmentálních agentur, spíše chce klimatické hledisko vnést do všeho, co tato vláda dělá...“ Takže jakékoli rozhodnutí jakéhokoli ministerstva bude odůvodněno blahem klimatu. A dále: „Evropské unii dala pandemie covidu-19 dokonalou příležitost urychlit a přepracovat její ekonomickou agendu tak, aby se točila kolem klimatu...“ Takže ekonomická obnova po covidu se bude řídit... klimatickými kritérii.

Globalisté samozřejmě berou klimatický lockdown jen jako krajní řešení a ujmou se totalitní nadvlády jen s naprostou nechutí, nebude-li vyhnutí. Celá tato konspirační teorie je přitom evidentně blábol už z jazykového hlediska. Protože klimatičtí aktivisté nehovoří o klimatickém lockdownu, ale o vyhlášení stavu klimatické nouze (climate emergency). Což se nedá vůbec srovnávat, protože je to dočista... prašť jako uhoď.

Reference
The Guardian. “The Guardian view on the climate and coronavirus: global warnings”, The Guardian, 12 April 2020, https://www.theguardian.com/commentisfree/2020/apr/12/the-guardian-view-on-the-
climate-and-coronavirus-global-warnings

Mazzucato, Mariana. “Opinion: We need to act boldly now if we are to avoid economy-wide lockdowns
to halt climate change”, Marketwatch, 23 September 2020,
https://www.marketwatch.com/story/we-need-to-act-boldly-now-if-we-are-to-avoid-economy-wide-lockdowns-to-halt-climate-
change-11600879250

https://www.theguardian.com/environment/2021/mar/03/global-lockdown-every-two-years-needed-to-meet-paris-co2-goals-study (původní název článku byl: Global Lockdown Every Two Years Needed to Meet Paris CO2 goals)
Worland, Justin. “The Pandemic Remade Every Corner of Society. Now It’s the Climate’s Turn”, TIME, 15 April 2021,
https://time.com/5953374/climate-is-everything/
https://www.rev.com/blog/transcripts/prince-charles-cop26-climate-summit-glasgow-speech-transcript

******************************************************
www.klimaskeptik.cz
Převzato z Kremlik.blog.idnes.cz se souhlasem autora.