Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EKONOMIKA: Pro všechny, kteří touží po euru

Češi loni pracovali víc. Přesto vyrobili míň. Produktivita české práce poklesla. Výkonnost české ekonomiky se zhoršila. Důvod? Na zkoušku jsme si skrze intervence ČNB „jakoby“ přijali euro.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JM

J. Malá 215

5. 6. 2017 5:36
Je to docela jednoduché.

Česko je z velké části jedna velká montovna. A člověka nepředěláš. Ani když ho neustále ženeš jako hovado, dlouho ho přes jeho limit jít nedonutíš. Sice ho nahradíš, když padne, ale zdroje taky nejsou nekonečné. Nemluvě o tom, že některé podniky jsou už tak známé, že do nich člověka nenajdeš. Alespoň domácího ne. Chybí jakákoliv úcta k člověku ve jménu peněz. Pamatuji ze svých nedlouhých časů na výrobní lince, jak dělnice ve čtyřiceti stupňovém horku, kdy se nemohla ani napít, zemřela. Odsunuli ji dál, přikryli, na její místo postavili jinou a makalo se dál. Takto to tady chodí... Jistě, nahradí lidi roboty a možná se to zase trochu zvedne. Otázka je, kam až můžeme jít. A dokdy bude pro koho vyrábět...

0 0
možnosti
IS

5. 6. 2017 8:17
Re: Je to docela jednoduché.

Ten případ se zemřelou dělnicí se odehrál v jakém roce a v jaké firmě?

0 0
možnosti
KP

5. 6. 2017 1:52
Pokracovani

a) Lide pracuji u Amazonu protoze se jim to vyplati a mzda je vyssi nez je minimalni mzda. Ze by tam byla velka cedule pojdte k nam za vyssi mzdu?

b) Jak je mozne ze je deficit pri plne zamestnanosti? Neni to obdoba minulosti Spanelska?

0 0
možnosti
KP

5. 6. 2017 1:43
Autorka ma pravdu ale

Tady jsou nektere problemy:

1) CNB takticky udrzuje urok mnohem vetsi nez EU cimz laka spekulativni penize do zeme.Co by se stalo kdyby CNB srovnala urok s EU? 2) NIkdo Cesku nenabizi lepsi investice do zeme takze neni co resit 3) Porovnavat Cesko s Reckem je vyborne - proc se nezamysli proc je Euro dobre pro Slovensko. 4) Priklad s produktivitou prace je mirne receno podivny - s vetsim traktorem se poora vice pole rychleji to je pravda. Proc si tedy kamos nekoupi 2x vetsi traktor? 5) O problemech ktere nastinil novy ministr financi se takticky nezminuje. Proc? O problemech se ve sluzne ekonomicke spolecnosti nemluvi.

0 0
možnosti

5. 6. 2017 8:09
Re: Autorka ma pravdu ale

Dobré pro Slovensko?

A jak se to projevuje?

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz