24.6.2024 | Svátek má Jan


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Hezké Vánoce!

Anebo jen „sváteční dny“? Eurokomisařka pro rovnost Helena Dalliová vydala - zatím tedy jen vnitřní -oběžník týkající se „inkluzivní komunikace“, jímž se slovo „Vánoce“ stalo slovem „zakázaným“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Molík 26.12.2021 12:29

Dalliová ztělesňuje bruselské zlo, zejména zhýralost a aroganci bruselských eurohujerů, kteří se teď už bezostyšně oddávají bláznivým radovánkám a nás nechávají duševně mrzačit, abychom ještě veseleji se oddávali autodestruktivním aktivitám a nadšeně schvalovali zlo přicházející z Bruselu.

L. Masar 26.12.2021 8:10

"Tak komu by mohly vadit Vánoce ausgerechnet teď? Když nevadily až dosud – leda komunistům a jiným totalitním režimům? Podle bruselských ustrašenců soudím, že nejspíše totalitnímu islámu."

Ale fujtabl, pane Kovanic - totok se prece rict neda. Chybi vam ta ... inkluzivne-multidzenderova perspektiva, ta rasova equita, ta ... sak vite. Mel byste si udelat nejaky hodnotny kurs, abyste pochopil rozpory doby a cesty stohoven.

P. Molík 26.12.2021 12:33

Dalliová sofistikovaně prosazuje intolerantní, militantní a nenávistnou islamistickou věrouku v rámci propagované multikulturní uvědomělosti. Já nehodlám ustupovat nositelům militantní věrouky a ani dalším nenávistníkům z Bruselu typu Dalliové či šílené Uršuly.

M. Mařák 26.12.2021 6:08

Dvě věci. Bibloidi z frakce ježíšovců tradiční pohanské kulty v Evropě a nejen v Evropě likvidovali a ničili. Národovec Kuras byl po sefie s kamarádem náckem Vandasem kritizován Židovskou unií a vystoupil z ní.

https://babylonrevue.cz/bili-heterovlastenci-zid-s-nackem-v-objeti/

No a za třetí, ta interní zpráva EU komisařky je samozřejmě naprostá oslovina poplatná současným anglo-americkým trendům, což tvrdím jako pohan, který nemusí ani jednu z abrahamovských part bibloidů (mojžíšisté, ježíšovci, mohamedáni) toho jejich společného biblického Boha a jeho třech hlavních proroků.

J. Lambert 26.12.2021 11:07

Ovsem, anglo-americke tendence. Takze Maticka dobrotiva EU zustava veskere blbosti prosta, ze pane Maraku. Vy se jako jeji adorant vzdycky budete snazit ji z toho vseho vykecat - ale ono to uz od Vas zni jedine trapne...

M. Mařák 26.12.2021 12:31

Vy mně vkládáte do úst něco, co jsem nikdy neřekl, člověče nešťastná.

To, že celý ten gender-woke-cancel-culture-pozitivní-diskriminace-politická-korektnost-a-podobně vznikl na americké univerzitě snad vyvracet nebudete, ne? Dokonce u toho v prvopočátcích stáli i američtí Židé, než se s černošskými aktivisty někdy v šedesátých letech pohádali a rozbratřili, jářku, nebo co.

H. Lukešová 26.12.2021 12:52

Tak platí, že každý dobrý skutek musí být po zásluze náležitě potrestán. Američtí Židé hráli klíčovou roli v boji proti jižanskému rasismu a segregaci mezi černochy a bělochy na americkém jihu. Je zaznamenán pochod, ve kterém kráčí Martin Luther King spolu s rabínem. MLK byl sionistou, přítelem Židů, řekl, že antisionismus je antisemitismus..., bojoval i za osvobození sovětských Židů, Židé se zase zasadili o zrušení segregace...

Jenže poté pronikl mezi černošské obyvatelstvo zradikalizovaný směr islámu a Židé se ze dne na den stali "bílou špínou", americký černošský muslim Luis Farrakhan velebí Hitlera, mluví o něm jako o největším bělochovi, o Židech jako o "termitech", k němu se přidali někteří černoši a někteří z nich jsou odpovědni za spousty antisemitských útoků na půdě Spojených států.

Al Sharpton, černošský křesťanský kazatel vyburcoval zběsilý černošský dav k protižidovskému pogromu roku 1991 v New Yorku, několika denní černošské protižidovské běsnění za sebou nechali škody na majetku a bohužel i dvě oběti. Židovský řidič té osudné doby obylem přejel černošského chlapce a Sharpton vyzval k mstě a šlo se na pogrom. Letošní srpen se datovalo smutné třicáté výročí tohoto pogromu.

V. Novák 26.12.2021 1:47

Ruská "jolka", Šamane, nemá nic společného s Vánoci.

To, že se lidé všeobecně obdarovávají právě 1.ledna, zavedl v Rusku Petr Veliký v roce 1700. Do té doby Rusové vedli letopočet podle Byzance "Od stvoření světa" a navíc zahajovali rok 1. září, což v mezinárodní korespondenci samozřejmě dělalo zmatky. Takže Petr vydal v roce 7208 "ukaz", že 1.ledna začíná nový rok 1700 - a aby si to každý zapamatoval, nařídil velké slavení, po celém Rusku se střílelo z děl a moždířů, pořádaly se ohňostroje, slavnosti, žranice a pitky, obdaroval bojary drahými dárky a doporučil i ostatním, aby se navzájem obdarovávali. A těm, kteří neměli na slavnostní iluminaci, nařídil aspoň vyzdobit domy chvojím nebo jehličnatými stromky - a tak vznikla "jolka".

Církevní, pravoslavné Vánoce (rožděstvo) se slaví podle juliánského kalendáře se zpožděním, které činilo v té době 10 dnů a dnes je už 13, takže 7. ledna. A proto ruské Vánoce nejsou oslavou konzumu a obžerství, jako ty naše, protože to už mají Rusové za sebou na Nový rok.

A poznámka - Petr se sekl, když tvrdil, že rokem 1700 začíná nové století - naopak, rok 1700 byl posledním rokem 17. století a 18. začalo až 1. ledna 1701. No, ale my jsme taky většinou slavili nástup nového století a tisíciletí na přelomu let 1999/2000. Stejně chybně.

V. Novák 26.12.2021 2:08

A ještě jedna poznámka - Štědrý den slavíme jako hlavní svátek akorát my. Všude jinde v křesťanském světě je hlavní Hod Boží Vánoční - 25. prosince, zatímco 24. je jen X-mass Eve - předvečer Vánoc, vigilie, konec vánočního půstu. Proto taky jíme rybu, když 24. byl ještě půst.

Obdarovává se taky různě, obvykle logičtěji než u nás - někde na Mikuláše, někde na Tři krále. O "logice" toho, že u nás nosí dárky Ježíšek, se radši nebudu rozepisovat...

V. Mokrý 26.12.2021 22:24

Takže máme Štědrý den/Ježíška zavrhnout opičit se po někom ?

L. David 25.12.2021 21:54

Jenom tu bruselskou kravku nechte působit!

Ona to dělá dobře! Čím více Evropanů se jí podaří naslat, tím větší naděje, že se ten bruselský spolek bláznů již brzy rozpadne!!

R. Toman 26.12.2021 8:59

Souhlas, také to tak vidím a tedy i působení těchto kravek a volů v EU vítam. :-)

P. Sura 25.12.2021 12:29

Čím víc se s honem mažeš, tím víc to jen smudí.

O. Mayer 25.12.2021 11:14

.. tak jenom abychom kolektivně nenalézali na vlnu všeobecného rozhořčení (samozřejmě tehdy, pokud to nepovažujeme za cíl sám o sobě):

1. onen hovadský dokument vznikl v dílně politické nominantky, na kterou už nezbyla vlastně žádná reálná práce, ale nějaká pozice se pro ní prostě najít musela. Jednalo se o návrh (fakticky jen jakýsi vypracovaný text), u kterého nikdo neučinil sebemenší pokus ho vzít vážně. Chtěl bych věřit, že žádný z ministrů naších svébytných národních nezávislých dosavadních vlád nevypracoval podobně kreténský návrh na jiné libovolné téma- ale myslím, že by nedalo problém ho najít. Je snad náš domácí blb lepší toho EUblba?

2. tvrdit na základě něčeho takého , že EU chce zákazat Vánoce je kachna podobná tvrzení, že chtěla zakázat dudy (protože údajně nesplňují hlukové limity). Většině lidí to přijde jako dobrý vtip, snadněji ovlivnitelné jedince tím lze zlomyslně manipulovat. Jedná o techniku starou jako propaganda sama, prostě vypustíte dvě manipulativní zprávy, jednu znějící zcela absurdně, druhou lživou a znějící uvěřitelně. Tím, že vám většina lidí nevezme tu hloupou informaci, snadněji vám pak sežerou tu druhou. Pokud bych odhadl, co v tom dokumentu stálo, tak nejspíše že se nemá používat slovo "Christmass" (mateřštinou paní EUkomisařky je holt angličtina, takže si blbě umí představit, že existují i jiné jazyky kde se ten Kristus ve slově vánoce nevyskytuje). I tak je to samozřejmě kravina, protože osobně Ježíš musulmanům (s vyjímou pár pošahanců) nikdy nevadil. Jsem si takřka jist, že ani v onom směšném dokumentu nestálo, že máme šmahem nahradit slovo Vánoce ve všech jazycích co jich v EU je pojmem "svátky"

P. Sura 25.12.2021 12:32

Máte pravdu. Myslím, ale, že je potřebné na tyhle ústřely poukazovat, aby si konečně lid začal uvědomovat, koho si za peníze jemu odňaté nechává postupně nelézt do kožichu nadstátní správy.

P. Diviš 25.12.2021 16:46

Okecáváte to pěkně, ale mně to celé připomíná spíš Overtonovo okno. Dnes je to ještě jen nesmysl, byť pocházející od oficiální představitelky EU, za chvíli, až si zvykneme, už to může být skutečnost. O zákazu žárovek si taky všichni ze začátku mysleli, že jde jen o nějakou pitomost.

P. Burda 25.12.2021 16:51

Nicméně žárovky se prodávají dál. Jen ne jako zdroje světla, ale tepla - a jako topení je jich prodejných i prodávaných méně.

O. Mayer 26.12.2021 0:50

.. vám žárovky tak schází? Já mám rád doma hodně světla a kdybych měl mít místo všech těch ledek edisonky, tak budu nejspíše potřebovat 2x silnější jistič (a světla bych měl míň). Nakonec staromilci i ty edisonky koupěj bez jakýhokoliv problému (např. v Hornbachu je jich plný regál - a ne že by o ně byla nějaká boxovačka). A co jsem si všiml ve zbytku světa, tak tam žárovky sice nikdo nezakázal, ale prakticky zmizeli úplně stejně jako v Evropě (žerou moc proudu a praskaj) Čili kolem žárovek to bylo akorát jen hysterický kvokání.

J. Hrdlička 26.12.2021 8:26

Tohle je od vás "argument" dost děsivý a varovný, hned první větou počínaje.

T. Hraj 26.12.2021 16:12

R^

R. Toman 25.12.2021 20:55

Mateřštinou té paní je maltština i když angličtina je také oficiálním jazykem Republiky Malta. Termín holidays, tedy doporučovaná náhrada je prakticky stejný, holy+day = svatý den, tedy také odkaz na křesťanství.

O. Mayer 26.12.2021 0:35

... ono s tou maltštinou je to jako s jinými minoritními jazyky. Sice nominálně existuje, možná jím hovořila vaše babička, ve škole by jste měl několik formálních hodin jeho výuky, ale fakticky s ním skoro nikdo nemluví. Například tedy můžu zodpovědně prohlásit, že jsem na Maltě nenarazil na jediný text či alespoň nápis, psaný v maltštině (samozřejmě jsem to mohl přehlédnout). Typicky například webovky Heritage Malta vůbec nemají žádnou maltskou verzi (což je divné vzhledem k jejich názvu), podobně stránky i stránky maltské vlády fungují v maltštině jen částečně.

Jinak naštěstí pro politickou korektnost, "svaté" zaležitosti mají i jiná náboženství- tudíž holidays jsou zatím OK

V. Novák 26.12.2021 2:01

Muhammad Ježíše (Ísu) uznával jako svého předchůdce, dokonce jako proroka, kterého Alláh vybavil schopností konat zázraky, což jemu upřel. Takže Ísa a Mariam jsou uctíváni i v islámu - jenom Ísa není syn boží, Mariam nebyla panna a Ísa nevstal z mrtvých, protože na kříži nezemřel.

A už dávno jsem neviděl Christmass - vždycky X-mass. Americký zaměstnavatel nám posílá "season greetings"...

L. Masar 26.12.2021 8:04

... ano, striktne se posila "Season's greetings" a "Holidays" - peclive osetreno, aby se nikde nevyskytlo ono slovo - Christ.

Jako stareho ateistu mne tento vyvoj primel ke stejne striktnim odpovedim "Very Merry Christmas" ...

Doba, vymknuta z kloubu, fakt sili.

Š. Hašek 25.12.2021 9:16

S bruselí na věčné časy a nikdy jinak!

Variantou věčných časů bylo tisíc let.

H. Lukešová 25.12.2021 9:32

Německo-nacistická Třetí tisíciletá říše se rozpadla po WW2, Sovětský svaz se rozpadl v průběhu 90.let minulého století, doufejme, že jednou padne i babylon Brusel...

Š. Hašek 25.12.2021 9:41

Není nutno čekat na jeho padnutí.

Neleží zde posádkou vojska brusele. Je zde ovšem hodně kolaborantských podržtašek a "přímo bruselí placených" slouhů. Další se vytvářejí každým týdnem! Tedy vytváří je Fiala.

H. Lukešová 25.12.2021 9:45

No jo no, Lipavského náměstek mluví o tom, že se nesmíme dostat pod "špínu Orbánova režimu"... Od Lipavského se ničeho dobrého dočkat nemůžeme...

F. Navrátil 25.12.2021 9:16

Dnes se jedná o doporučení, ale zanedlouho se budou vánoce slavit díky bruselským degenerátům v ilegalitě.

J. Farda 25.12.2021 9:03

Pane Kovanici dobrý den, vinšuji Vám i všem zdejším ostatním čítatelům šťastné a veselé, ale račte mi prominout námitku proti označení té osoby za krávu! Jak k tomu, býti srovnávány s tou pochybnou osobou, užitečné sudokopytnice přijdou? Navrhuji přidržet se pro ni již zavedeného označení mašíbl - tedy, aby to bylo správně genderově - za mašíblu ... :-)