21.6.2024 | Svátek má Alois


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Get a fruit!

Tak ano, po hlasování eu-parlamentu budeme moci podporovat plynové projekty (co auta na plyn?), česká vláda bude moci podporovat náhradu starých jaderek za nové, takže si můžeme oddechnout. Konstatuji, že tomu tak není.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Basler 9.7.2022 8:40

Zkuste Tarapacu (Chile), Cabernet Sauvignon. Jsou 3 třídy kvality a občas jsou na ně v supermarketech zajímavé slevy. Naštěstí v různé době v různých obchodech. Ale to jistě víte.

Nejsou-li na ně slevy, nikdo je nekupuje. Jsou-li, okamžitě mizí. Zajímala by mě denní statistika prodejů těchto 3 vín...

R. Polášek 9.7.2022 11:00

Já jsem svého času kupoval Merlot, z Jihoafrické republiky a z Chile. Ten levný, co se k nám dovážel v cisternách a u nás rozléval do flašek. Ovšem ten Merlot, pokud má dobré podmínky, je robustní víno , které ani takovým zacházením moc neutrpí. Nyní mám zásoby na víc let, takže už pár let nekupuji.

A pozor na vína z JAR, v poslední době se mně zdá, že jejich kvalita jde dolů.

L. Harvánek 9.7.2022 11:49

No já jsem míval spolužáka v Bzenci. Tak asi dvakrát do roka jsem se za ním vypravil na návštěvu a bral si s sebou desetilitrová demižonek. Ale měl jsem i jiné zdroje, kde získat kvalitní víno. Před koncem studia jsme měli provozní praxi v JZD nedaleko Brna a člověk si tam získal spoustu vhodných známostí. Takže jsem mohl vyhovět i známým v jejich potřebách.