Středa 29. 5. 2024Maxmilián, Maxim polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 79
  • Poslední: 17.9. 2017 22:45
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
T. Krystlík 16.9.2017 13:26

Pane Chodovský,

to je materiál na delší článek a NevPes mi neotiskne ani řádku, protože guru pana Wagnera je Václav Vlk st., který mě nesnáší a bojí se mě.

Naprosto stručně: Zavinili to obroditelé, kteří sugerovali lež, že všichni Češi pocházejí z chudičkých poměrů, z malých vesnických chaloupek. Důsledek: všichni mají mít tedy stejně, nikdo nemá mít více. Další důsledek: závist vyúsťující v udávání. Další důsledek: Nepatří se podnikat v průmyslu a zbohatnout, takže většina průmyslu v roce 1918 byla v cz-zemích německá. Indicie výše uvedného: Na vyšehradském Slaváíně je pohrben jen jeden průmyslník - F. Křižík.

O. Uživatel 16.9.2017 13:41

Uživatel požádal o vymazání
T. Krystlík 16.9.2017 14:06

Re:

Zeptejte se, prosím, pana Wagnera, zda mne hodlá v budoucnu opět na tři roky blokovat v diskusi pod články a zda se odhodlá přetiskovat mé články. Pak jistě dojde k zajímavému diskursu na mnohá témata.

O. Uživatel 16.9.2017 14:30

Uživatel požádal o vymazání
T. Krystlík 16.9.2017 15:18

Re:

Ne, už mě v diskusi skoro dva roky neblokují, ale psát články nesmím - tedy neotisknou mi je.

Nejen v pohraničí bylo více německy mluvících továrníků. Trochu statistiky. Roku 1901 byly v Obzoru národohospodářském publikovány propočty kapitálových pozic obou zemských národů. Společnosti patřící jazykovým Čechům měly sice 41 % kapitálu v potravinářství, ale pouze 19 % z celkového průmyslového akciového kapitálu v českých zemích. Na jednu převážně jazykově německou akciovou společnost průmyslu českých zemí připadalo průměrně 3,5krát více akciového kapitálu než na českou. František Dudek ve své práci z roku 2007 uvádí, že kapitálový podíl Čechů v průmyslu cz-zemí byl až do konce Rakouska-Uherska spíše jen pětinový.

Idylku z Němci cz-zemí (i dalšími národy v ČSR) zcela ve své režii zničili i rozpad ČSR zavinili Češi svým kolonizačně velkopanským počínáním. Nakonec republika se rozpadla 14. 03. 1939 odtržením Slováků. Dvakrát - též 01. 01. 1993.

J. Krásenský 16.9.2017 20:43

Re:

Ano, pohraničí bylo více německy mluvících továrníků, ovšem Židovského původu. Ano rozpadli jsme se 14.3. 1939, ale po nátlaku adolfa schicklgrubera na Slováky, že je obsadí nebo nechá obsadit Maďary a po nátlaku na presidenta pana Emila Háchu. Je dobře vědět, k jak ubohým argumentům se obrací německý historik, aby obhájil své přesvědčení. Víc klesnout už ani nemůžete. Dobrou noc.

T. Krystlík 16.9.2017 21:14

Vy jste ale český národovec!

Kdo donutil Slováky k rozpadu státu 01. 01. 1993? V roce 1939 chtěli místo 16 % přispívat do federálního rozpočtu jen 11 %, v roce 1992 chtěli z federálního rozpočtu více peněz, tedy obráceně. Nastudujte si pořádně historická fakta, ale ne u cz-historiků. Ti značně lžou.

J. Krásenský 16.9.2017 22:08

Re: Vy jste ale český národovec!

Neuhýbejte z tématu. Rok 1939 byla situace jiná než v roku 1992. Manipulujete a přeskakujete tak jak němci i komunisti. Je to Váš problém. Máte dostatečné vzdělání a znalosti na to, abyste se v tom vyznal.

T. Krystlík 16.9.2017 22:56

Re: Vy jste ale český národovec!

Slováci kladli ultimáta pro setrvání ve federaci jak v roce 1939, tak 1992. Hitler se pokusil otřást Tisem (tehdy byl soukromou osobou), který mu odolal, držel se instrukcí, které dostal od parlamentu. O rozbití státu se usnesl 14. 03. 1939 Snem Slovenskej krajiny.

J. Krásenský 16.9.2017 23:17

Re: Vy jste ale český národovec!

Ale pane Kreistlíku, při Vašem vzdělání a znalostech, o co se to pokoušíte? Snad nechcete tvrdit, že situace v roce 1939 byla podobná roku 1992? Opravdu?

T. Krystlík 17.9.2017 10:31

Re: Vy jste ale český národovec!

Co se týká rozpadu státu ano - Slováci chtěli zůstat v roce 1939 jen tehdy, budou-li platit do federální kasy méně a žádali vlastní povyšování ve slovenských složkách armády nezávisle na federaci, tj. de facto samostatnost. Sk-vláda byla z Prahy rozpuštěna a na SK bylo vyhlášeno federální vládou stanné právo a jmenována vláda nová. To vše před odjezdem Tisa (již soukromé osoby) do Berlína. V roce 1992 chtěli Slováci z federálního rozpočtu více peněz a navrhovali konfederaci, která by znamenala rozpad státu de facto.

Prostě chtěli samostatnost jak v roce 1939, tak v roce 1992.

L. Novák 17.9.2017 6:10

Re: Vy jste ale český národovec!

Oddělení Slovenska od společného státu (1993) z podstatné části vyvolala slovenská poválečná emigrace a na ně navázané domácí skupiny nacionalistů. Začalo to hned od začátku roku 1990 totálně lživou propagandou o "okrádání Slovenska Čechy"... Sledoval jsem to online prostřednictvím Slovenské televize, která vysílala spoustu živých přenosů z veřejných shromáždění všech politických subjektů. Agresivita slovenských národovců byla mimořádná a jejich lživá propaganda si nezadala s komunistickou....

T. Krystlík 17.9.2017 10:40

Ano. Zapomněl jste, že zcela vážně Slováci tvrdili

že jsou nejstarším národem na světě, že biblický ráj se nacházel na Slovensku a že ve Slovenském Rudohoří přistál Noe se svou archou.

Pro rozpad státu je irelevantní, která vrstva obyvatelstva ho vyvolává. Češi se ke Slovákům zachovali za existence cs-státu značně podle. Po WW I chyběli Slovensku vzdělanci, nastoupili tedy Češi. Když koncem dvacátých let dostudovala první vlna slovenské inteligence, odmítli jim svá místa přepustit s poukazem na jednotný národ československý. Příklad za všechny: ze 141 generálů cs-armády byli dva Rusové, jeden Slovák, žádný německé, polské, maďarské nebo rusínské národnosti.

F. Kusák 16.9.2017 17:01

Re: České ospravedlňující se žvásty

O ty svatá prostoto. Už jste někdy žádal o podnikatelský úvěr v zahraniční (německé) bance jako český podnikatel pro českou firmu. Můžete mít Business Plán jako Pán Bůh, ale německý bankéř Vás s tím vyhodí. Tedy, jedině, když doložíte ručení německé firmy nebo smlouvy o budoucích smlouvách na prodej plánovaných výrobků v Německu. To, co tady tvrdíte je pustá teorie, ale praxe je, až na malé výjimky zcela jiná. Držte se svého kopyta pane Krystlíku.

T. Krystlík 16.9.2017 18:13

Re: České ospravedlňující se žvásty

Řeč vůbec nebyla o německých bankách, nýbrž o bankách v ČR!

F. Kusák 16.9.2017 20:49

Re: České ospravedlňující se žvásty

No a ty jsou vesměs v zahraničních rukou. Neznám sice úplně aktuální stav, ale třeba každý významnější podnikatelský úvěr u České spořitelny, která, jak jistě víte, je ve vlastnictví Erste Bank, schvaluje rakouská matka. A výrobu pro menší českou firmu velice nerada financuje nebo za podmínek, které jsem uvedl. Možná namítnete, že dobře tak těm hloupým a neschopným Čechům. Ale to už je zase jiná věc,já jsem chtěl jen uvést na pravou míru Vaše tvrzení, že je snadné získat peníze na financování výroby. O chování některých zahraničních podnikatelů bych mohl napsat romány a docela dobře jsem si v tom notoval s východními Němci. Ti nám velmi rozumějí a doufám, že nechcete tvrdit, že to byla taky jejich neschopnost, že se ocitli za železnou oponou.

M. Prokop 16.9.2017 18:18

Re: České ospravedlňující se žvásty

Flagelant.

T. Kočí 16.9.2017 10:36

Vypadá to pravděpodobně

teď ješte to b -nebýt vlezdozadelníci. Se Sobotkou ani AB to nepůjde,

T. Krystlík 16.9.2017 10:36

Autor nevysvětluje,

K. Pavlik 16.9.2017 4:21

VUML,Autor by tam od minuty mohl ucit, To ze Nemecko potrebuji mozky aby mohlo Cesko ridit se preddedectem nesmi ani naznacit,

Podobne vykoristuji souseda u nasi chaty. Platim mu minimalnimzdu a on vyrobi 4x vic.