16.4.2024 | Svátek má Irena


Diskuse k článku

Zbytečná aféra, nevyhnutelná blamáž

Takže David Rath udělal to, co udělat musel, pokud si přál být ministrem zdravotnictví. Druhého listopadu odstoupí z místa prezidenta České lékařské komory. Je ale komické, jak úporně se snažil premiér Paroubek udržet neudržitelné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
PeS 2.11.2005 10:13

2 Mysch

ad Rpuť - jakejpak sadismus? Znáte snad lepší náplň činnosti Ministerstva umírání? Já ne... Jeden náš profesor, blahé paměti, vždy tvrdil, že lékaře si platíme za to, aby nám pojmenovali naše nemoce. Sebekritický lékař dokonce připustí častou pravdivost tohoto výroku...
nalevo 2.11.2005 10:13

http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?r=domaci&c=A051102_094609_domaci_nel

Virtuál 2.11.2005 10:09

Re: Re: Kdyby byl zenatej.... on není ???

Šumaváku, je Horká taková ta nesympatická, pichlavá blondýna s brýlemi, která je na každém záběru, pořízeném s Drátem?V ruce vždy blok a tužku.Nevíš?
baci 2.11.2005 10:07

Re: to Xury

znal jsem franty kocorka ale ten je už tuhe
kdyz sem z lontu jezdil na véšku do brna
 
nalevo 2.11.2005 10:03

Re: Re: Re: ad) Zgarba - Rýpadlo,

co melete dohromady, zatímco Unipetrol privatizovala vláda, kde ODS nemá své zástupce, pozemky vydával pozemkový fond, kde naopak zástupce ODS hlasoval narozdíl od Zgarby proti.
huhu 2.11.2005 9:55

Re: Re: ad) Zgarba - Rýpadlo,

tak jako dle socanů byl privatizátorem Unipetrolu Tlustý,tak i Zgarba dělá, že na pozemkovém fondu rozhoduje ODS Kocourek
Halladin 2.11.2005 9:54

Rputi,

ta redukce nemocnic je opsaná od Macka - ten už před fůrou let prohlašoval, že kdyby vyhořela jedna ze tří velkých pražských nemocnic, plus pár dalších, pacient to nepozná. S váma pravičáky je problém - když se vezme něco rozumného z pravice, rázem se to stane blbostí :-)
Kantor 2.11.2005 9:53

Re: Konecne to funguje v starom Nescape !!!

Včera večer někdo psal o starém Neckejpu 4.5 bez reklam, ale prý mu to nedokázalo "reagovat" a řadit podle času.Vám to jde?
Mislead 2.11.2005 9:52

Re: ad) Zgarba - Rýpadlo,

nejsem si příliš jistá, jestli o tohle zviditelnění zrovna stál
NoName 2.11.2005 9:51

Re: Re: to Xury

No, teď poslucháme, že to byl zločinný úmysl a ďábelský plán, vydat inkriminované pozemky. Přitom ing. Kocourek hlasoval ZA. Byl špatně informovaný, neznalý, nebo byl taky součástí zločinného úmyslu a ďábelského plánu ?
Halladin 2.11.2005 9:50

Jonáši, Radiožurnál před chvílí ohlásil , že Klaus v pátek jmenuje Ratha ministrem

Zdravím, Ivane Nový - s tou lopatou to nebude tak horké.
huhu 2.11.2005 9:50

Re: nejsem puritán a jako puberťák jsem si mnohoženství přál (blbec neznalej)

u levičáků a diktátorů je to běžné. Viz Schroeder či ted Joschka Fischer - 4x rozvedený, minulý týden 5 žena/svatba
Pete Brich 2.11.2005 9:49

Zpravodajská hra agenta Roka

spěje k úspěšnému závěru. Po Unipetrolu, uklizení Krejčíře na Seychely a dalších leváren lidí se sociálním cítěním, jimž srdce bije vlevo, už je ticho po pěšině. Hezky potichu se předsedou vyšetřovací komise stal komunista, místopředsedou socan.
Neviditelný pes a další hlídací psi demokracie se nasytili předhozeným hovín*** a spokojeně se ukládají ke spánku. A soudruzi, kteří se zmocnili sociální demokracie, mají "tolik potřebný klid na práci".
Zdařilo se.
PB
huhu 2.11.2005 9:49

Re: Ivane Nový, máte sice pravdu, - Bédo

v tomto programu chbí jen "vlákno", které někde mají a ukáže vlákno celé, tedy příspěvky před i po, takže to oslovení je třeba
Čumil 2.11.2005 9:48

Re: Klaus v pátek jmenuje Ratha

No - a je to tady.
Zdravím, Halladine!
rýpadlo 2.11.2005 9:48

ad) Zgarba

Vám se taky nikdo nezavděčí - to bylo řečí, že ani nikdo neví jak se jmenuje MZ. Zgarba se zviditelnil a zase se vám to nelíbí.. :-))
Bubik 2.11.2005 9:48

nejsem puritán a jako puberťák jsem si mnohoženství přál (blbec neznalej)

ale myslím, že osobní život pana Dratha (ženatý, nerozvedený, další přítelkyně s níž žije) by na západ od Aše byl poněkud diskriminačním faktorem pro vstup do nejvyšších pater politiky. Jsem zvědav, jak tuhle informaci zkousnou zejména katoličtí voliči pana Kalouska. Dalo by se na to postavit docela slušná lidovecká protikampaň.
Rpuť 2.11.2005 9:48

Myschi, sadismus nikoli - pouhopouhá nadsázka. Paroubek tam toho magora

potřebuje, aby zredukoval počet nemocnic a lékařů a nikdo jiný než Rath si to takovým fofrem netroufne. A až nasejří už úplně všechny bude účelu dosaženo a Paroubek dá palec dolů - tak, jako s Emmerovou. Problém je hlavně v tom, že selekce se bude provádět hlavně na základě antipatií a obálek, nikoli systémově. Podle toho čím Rath začal /redukce drahých léků na rakovinu a pod./ je zřejmým účelem ušetřit zároveň na důchodech.
Virtuál 2.11.2005 9:47

Re: Cenná poznání

I doktoři jsou jenom lidi a tak jsou mezi nimi, jako v celé společnosti, lidé slušní a méně slušní, takoví ti, co pro korunu jsou schopni všeho.Těmi se v komoře obklopil Drát.Krom práce v komoře mají svoje soukr. kliniky, kde zaměstnávají další doktory - ty slušné a jim pak platí umrněnou mzdu.Druhá skupina z těch slušnějších je odkázána na tabulkový plat určený státem.O vedlejších aktivitách Dráta jste zcela jistě informován.Další obdobné aktivity maá vicepresidentka ČLK Fousková - má kliniku.Dalšími aktivitami "elitních" členů ČLK je vydávání t.zv. odborných časopisů, kde např.popíší systém zdravotnictví ve Španělsku, či USA, se kterým se za peníze vybrané na příspěvcích jeli seznámit.A aby to nevypadalo blbě, tak o tom napíší do časopisu ČLK.Zbývající 3/4 obsahu tvoří reklamy, za jejichž zveřejnění dostanou vydavatelé (několik málom členů ČL honorář za Inserci. Nejde mi rolovátlo  v okině - nemůžu se vrátit k napsanému a zkontrolovat.Vám ostatním funguje?
BAlbert 2.11.2005 9:46

Re: Re: Kdyby byl zenatej.... on není ???

Dik za uvedeni do problematiky interpersonalnich vztahu. Patrim k tem nekolika malo lidem, kteri pana Ratha nemohou ani videt a slyset, protoze jej povazuji za esenci vsech spatnych vlastnosti. Ale konec koncu je pro nej priznacne, ze se stejnou vehemenci s niz se snazil udrzet na dvou zidlich moci se vyvaluje i ve dvou postelich...
Béda 2.11.2005 9:46

Ivane Nový, máte sice pravdu,

chce to zase začít dodržovat určitou "štábní kulturu". Já jen, že když už se ta diskuse programátorsky za pochodu dotváří, tak to automatické předsunutí jména by určitě nebyl žádný problém. Když byla diskuse na starém Psu, tak to oslovení byla nutnost, při tom řazení dle vláken si  reagující ani nemusí uvědomovat, že bez oslovení to pak je v časovém řazení nepřehledné. Tedy zejména nově příchozí.
Čumil 2.11.2005 9:46

Hm, hm, Astone -

 - ono je potřeba malověrným pokleslého ducha nadějí dodávati, nicméně páně prezidentovo vítězství nad prezidentem Rathem jest z těch Pyrrhových. Jsemť zvědav, budeme-li míti ministrem zdravotnictví premiéra s náměstkem Rathem, nebo bude-li hlavě státu kousnouti do přetrpkého jablka a jmenovat ministrem někoho, kdo ji označil za vrtošivého staříka...
A pokud se příštích koalic týče, neračte zapomínati, že ty se sestavují většinou až po volbách. A o jejich výsledku  jest dosud poměrně nejasno, byť jedna z variant takové úvahy vyvolává. V tom případě jest doufati, že ODS dodrží své kategorické stanovisko: následný vír, jenž to v jejich řadách vyvolá, by mohl do jejího čela vynést trochu jinou a schopnější a méně diskreditovanou granituru politiků než dosud. To je ovšem jen jedna z celé řady možností: počínaje tou, že ODS zvítězí takovým způsobem, že tyto úvahy budou zcela zbytečné, přes všemožné koalice a konče tou, kterou jsem popsal.
Hezký den všem!
Halladin 2.11.2005 9:43

Klaus v pátek jmenuje Ratha

Ivan Nový 2.11.2005 9:40

Šumaváku,

šance pana Ratha jsou nulové. Ppremiér je na lopatě. Je to příležitost pro pana Škromacha, ale ten ji zase promešká. Svědčí to o jednom, socialisti jsou v rozkladu, preference nepreference. Rozložená instituce si své příznivce neudrží a s tím počítají i komunisté.
Šumavák 2.11.2005 9:39

Re: Kdyby byl zenatej.... on není ???

1.11. 2005 23:22 PRAHA - Rath zastává funkci prvního náměstka ministra zdravotnictví, premiér Jiří Paroubek ho navrhl do funkce ministra. Rath je sice ženatý, ale podle tisku má s Horkou další rodinu. Renata Horká je podle serveru v nynějším zaměstnání ředitelkou pro vnější vztahy. Současně působí jako vedoucí oddělení vzdělávání České lékařské komory (ČLK), píše Euro OnLine. *************
Ivan Nový 2.11.2005 9:37

Bédo, napis příspěvku chápejte jako oslovení,

pak se v tom vyznáme i v setřídění podle času. Trochu disiplíny a je to. Kdo bude chtít, aby jej ostatní četli se přizpůsobí. To je trh. Je na vás, aby se v tom ten komu je to určeno vyznal. Socialismus nefunguje.
Šumavák 2.11.2005 9:36

Přítelkyně Dr.Ratha nastoupí...

Safra, nezbodla to ta Zentiva ?? Neměli oni radši vzí paní Paroubkovou ?? Ko když Klaus vyhoví pozdější žádosti?
BAlbert 2.11.2005 9:35

Kdyby byl zenatej

Kdyby byl Rath zenatej, to by nase diveni bylo asi vetsi. Takhle ma jen pritelkyni a tak ji jeste pred nastupem do exekutivy se vsim vsady dosadil do podniku Zentiva. To je, abyste vedeli, tovarna na penize. Sesypete za petikacku trochu chemikalii abyste je nasledne prodali pres cernou diru zdravotnictvi za nekolik stovek. Vyteznost obrovska, zisky nemale, platime my vsichni a zirame jak na Vizir. Paroubek si vybral do tymu nejambicioznejsiho z ambicioznich a ted se zacne strachovat o svuj flicek. To se dockame jeste zvratu...
Kajan 2.11.2005 9:34

Do voleb je ještě daleko!

Nevidím jediný důvod ke znervoznění kvůli, podle mne, velmi manipalitivním výzkumům veřejného mínění, prováděném různými prodejnými nebo minimálně neprofesionálními, agenturami.  Voliči  se nakonec rozhodnou podle momentálních sympatií a na tento fakt je nutné se připravit. Nedělám volby poprve, lépe řečeno, dělal jsem zatím úplně všechny, a tak  vím, o co jde!  Nebudou-li voliči chtít opustit svůj názor na kohokoliv, neopustí ho. Naopak, se může státt, že během pár dní někoho úplně zatratí. Copak víme, co ještě do voleb příjde? Dzp.
nalevo 2.11.2005 9:33

Re: Re: to Xury

  ono se o tom hlasovalo a ČSSD nemá v prezídiu pozemkového fondu většinu. O Unipetrolu hlasovala vláda, tam je odpovědnost jasná. Nechápu co má společného tato kauza s Unipetrolem. Je až půvabné jak ODS dokáže dostat Unipetrol do libovolné diskuze, že by k rovné dani přibylo nové nosné téma, kterým nás budete mlátit po hlavách při libovolné příležitosti.