19.6.2024 | Svátek má Leoš


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Reinkarnace šrotovného

Ministr životního prostředí společně s ministrem průmyslu a obchodu mají v plánu oživit u nás pozapomenutou, ale hlavně nesmyslnou ideu z doby nejhorších krizových let – šrotovné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 3.11.2015 1:10

Re: Bylo by dobré, kdyby jsme přestali

Kdybychom ... :-) - ale jinak celkem souhlas.

M. Prokop 2.11.2015 21:01

" Protože láska je odpovědnost."

Láska je senátor. :-P

A levice možná není zlá, každopádně je škodlivá.

J. Kadeřábek 2.11.2015 16:18

Bylo by dobré, kdyby jsme přestali

nazývat auta na bateriový pohon ekologickými protože produkce elektrické energie v uhelných elektrárnách není ekologická ani náhodou a zatím tato produkce dominuje u nás i v zeleném Německu, které nepochopitelně další uhelky staví. Ani výroba a likvidace sady baterií nemá s ekologií nic společného.

L. Pelikán 2.11.2015 11:53

už se těším

Sobotka hodlá potvrdit, že hlavu na krku má jen proto, aby mu nefoukalo do těla,od osla se ani nic jiného očekávatnedá

H. Gene 2.11.2015 10:30

Levice JE zlá

Přikrádá.

K. Janyška 2.11.2015 10:26

Řekl bych, že vždy se skrývá za dobrem socialistů zločin !

Vždy !!! Dzp.

M. Mýval 2.11.2015 10:17

mám dvě auta

Formana a Fabii. Formana mám na chalupě a na práci. S Fabií jezdí spíše má přítelkyně. Přemýšlel jsem, že bych Formana vyměnil za něco novějšího, ale přišla do toho Bursíkova daň. Auta v cílové skupině zdražila. Nakonec jsem nechal Formana opravit a vyvařit karoserii. Podpořil jsem místního podnikatele, jezdím spolehlivě a vzhledem k tomu že na LPG, za 0,85 Kč/km.

R. Brzák 2.11.2015 10:12

Levice není "zlá" a levicově uvažující člověk nemá primárně

zlý záměr. Je však vždy vedena svým strachem. Strach omezuje schopnost do analýzy rozumem zahrnout širší okolnosti posuzovaného. Proto levice pravidelně generuje krátkodobá řešení, která jsou ve skutečnosti kontraproduktivní.

To, že zároveň takovéto levicové snahy "nechat se zachránit státem před čímkoliv, na co bych normálně musel reagovat sám", vedou k obohacení těch, kteří se i díky levicovým konceptům dostávají k moci, je přirozené. Protože moc korumpuje - a zároveň podporuje v jejich držitelích strach, aby o moc (peníze) nepřišli...

Nejde o zlo a dobro - ale o strach a jeho protiklad - lásku k životu se vším, co přináší. A levice, jakkoliv má často lásky plná ústa, ve skutečnosti lásku "neumí". Protože láska je odpovědnost.

M. Prokop 2.11.2015 9:03

Re: Nutno pridat dalsi aspekty: "srotovne" vychazi ...

"Jak je mozne, ze na tohle tolik ekologicky setrna levice zapomina???"

Prachy, prachy, prachy .... které je možno ukrást a přerozdělovat.

T. Pansky 2.11.2015 6:43

Nutno pridat dalsi aspekty: "srotovne" vychazi ...

... vzdy od levicovych vlad.  1) Levice zvysi produkci v automobilovem prumyslu = jde na ruku svym odborovym spojencum.  2) "Srotovnym" se nici automobily odkoupene od lidi, kteri na nove auto maji.  Nici se tedy automobily, ktere by se normalne prodavaly mene narocnym spoluobcanum - ti by potom mohli odhodit na srot auta, ktera uz skutecne na silnici nepatri.  Jenze prave protoze se nici stale velmi dobra auta, ty stare "sroty" budou o to dele muset jezdit po silnicich a znecistovat zivotni prostredi.  Jak je mozne, ze na tohle tolik ekologicky setrna levice zapomina???  Levice na to nezapomina, pouze se ji tentokrate argument zivotniho prostredi nehodi, tak ho proste ignoruje.