14.6.2024 | Svátek má Roland


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Posilme české vlastnictví průmyslu!

Kritici i zastánci zapomínají na zásadní důvod zavedení nouzového stavu. Kus svobody totiž v těchto týdnech ztrácíme i proto, že jsme se jí pod záminkou boje s korupcí v minulých letech zříkali.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Bystriansky 7.4.2020 22:08

Bohužel, je to lákavý recept, ale naprosto nereálný za současného stavu věcí.

Snad by pomohlo, kdyby se stávající krize, ke které určitě dojde, prohloubila globálně až na "kost". Následná hluboká katarze společnosti po všech stránkách a začít od píky. Zlo, pýcha a zahálka se nám přemnožily a dobro skomírá v koutě!

M. Empi 7.4.2020 21:10

nazory jako nazory. Rad bych se zeptal pani Lipovske na ten detsky porad ve verejnopravi tv.

Kdy to bylo, a na jake stanici ?

zdravim empi

J. Jurax 7.4.2020 19:51

Velmi zdravé názory.

Takže budou, jak je u nás nechvalným zvykem, samozřejmě oslyšeny.

Jen co koronavirus vymizí, entity finančně závislé na dotacích, na složitých ouředních postupech, neprůhlednosti, eurohovadinách etc. a v neposlední řadě na zeleném blbnutí a boji proti kysličníku vyrazí do boje za zachování jim vyhovujícího statu quo. Jsou mocné a vysoko postavené.

M. Krčmář 7.4.2020 18:33

Váš optimismus bych chtěl sdílet! Vy byste mohla být z fleku druhým náměstkem.

J. Nevrkla 7.4.2020 9:38

Hezké odpovědi, se vším souhlasím.

Kéž by se Trikolora dostala do vlády a ovlivňovala politiku tímto směrem.

P. Staronový 7.4.2020 9:32

Jedna věc je jistá: K "Správná cesta dnes nevede zpět, nýbrž nahoru: k malému, silnému, efektivnímu státu, který bude ..."

nedojde. Nejsou zde na to lidi. A to bohužel ani ti, kdo by takový stát řídili, ale hlavně ti, kdo by to důrazně požadovali.

M. Krčmář 7.4.2020 18:36

Existuje jistá naděje,že se to sesype dosebe, imploze. Já si stále myslím že "nás" je víc, ale taky nevim jak to sjednotit.

P. Brich 7.4.2020 19:07

Mám též obavu, že velká slova budou přebita zájmy vlivových skupin.

D. Bystriansky 7.4.2020 22:27

Je to tak, nejsou lidi na "mravenčí práci" ani správní projektanti. Žijeme v čím dál větší iluzi a automaty nepřicházejí a nepřicházejí, kde ti soudruzi udělali chybu!

J. Bárta 7.4.2020 9:15

Má to hlavu i patu, a proto opozice nechce autorku do rady České televize.

J. Kanioková 7.4.2020 17:01

Souhlas, paní Lipovská je skvělá..

R. Dubravský 7.4.2020 9:14

Mladá Lipovská se začíná podobat starému Klausovi: Vždycky se nakonec ukáže, že měla pravdu.

J. Svoboda 7.4.2020 16:27

To je přece povznášející. Bohužel, bohužel se spíš ukáže, že mnoho lidí - spoluobčanů - hledá lži spíš v Klausových slovech, než ve slovech Babišových a slovech jeho nohsledů, což jedno je.

K. Barel 7.4.2020 8:08

K českému kapitálu. Drobnost stát má nyní v oblasti telekominikací vyjmečnou možnost jak ovlivnit komu a kolik budeme platit účty za telefonování (a internetování) v mobilu.

Vzpomeňme si, jak jsme nedávno přelaďovali televize a museli si kupovat nové TV (či settopboxy). Měnilo se TV vysílání (už podruhé) a to zejména kvůli tomu, aby se uvolnily frekvence pro mobilní sítě.

Ty se budou prodávat v aukci. Její příprava už běží a je kvůli tomu dost dusno a lobbingu (například odstupil kvůli tomu předseda ČTÚ a pod.)

Je na státu, aby řekl zda chce či neche konkurenci a výrazně nižší ceny pro zákazníky, nebo zda chce ponechat stávající stav, kdy zde máme ceny (zhruba) nejvyšší v Evropě a miliardičky odcházejí do zahraničí (loni jen T-Mobile 5 mld).

Pravidla jsou zcela v rukou státu a bylo by fajn, kdyby se z toho udělalo politikum podařilo se stávající kartel rozbít (nový operátor, povinný národní roaming, možností je více).

J. Jurax 7.4.2020 20:01

Pravidla jsou zcela v rukou státu a jde o velké prachy. Takže si moc nedělejte iluze. Za stát rozhodují jenom lidé ...

M. Moravcová 7.4.2020 7:46

Bravo paní Lipovská. Pravdivě, střízlivě, slušně a srozumitelně snad pro každého. Díky

"Mnohem důležitější než konkrétní číslo je směřování našeho hospodářství: den poté, po skončení koronavirové krize, se budeme muset rozhodnout, zda skutečně chceme jít zpět před pátek 13. března 2020, tedy zda budeme usilovně obnovovat vysoce neefektivní stát založený na grantech, dluzích, dotacích, známostní ekonomice, tisku peněz, diktátu velkých korporací a poslušnosti vůči Unii. Já se vracet nechci. Správná cesta dnes nevede zpět, nýbrž nahoru: k malému, silnému, efektivnímu státu, který bude vymáhat dodržování smluv, chránit soukromé vlastnictví, vytvoří rovné podmínky pro malé

i velké, české i zahraniční, nebude jedny znevýhodňovat tím, že zvýhodnil druhé, nebude ničit a brzdit ekonomiku udělováním dotací vyplácených z peněz daňových poplatníků, bude se na mezinárodních jednáních chovat jako suverén a tvrdý byznysmen, nikoli jako poslušný školáček. S jistotou tak dnes můžeme tvrdit jediné: takovéto znovu nalezené sebevědomí se nebude líbit leckomu z těch, kvůli kterým dnes naši zdravotníci pracují bez ochranných pomůcek. Jenže éra po koronaviru už nebude patřit jim".

J. Kanioková 7.4.2020 17:02

1*****