25.2.2024 | Svátek má Liliana


Diskuse k článku

GLOSA: Ať žije Iveta Bartošová...

Nemyslela jsem si, že to někdy řeknu. A přece to nakonec s jistou úlevou říkám. Já, ekonom, který vždy chtěl psát více či méně ze široka jen o ekonomice, člověk, který se nezajímá o bulvár a jména českých "rádoby"-celebrit mu znějí cize, říká: Zaplaťpámbu za Ivetu Bartošovou. A dodávám: Iveta Bartošová názorně dokazuje, že to s naší ekonomikou není zase tak zlé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Aspirin 23.7.2013 18:56

:-)), :-))

J. Kanioková 23.7.2013 16:46

Díky autorko :))))))

S tím Chorvatskem mám stejné zkušenosti, normální lidi, kteří nevidí jen dotace, nejsou ze vstupu ani trochu nadšení...

P. Han 23.7.2013 16:32

Re: Je jasné, že autorka napsala článek

Neviditelný pes honoráře neplatí. Ale je to převzato z autorčina blogu, možná tedy sama sobě zaplatila dvakrát?

Kdybyste mlčel, mohl jste být filosofem. Takhle jste zase jenom Hoblíkem...

P. Zeman 23.7.2013 13:37

Re: No faktem je,

Až tak bych z nových ministrů nadšený nebyl. Jedna vlaštovička jaro nedělá, nehledě na to, jakým způsobem se ke korýtku dostali :-/.

R. Langer 23.7.2013 10:51

Re: Plácáte hlouposti

Kecy. Vítězná firma podhodnotila původní projektované náklady o 40%, a přesto, že na to ostatní firmy (které řízení prohrály) výrazně upozorňovaly a dokonce ji zažalovaly i u antimonopolního úřadu, přesvědčivě tvrdila, že cena je odpovídající a zakázku vyhrála. Okamžitě po zahájení prací ovšem prohlásila, že cena je neodpovídající a bude nutné účtovat vícepráce. Podvodníci a lháři jako vyšití!

L. Novák 23.7.2013 10:44

Plácáte hlouposti

Celá kauza je o tom, že nebyl řádně proveden detailní průzkum stavu dálnice a původní podmínky, pro něž byl dohodnut rozsah praci a cena, jednoduše neodpovídají skutečnému stavu. A protože firmy jsou tlačeny k minimálním cenám, žádná nemá finanční rezervy na to, aby prováděla podstatně rozsáhlejší opravy bez nároku na odpovídající zvýšení ceny.

Když už se k takovým věcem vyjadřujete, tak se aspoň kouknětě na zprávy ČT, kde byly vyřčeny podstatné skutečnosti k věci.

Z. Švrček 23.7.2013 10:22

Ach, jak osvěžující pohled na věc.

Právě jsem diskutoval o blbé náladě pod článkem pana Andrleho, tohle je závan nadějnějšího pohledu na věc v našich mediích naprosto menšinový.

Nicméně:  Ivetu nechci, vraťte mi moji Aguš...

P. Khail 23.7.2013 9:31

Re: Je jasné, že autorka napsala článek

To je tak jednoduché, prostě to nečtěte.

M. Hoblík 23.7.2013 9:17

Je jasné, že autorka napsala článek

ještě o Vánocích, jen ho trochu aktualizovala. Kdyby nenapsala nic, nám by to nechybělo, ale ona by přišla honorář. Proto ty popletené bláboly...

A. Reček 23.7.2013 8:27

Re: No faktem je,

Přesně tak. Nový ministr Z. Žák dovedl ukázat, že předcházející stranické ministry dokáže strčit do kapsy. Pouze ukázal, že nebude tolerovat nátlaky firem, zvyklých uměle navyšovat ceny vícepracemi.  Pokud urychleně nebude na tomto ministerstvu opět některý stranický ministr, pak firmy budou muset opravit dálnici skutečně za penízky ke kterým se zavázaly.  

R. Gramblička 23.7.2013 8:15

vypadá to,

že ta žeravá část léta právě začala a nějakej pátek tu vydrží. Asi se půjdu schladit do Alp

P. Boublíková 23.7.2013 5:28

Re: A u nás zatím žijeme houbařením, poměrně deštivým létem ... (???)

Že je to víc než měsíc starý článek. Nagygate vypukla v půlce června a v té době ještě tu a tam sprchlo :-)

L. Krajicek 23.7.2013 4:10

No faktem je,

že po událostech posledních týdnů rapidně ubývá lidí, kteří se skutečným zájmem o věc samou sledují ty redaktory, zalykající se vzrušením při překoktávání blábolivých a bezobsažných vět, co že se nám to za poslední hodiny a dny vlastně vůbec nic nového nestalo.

Když pominu Bartošku, která existuje v paměti lidí jen díky imbecilnímu bulváru, tak vlastně největším skutečným a faktickým "masakrem" bylo, když ministr dopravy nahnal do práce firmy, které odmítly dělat to, k čemu byly vybrány.

L. Novák 23.7.2013 0:19

A u nás zatím žijeme houbařením, poměrně deštivým létem ... (???)

Beru to jako okurkověsezonní plácání. Ale tuhle v novinách psali, že letošní léto je rekordně suché. Tak nevím, co si mám myslet... :-P