3.3.2024 | Svátek má Kamil


ŠAMANOVO DOUPĚ: Atomové okurky

1.6.2011

Myjte si ruce a vraťte nám jádro a žárovky!

Minulý pátek německá laboratoř v Hamburku označila za viníka nákazy krvácivého průjmu, který má (zejména v Německu) už asi 14 obětí, "špatné hnojení" ve španělské firmě Fruticola. Bez ohledu na to, že Španělé se nenakazili, a nakažení lidé v Británii a Francii se vrátili - z Německa. Načež začalo obvyklé šílení šílených krav, kdy místo beden se prodají jen jednotlivé kusy - okurek, případně vůbec žádná španělská zelenina. I do Čech nákaza dorazila - s jednou Američankou, která si ji přivezla, jak jinak, z Německa. Jeden dovozce dovezl ze Španělska 120 ks (??) "biookurek", 70 si jich ponechal pro vlastní prodej a zbytek prodal asi do desítky jiných prodejen. Čili - vychází to tak pouze asi jen na pět "biookurek" do prodejny. Asi proto, že ještě nezačala ta pravá okurková sezona...

Tržby zeleniny a ovoce šly rapidně dolů. Dokonce i opatrní jedlíci v restauracích - si ze salátu odstraňovali okurky!!! Zbytek snědli... To by jim už nepomohlo. Co by pomohlo? Určitě ne nejíst okurky, ovoce či zeleninu. Ochrana je jednoduchá:

Syrovou zeleninu a ovoce před zpracováním umyjte ve studené vodě. A před jídlem si umyjte ruce teplou vodou a mýdlem. Nejenže se ochráníte před emolytickouremickým syndromem, ale nedostanete ani žloutenku typu A. Jako ji dostalo za prvních osm měsíců minulého roku asi 500 našich spoluobčanů! Virová hepatitida přitom dokáže trvale poškodit zdraví nebo v nejtěžších zanedbaných případech zabíjet. A už se jí vpodstatě nikdy nezbavíte... Virus na vás může skočit v autobuse, v metru, v práci, ve škole, v hospodě, v kině nebo při kolektivním sportování či fandění. ČILI:

Myjte si před jídlem ruce!

Španělské okurky jsou asi tak stejně jedovaté jako žárovky a řekl bych, že ty skleníkové možná ještě energeticky náročnější. Zelenina už Německu přinesla více úmrtí než jaderná energetika, která se teď po japonské jaderné aféře také bude likvidovat. Člověk by neřekl, že takovou blbost někdo prosadí, ale prosadí, stejně jako se prosadila blbost s likvidací žárovek (a rtuťových lékařských teploměrů a cínových pájek)... Je fakt, že za požadavek zrušení žárovek se nesešla stošedesátitisícová demonstrace jako ta za zrušení jaderných elektráren. Ale na žárovkách a okurkách je vidět, že i blbost se dá prosadit, když se lidé dostatečně zblbnou. (Má žena, absolventka jaderné střední školy, se mne ptala, jestli ti zblblí Němci na protijadrném masovém shromáždění náhodou nekřičeli "Heil!")

Německé rozhodnutí odstoupit od jádra má být prý "definitivní", tedy "na věčné časy". Němcům (i Čechům) se už řeklo, že elektřina podraží. To si snad umí spočítat každý - když se zruší nejlevnější zdroj, pak bude mix dražší. Jádro má v eketrárnách zprvu nahradit (ruský Schröderův) plyn, později ho má zastoupit "ekologická elektřina" z mořských větrníků. Další malý problém je v tom, že jaderné elektrárny už na rozvoj "ekologických zdrojů" nebudou odbvádět zvláštní daň - když tedy nebudou pracovat. Ještě uvidíme, co udělají ohromné větrníkové farmy s ekologií moře (rybami) a vzduchu (ptáků). Německo - a celou Evropu - však čekají mohutné investice do rozvoje elektrických sítí. Jinak totiž nelze severní větrnou energii přenést do potřebného jižního Německa, skutečně, bezdrátové vysílání energií se dosud nekoná. Jen v Němcích by se mělo investovat nejméně 10 miliard eur na vedení, má to ale jeden drobný háček: "Ochránce" životního prostředí, kteří nechtějí nechat zadrátovat krajinu. Titíž lidé, kteří volají po větrnících, odmítají dráty!

Němečtí politici budou - společně s rakouskými (ti to už umějí) sice řvát kvůli blízkým zahraničním jaderným elektrárnám, nicméně z nich budou i nadále odebírat proud - dokud dráty postačí. Další z jasných poškozujícíh vlivů může být to, že se z Německa i celé EU vystěhují energeticky náročné výroby. Třeba do Číny, která už nyní pro Němce i další Evropany vyrábí baterie pro čisté elektromobily.

Snad nejsem první, který vám to říká, ale v těch baterkách je - olovo. Levné, avšak jedovaté. A v podmínkách čínského státního komunismu ničí životní prostředí - v Číně. Tam byly právě uzavřeny všechny továrny celkem v pěti provinciích! Protože otravy olovem byly tak masivní, že již nešly ututlat. Počátkem května se v provincii Če-tiang otrávilo, nikoli španělskými okurkami, ale "německým " olovem, na 300 lidí, z toho sto dětí. Za poslední dva roky bylo postiženo ve dvacetii případech otravou německým olovem celkem 4.000 lidí. Píšu "německým" Pb, protože paní kancléřka Merkelová silně podporuje výrobu "čistých" elektrických aut!

S těmi elektrárnami to bude podobné. Němci, místo aby si se svou akurátností sichrovali vlastní elektrárny, budou odebírat jadernou elektřinu od "bordelářských" Čechů, Poláků, Ukrajinců, Rusů a Francouzů.

Anebo se ta blbost s tažením proti ekologické, levné a spolehlivé výrobě jaderné elektřiny rozšíří do celé Evropy a budeme v háji všichni. Španělské okurky se zotaví v příští sezoně. U jaderných elektráren může jít o zpoždění v řádu desetiletí - anebo skutečně na věky věkův.

Anebo dostanou lidi rozum. Nejdříve po prvním velkém výpadku. Doba, kdy se nebudeme ptát po ceně elektřiny, se kvapem blíží. Brzy se začneme ptát, jestli je její dodávka spolehlivá, a nakonec už jenom,

jestli je.

PS: Právě dorazila z německé laboratoře zpráva, že "španělské okurky" za střevní nákazu nemohou. Pozor, zdroj je stále aktivní! Neví se, kde je, ale mohlo by jít i o - teroristický útok... Teď by se měly provést zátěžové testy všech tržnic, jak jsou ochráněny nejen před vlnou tsunami, ale i před teroristy s rozprašovači. Snad někomu už brzo dojde, že střední Evropě nehrozí ani vlna tsunami, ani zemětřesení devátého stupně...

Jenom ta blbost.

Psáno v Praze dne 31. května 2011

************************************************
Neregistrovaným komentátorům je možno vyjádřit se k tomuto článku v Šamanově hospůdce U hřbitova.