23.6.2024 | Svátek má Zdeňka


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Co v televizním seriálu o rakovině nebylo

Moje žena Ivanka dostala na jaře roku 2013 rakovinu prsu. Ačkoliv chodila na pravidelné kontroly mamografem. Nebo možná proto?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Skřivan 6.3.2024 13:21

To nevíte. :-)

I. Lyčka 6.3.2024 11:58

Obávám se, že vyléčený "rakoviník" neexistuje. Leda ten, u něhož je rakovina zatlačena někam do ústraní :-(

R. Meišner 6.3.2024 9:53

..smutné čtení.... važme si všichni života---žádný jiný už nikdy nebude.

J. Cimbalnik Sr 6.3.2024 9:43

Komentář,jako obvykle, bez znalosti věci.

J. Nevrkla 6.3.2024 8:59

Vidím to podobně. Když jsem se dočetl, že ti chudáci musí po čtyřiadvacetihodinové směně jít bez odpočinku operovat, musel jsem se smát, jak asi ta směna a operace vypadaly. Dostali přidáno patnáct tisíc a přesčasy jim okamžitě přestaly vadit. Vyděrači, nic více. Čest výjimkám.

L. Harvánek 6.3.2024 8:31

Je to smutný příběh s ještě smutnějším koncem. Ale zaujala mě jedna věta, ve které se říká, že se Ivanka nemoci nepodávala. To je ten správný výraz a ten mi nedávno také řekl můj praktický lékař. Byl jen tak mimochodem třetím z dynastie lékařů anení tedy divu, že jeho přístup k pacientům byl o dost odlišný proti těm popisovaným v příběhu. Byl jsem dlouholetým pacientem jeho otce a trochu jsme si nedávno povídali při preventivní prohlídce, kdy on listoval v letitých záznamech a zaujal ho zánět slinivky, kterým jsem za dost dramatických okolností prošel před 40 roky. A udivilo ho, že dnes už nedržím dietu a ani nemám s ní žádné problémy. Na druhou stranu jsem se ale přiznal, že jsem 10 let dodržoval přísnou dietu a životosprávu (ač to s ohledem na zaměstnání nebylo jednoduché) a za přispění i dalších významných faktorů se uzdravil. Takže si až po tomhle rozhovoru uvědomuji, že těch 10 let nebylo o boji s nemocí, ale s nepoddávání se jí. A v mém případě se šťastným koncem. Byť prognózy zpočátku vypadaly jinak (těžký diabetes).

R. Lávička 6.3.2024 8:29

Dejte si tu práci a dohledejte kolik lékařů je v jedné okresní nemocnici. Dá se to na jejich stránkách zjistit. Udělal jsem to v jihlavské. Běžně na oddělení 15 doktorů. Schovaní za rozpočet kraje nebo okresu , kouří ,, dlouhé ". No a vy po nich něco chcete. Takovej vopruz.

Čest výjimkám a doktorům.

S. Ševeček 6.3.2024 8:22

lékaři (někdy) léčí, příroda (někdy) nemilosrdně uzdravuje.

/po Covidu-19 máme novou kategorii "praktiků" - evidenční & na telefon.

/Pane Kovanici, nechť je Vám líp, přeji.

J. Nevrkla 6.3.2024 7:46

Smutné čtení. Někdy mám dojem, že se z řady doktorů pomalu ale jistě stává samolibá arogantní elita. Po drzé propagaci škodlivé covidové vakcinace u mě mnozí ztratili respekt. Sebereflexí netrpí, nikomu poškozenému se neomluví, máme přece diplom.

J. Ganaur 6.3.2024 7:37

Mám podobné zkušenosti!Když jsem nastoupil do prvního zaměstnání, tak jeden můj nový kolega říkával: "Co doktor, to Mengele!".Tenkrát jsem nechápal....:-(

L. Hančar 6.3.2024 7:35

Jsem vyléčený rakovinik. Má zkušenost je podobná: pokud agresivně nebojujete s nemocí a hydrou zdravotnictví, je po vás!

R. Langer 6.3.2024 7:04

Hm, docela smutné čtení... :-(