14.6.2024 | Svátek má Roland


Diskuse k článku

EVROPA: Dobrý rozpočet pro EU?

Minulý týden se v Bruselu hlavy států a vlád členských států dohodly na novém víceletém rozpočtu EU. Dohoda přichází sice pozdě, ale přece jen, a to je nutné přivítat. V dnešní době hospodářské nejistoty je téměř jakákoliv dohoda pozitivní zprávou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Ševeček 15.2.2013 9:35

Dostaneme pět set miliard korun ...

a kolik korun tam za stejné období odvedeme?

S. Ševeček 15.2.2013 11:46

Re: Dostaneme pět set miliard korun ...

Abych si tedy odpověděl sám ... Česko tam odvede na přímých odvodech kolem 380 miliard přímo a na nepřímých mínusech dáme kolem dalších 50 miliard.

Otázkou je, zda těch 550 fakt dostaneme.

J. Boleslav 15.2.2013 12:40

Re: Dostaneme pět set miliard korun ...

Jako obvykle, všechny určitě nevyčerpáme, a ještě za to dostaneme vynadáno. A když se k tomu ještě připočte, za jaké hňupoviny budou často utraceny, bude celkový výsledek určitě záporný. Za to si přijdou na své různí poraděnkovití a jní paraziti tady i v Bruseli, a o to přece hlavně jde.

J. Vyhnalík 15.2.2013 20:53

Re: Dostaneme pět set miliard korun ...

I kdybychom ty dotace vyčerpali všechny, hlavní problém je úplně jinde.

Zatímco naše příspěvky do rozpočtu EU jsou povinné, dotace dostaneme pouze pokud budeme hodní a budeme poslušně zvedat ruku tak, jak nám z Brusele nařídí. V opačném pádě ním hodní strýčkové dotace pozdrží a premiér, ať už jím bude kdokoliv, buďto srazí paty, nebo přijde o 1/3 nemandatorních výdajů rozpočtu.

J. Kanioková 15.2.2013 3:13

No, celé to Bruselské hnízdo b y potřebovalo deratizaci....

Joseph Daul (EPP), Hannes Swoboda (sociální demokraté), Guy Verhofstadt (liberální), a Rebbeca Harms a Daniel Cohn-Bendit (Zelení) řekli, že Parlament nemůže přijmout v pátek dohodu v její současné podobě.

Naplánovat 960 mld euro výdaje a příjmy 908 mld euro, to může jenom ekonomický mimoň. Kdybyste radši hlasovali pro zrušení dotací, bylo by to užitečnější.

A docela dost mě zajímá "práce" na plánu - Euroland - "záchranný fond EMS plánují zvýšit na 2 mld. eur - Země eurozóny pracují na rozšíření evropského mechanismu stability (ESM), trvalého záchranného fondu pro euro - napsal v neděli, "Der Spiegel". Pokud bude nutné, aby byla částka zvýšena z 500 mld. - 2 biliony - http://jdem.cz/ybny6

Zrůdnost !

P. Lenc 15.2.2013 9:13

Re: No, celé to Bruselské hnízdo b y potřebovalo deratizaci....

Přesné zhodnocení.

J. Boleslav 15.2.2013 12:43

Re: No, celé to Bruselské hnízdo b y potřebovalo deratizaci....

Budou zřejmě vyrábět svoje "přebytkové" rozpočty do nekonečna. :-(