24.6.2024 | Svátek má Jan


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Vengi 29.5.2024 20:58

Tak nevím, ale ty baby si popletly válku s hokejem...

L. Zídek 29.5.2024 18:16

Jasně ! Přeci nejsme pokrytci ! USA po přepadení Srbska, Lybie, Syrie, Afganistánu, ......taky nesměli posílat své sportovce na OH, MS, ME.......

D. Laurencikova 29.5.2024 20:18

Presne tak. A prave kvuli teto nesmlouvave spravedlnosti a ferovosti mame tento Zapad tak radi a vazime si ho! :-/

V. Kuhaj 29.5.2024 17:17

Já jim to vítězství přeju, ale že se tahle soutěž zpolitizovala, o tom svědčí nejen povinné záběry ČT do tribuny na naše rozesmáté a šťastné politiky MPA, Fialu a Rakušana. Ještě že Záruba řekl, že politiku komentovat nebude, klobouk dolů. Jsem zvědav, jestli si za ta slova ještě někdy něco zakomentuje. Ze všeho se už stala politika.

J. Ptáček 29.5.2024 14:59

Pane autore, jako dříve narozený, nemám co dodat. Napsal jste vše. Přesně!

D. Laurencikova 29.5.2024 13:16

Predpokladam, ze byl autor v minulem rezimu svazakem, pozdeji komunistou a referentem pro agitaci a bohuzel uz mu to zustalo. Je take jednim z tech, kteri vubec netusi, nebo nesmeji tusit, ze v konfliktu na Ukrajine nejde o Stredni a Vychodni Evropu, kterou se Rus pres Ukrajinu snazi dobyt. A pokud Stredni a Vychodni Evropa bude vtahnuta do valky, tak jenom proto, ze o to sama ze vsech sil usiluje, a ne protoze ji Rusove povazuji za sve drzavy a sebe za lenni pany. My uz jsme drzavou jinych lennich panu, to bude Rus take vedet.

Zajimalo by me, jak celosvetovou dehonestaci vseho ruskeho (i beloruskeho), necim tak hloupym a brutalne neferovym, chcete vzbudit v Rusech "moralku, etiku a svedomi", autore. Tim dosahnete nanejvys pohrdani a toho, ze se rusky narod proti teto hlouposti a nespravedlnosti, ktere ve sportu s zadnou moralkou a svedomim sloucit nelze, jeste vic semkne.

A konecne: Zajimalo by me, jak chcete nalozit se sportovci USA, jejichz vlada velmi rada poslapava mezinarodni pravni principy svobodneho sveta. Tam jiste udelate vyjimku, ze? ;-)

H. Lukešová 29.5.2024 14:31

Vrabci cvrlikali, že válka na Ukrajině se možná stane světovou. Macron mluvil o tom, že by vojáci ze zemí NATO mohli narukovat do války, no a Rusové prý verbují vojáky "potravu pro děla" v Africe, již někteří černošští vojáci bojují za Rusko. A oboje bojující strany Rusové i Ukrajinci nabírají do armády odsouzené vězně, vrahy a násilníky. Hezké. Docházejí asi vojáci.

D. Laurencikova 29.5.2024 15:29

To neni zadna vrabci tajemstvi. Ja pisu od sameho zacatku, ze nasi kompetentni politici a diplomate to az k te treti svetove valce dotahnou. Kazdopadne nevidim nejmensi snahu, ji zabranit. Naopak, zkouseji porad dalsi a dalsi kroky, kam az muzou zajit, a co vsechno Putin necha projit, pres predchozi varovani. Jsou dokonce lide, kteri tvrdi, ze treti svetovou valku jeste nemame jenom diky tomu, ze je Putin tak "besonnen" - tak zdrzenlivy disciplinovany, rozumny... Neco si z toho vyberte. Myslim, ze to rekl take jeden americky ex-oficir, na jehoz jmeno si momentalne nemuzu vzpomenout. V soucasnosti je myslim kancler Scholz posledni, kdo nechce, aby Ukrajinci napadali zapadnimi zbranemi cile v Rusku a to je povazovano za velike minus a za zbabelost. Vetsina zodpovednych politiku smeruje kurazne do atomove valky a jejich volici s nimi. Obetuji Zemi za Ukrajinu a Ukrajinu s ni, jak to vypada. Nevim, proc jim to stoji za to, nebo jestli to jenom nechapou?

H. Lukešová 29.5.2024 15:36

No myslím si, že Putin, snad ani Západ nechtějí jadernou válku a pokud skutečně vojáci západních zemí vstoupí do války s Ruskem, snad budou Rusové natolik rozumní, že budou bojovat nadále konvenčně, tj. že nepoužijí jaderné zbraně, pak by je použili i Američané a Země by byla zničena, přežili by jen ti švábi, možná nějaký ten potkan... A to snad nikdo nechce.

D. Laurencikova 29.5.2024 15:57

Ja bych se ani nad konvencni valkou tolik neradovala. I bez jadernych zbrani se necha Ceska republika obratit v trosky, pani Lukesova. A proc vlastne? Za "slavu Ukraini?" Nebo protoze veritele teto slavne, hrdinske zeme vidi svoje investice v nenavratnu?

H. Lukešová 29.5.2024 16:15

No to máte asi pravdu. Vždyť já si ani neumím představit, co obnáší skutečná válka. Ne, pro mě není nejdůležitější sláva Ukrajině, ale vítězství Izraele.

D. Laurencikova 29.5.2024 16:34

Ani vítězství Izraele není důležitější než planeta Země, řekla bych. Možná to vidíte jinak.

H. Lukešová 29.5.2024 16:48

No pro mě vítězství Izraele znamená vše. Nemůžu si pomoct, vidím to tak.

D. Laurencikova 29.5.2024 17:26

Vy myslite, ze za vitezstvi Izraele by stalo za to, znicit tuto Zemi? Mal theoretisch - atomova valka, apokalypsa za vitezstvi Izraele i kdyz vite, ze tady zbudou jenom ti svabi?

H. Lukešová 29.5.2024 17:34

No to asi ne, ale jsem si naprosto jistá, že kvůli Izraeli, zrovna Izraeli, by Západ jadernou válku NIKDY neriskoval. Na Židech levičákům nikdy nezáleželo, nezáleží a záležet nebude.

D. Laurencikova 29.5.2024 17:48

Na tom neco je. Obzvlast v posledni dobe vidime, jak padaji masky.

D. Laurencikova 29.5.2024 16:06

I po konvencni valce je zeme znicena. A Rusove nejspis nebudou tak rozumni, kdyz budou prohravat a ze je NATO silnejsi nez Rusko, o tom neni pochyb.

Poslouchala jsem Macrona, jak recnoval v Berline u Brandenburske brany. Jak agitoval pro EU, zepry EU je garantem prosperity a miru! Zrovna Macron, ktery chce jako prvni vyslat Francouze na Ukrajinu a vyprovokovat tim Rusy k dalsi eskalaci. Ja myslim, ze si s tou Oceanii vubec nijak nezadame.

H. Lukešová 29.5.2024 16:17

No obávám se, že by Francouz Macron mohl skončit jako Francouz Napoleon.

Rusko je příliš veliké a vylámalo si na něm zuby mnoho lidí. O tom jste psala, švédský král, Napoleon a Hitler. Jenže námitka zní, ať se Rusko stáhne z Ukrajiny a pak že bude prý mír a že Rusové svým konáním protahují válku.

D. Laurencikova 29.5.2024 16:36

A když ne, tak co? Je tady někdo, kdo to má promyšlené?

H. Lukešová 29.5.2024 16:50

To já nevím, paní Laurenčíková. Já nejsem politička, ani diplomatka, není na mně, abych vyřešila rusko-ukrajinskou válku. To ať řeší politici a diplomaté. Vážená paní Annalena Baerbock, o které jste mi však vícekrát psala, že si přeje pokračovat ve válce a další politici.

V. Kuhaj 29.5.2024 17:36

Tady nevím, ale promyšlené to má celá naše vláda i EU. Rusko se prostě stáhnout musí!, promysleli. Taky promysleli význam balíků sankcí, to už je teď také zjevné. Názor, že si Nordstream odstřelili Rusové sami, je zjevně promyšlený přímo dokonale.

Už také promysleli, že přítomnost Francouzských vojáků na Ukrajině rozhodně neznamená angažování NATO v tom konfliktu, a v brzké době budou promýšlet povolení Ukrajině střílet rakety do Ruska. No, Francouzské poradce tam na to mít budou, ti jim ukážou, jak se to dělá.

Co ovšem, jak se zdá, nepromysleli, je reakce Ruska. Já se na to myslet bojím.

D. Laurencikova 29.5.2024 17:46

Oni na jedne strane tvrdi, ze Putin je Hitler, blazen a dabel sam. Na strane druhe se ale spolehaji na to, ze bude Putin natolik rozumny, ze atomovou valku nerozpouta, dej se co dej. To nedava smysl, pane Kuhaj.

H. Lukešová 29.5.2024 17:51

Více věcí přece nedává smysl, jako např. podpora feministek lidí z komunity LGBTQ islámu, muslimů, tzv. Palestinců a islámské migraci. Muslimové feministky a gaye, lesby a celou queer komunitu srovnají, ale to už jsme měly.

D. Laurencikova 29.5.2024 18:12

Něco mi říká, že kdyby se Rusko chtělo stáhnout z Ukrajiny, potažmo podřídit se a splnit podmínky Západu, tak by asi na tu Ukrajinu vůbec nelezlo. To není reálné řešení. A co teď?

V. Kuhaj 29.5.2024 17:19

Francie už rozhodla o poslání vojáků na Ukrajinu. A bude se rokovat o možnosti dovolit Ukrajině, aby dodanými raketami střílela i do Ruska. Takže o třetí světové začínám cvrlikat taky, a to nejsem vrabec.:-)

H. Lukešová 29.5.2024 17:37

Vidíte jaký Francie užívá dvojí metr. Zatímco na Ukrajinu je ochotná poslat i své vojáky, uznává právo Ukrajiny bojovat proti Rusům, tak Izraeli toto právo popírá a přeje si, aby Izrael kapituloval před Hamásem a ten zůstal u moc v Gaze, který by mohl masakry ze 7.října 2023 opakovat, opakovat a opakovat. Izrael nemůže a nesmí přestat bojovat až do úplné porážky Hamásu. Ne, nesmí.

M. Kanda 29.5.2024 16:20

Se sportovci USA moc rád udělám výjimku. Pomoc USA pomohla Evropě vyřešit dvě světové války. Přitom USA neobsadily v Evropě žádné území a nepřipojily si ho k USA. Bez jejich štědré pomoci by ani ti Russáci toho Hitlera neporazili.

A po těch rusských barbarech, kteří dopují jak o závod se mi opravdu nestýská. Doufám, že vznikne nová železná opona a Russáci zůstanou za ní a už je tady nikdy neuvidíme.

Ale to se asi nikdy neshodneme, protože vy je tu chcete a děláte proto všechno.

D. Laurencikova 29.5.2024 16:41

Nechci je tady a oni se sem vůbec necpou. Já vyjímky nedělám, já měřím všem stejně. S vámi se samozřejmě neshodnu, protože vy a zdravý úsudek už v tomto životě přáteli určitě nebudete.

M. Kanda 29.5.2024 16:48

Nemáte pravdu. Oni se sem cpou, ale v cestě jim stojí ta Ukrajina. Kdyby jí ovládali, máme je tady natošup. Už jsem je tady jednou zažil a o opakování toho zážitku fakt nestojím.

Kdo okupoval jednou, bude okupovat i podruhé. Nevěřit tomu může jen blázen, který je ochoten se podruhé spálit o jedny a ty samé kamna. Nechť si čtenáři sami učiní názor, komu z nás chybí zdravý úsudek.

D. Laurencikova 29.5.2024 17:23

Ja jsem je tady take uz jednou zazila. Byli to i Ukrajinci, pane Kando. Zeptejte se bratri Klicku, jejich papa, presvedceny sovet a bolsevik tady byl take.

Rusi se k nam uricte necpou. My jsme davno v NATO a vecpat se k nam by znamenalo treti svetovou, chapete? To Rusi na rozdil od vas vedi. A co by s nami delali, pane Kando? Jak si to predstavujete? Vy jste opravdu skocil na tu nejprimitivnejsi propagandu, kterou se hlupakum dela schmackhaft neustala rozpinavost NATO. Vas usudek je tak zalostny, ze vas i trilety synek strci do kapsy.