Středa 15. 5. 2024Žofie polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 857
  • Poslední: 24.1. 2018 7:39
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
O. Uživatel 17.1.2018 18:53

Uživatel požádal o vymazání
P. Vandas 17.1.2018 18:59

Re: Zásadní otázkou, kterou volba vyřeší, je zda většina...

Dovolím si postřeh, že nejúspěšnější kandidáti byli ti, bez názoru. Drahoš, Horáček)Ti s názorem, s vyjímkou Zemana, zcela propadli. Ovšem Kulhánek neměl , ani ten nenázor. :-):-):-) Fischer se o názor snažil.

P. Vandas 17.1.2018 18:42

Re: Zásadní otázkou, kterou volba vyřeší, je zda většina...

Stojí zde tvrzení, proti tvrzení, že prezident vůbec nic nepředstavuje, nemá žádné pravomoci atd. a jedni a titíž tvrdí i opak. Prezidentská funkce je velmi významná, asi, jako dirigent orchestru. Také na žádný nástroj nehraje a někteří z toho usuzují, že hrát ani na nic neumí. . :-):-):-)

M. Varadinková 17.1.2018 19:06

Re: Zásadní otázkou, kterou volba vyřeší, je zda většina...

Už jsme to sem dávala, ale na podporu Vašeho tvrzení to dávám ještě jednou. Celý článek stojí za přečtení.

....Politickou funkci lze v zásadě vykonávat trojím způsobem. Buď jako jeden velký večírek, kdy se politik soustředí na slavnostní koncerty, přestřihávání pásek na nových stavbách, kladení věnců a účast na recepcích. Ať již pořádaných jím samým, nebo někým jiným. Nebo jako na úřad, kdy vyřizuje a podepisuje došlé žádosti, různé spisy a lejstra, která mu podřízení či kolegové připraví k podpisu. Případně k odhlasování. Třetí způsob představuje provádění společenských změn, nebo naopak bránění tomu, aby k nim došlo. Třetí typ se vyskytuje velmi vzácně a označujeme jej slovem státník. Politik, který si chce zvolit tuto cestu, samozřejmě musí provádět i úkoly popsané v metodě dva. Od byrokrata se však liší tím, že umí říci „NE“. A hlavně, že pozná, kdy má říci: „Tohle nepodepíšu nebo neodhlasuji.“ A pak to taky udělá. I státník se účastní různých slavnostních akcí. Od dobře placeného kladeče věnců se však odlišuje tím, že i na vrcholné diplomatické nebo politické akci přemýšlí a je připraven reagovat na nenadálé situace....

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Nez-pujdete-k-2-kolu-Co-dostane-na-talir-novy-prezident-Hlavne-v-EU-Nutno-cist-520133

M. Mařák 17.1.2018 19:11

Klaus tedy podle Vás nebyl státník,

ale jen dobře placený kladeč věnců.

M. Moravcová 17.1.2018 19:34

Re: Klaus tedy podle Vás nebyl státník,

kde jste to vyčetl, Klaus státník byl.

M. Mařák 17.1.2018 19:37

Re: Klaus tedy podle Vás nebyl státník,

Z textu, na který "přísahá" paní Varadinková.

J. Schořík 17.1.2018 18:35

Re: Zásadní otázkou, kterou volba vyřeší, je zda většina...

Nevím jestli si od té volby moc neslibuješ. President nemá s tím co říkáš nic moc společného. A o žádném sjednocení azylových pravidel ani sociálních podpor nic nevím, dáš odkaz? Jen prosím ne ten návrh Dublinu 4 (to není sjednocení azylového práva) a sociální chartu EU (to není nic o sjednocení sociálních podpor)..

Kéž bys byl ve svých odhadech alespoň trošinku tak dobrý jako prognostický polobůh K. Němec! To by bylo!

P. Vandas 17.1.2018 18:38

Re: Zásadní otázkou, kterou volba vyřeší, je zda většina...

Terminusy technikusy musím zkracovat na míru přiměřenou diskusi. Výčet dotčených paragrafů, přesných znění a odkazů bych nechal raději odborníkům. Můžeš se toho ujmout. :-):-):-)

J. Schořík 17.1.2018 18:44

Re: Zásadní otázkou, kterou volba vyřeší, je zda většina...

Mně nejde o §, ani přesná znění. Nahoď alespoň v návrhu čeho to je :)). Já to vážně nevím. Třeba ten Evropský pilíř sociálních práv jsem prošel a žádné sjednocení sociálních dávek tam nevidím (a sjednocení jejich finanční výše už vůbec)..

J. Schořík 17.1.2018 18:45

Re: Zásadní otázkou, kterou volba vyřeší, je zda většina...

Jo kdyby to co ty psal K. Němec, to bych to bral jako pravdu zjevenou, neboť jeho příspěvky není v žádném případě možno zpochybňovat!

P. Vandas 17.1.2018 18:46

Re: Zásadní otázkou, kterou volba vyřeší, je zda většina...

V návrhu Schulze. :-):-):-)

J. Schořík 17.1.2018 18:48

Re: Zásadní otázkou, kterou volba vyřeší, je zda většina...

Aha.. Takže prohlášení jednoho politiky z členského státu..

P. Vandas 17.1.2018 18:54

Re: Zásadní otázkou, kterou volba vyřeší, je zda většina...

Ty budeš nespokojený i kdybych ti tady vyjmenoval telefonní seznam Bruselu. :-):-):-)

M. Mařák 17.1.2018 18:36

Já si to přeji,

ale ČR na to podle mne zatím ekonomicky a ani výší platů bohužel nemá a bude tedy lepší, když zatím zůstane mimo. Dopadlo by to jako s tím Řeckem a jen by se prohloubilo nevraživé tření mezi možným příštím tvrdým jádrem a ČR, pokud by naši zemi mezi ty tržní vlky bezmyšlenkovitě procpali. Mělo by to podle mne začít mezi zeměmi, které mají ekonomiku na podobné úrovni.

V tom jsem realista.

ANO,bude líp!

M. Mařák 17.1.2018 18:37

pokud by politikové naši zemi....

...

O. Uživatel 17.1.2018 18:43

Uživatel požádal o vymazání
J. Schořík 17.1.2018 18:47

+1

P. Vandas 17.1.2018 18:48

Re: Zásadní otázkou, kterou volba vyřeší, je zda většina...

Teď ovšem fabuluješ poněkud Ty Aleši. :-):-):-)

O. Uživatel 17.1.2018 18:54

Uživatel požádal o vymazání
J. Václavíková 17.1.2018 18:52

Re: Zásadní otázkou, kterou volba vyřeší, je zda většina...

Bingo!

M. Kolář 17.1.2018 18:55

Re: Zásadní otázkou, kterou volba vyřeší, je zda většina...

Zásadní otázka volby je jiná. Jde o to, zda hlava státu bude nebo stále nebude přijímána v hlavních městech států našeho civilizačního okruhu, zda skončí lhaní hlavy státu ve prospěch ruského režimu, zda skončí odklon od obhajoby práv člověka a to např. ve vztahu k Číně, kde stále vládne organizace jejíž mocenské praktiky stojí zcela mimo právo a za dobu existence režimu již vedly ke smrti cca 60 - 70 mil lidí a zda například ČR v kontextu své vlastní tragické totalitní minulosti bude schopna pomoci čínským křesťanům kteří zde žádají o azyl a při návratu do Číny jim hrozí tvrdé perzekuce.. ,atd atd.. Za zahraniční politiku zodpovídá vláda odpovědná Sněmovně. Kandidát Drahoš ve svých výrocích vyjadřuje vyrovnané a rozvážné názory na reformu Unie , přijetí Eura atd.. Zjevně si uvědomuje problémy.. Kdo chce hrdou republiku která neopouští to co tvoří demokracii demokracií a právo právem těžko může podpořit současného prezidenta,, ::))

P. Vandas 17.1.2018 19:05

Re: Zásadní otázkou, kterou volba vyřeší, je zda většina...

Pokud Vám nevadí pohrdání lidskými právy v zemích islámu, tak mi tady nedrásejte svědomí pošlapáváním práv Tibeťanů od Číny. :-):-):-)

M. Kolář 17.1.2018 19:11

Re: Zásadní otázkou, kterou volba vyřeší, je zda většina...

??? Nesmyslná odpověď.. Vadí mně pohrdání důstojností člověka a právy kdekoliv na světě.. Pokud jde o Čínu, hovořím o všech obyvatelích , nepodsouvejte mně Tibet.. Režim Tibet samozřejmě nelegálně okupuje,ale o tom jsem primárně nemluvil.. :::)))

P. Vandas 17.1.2018 19:17

Re: Zásadní otázkou, kterou volba vyřeší, je zda většina...

Mně vadí o něco více pohrdání důstojností člověka na Hlavním nádraží v Praze a bezdomovců v parcích všeho druhu. :-):-):-) To bych řešil o něco dříve, než totéž v jiném provedení v Číně.

M. Kolář 17.1.2018 19:25

Re: Zásadní otázkou, kterou volba vyřeší, je zda většina...

Vašeho sociálního cítění si vážím .. Ale lidská důstojnost v sociálním smyslu a důstojnost tváří v tvář mocenské zvůli jsou různé věci..

P. Vandas 17.1.2018 19:27

Re: Zásadní otázkou, kterou volba vyřeší, je zda většina...

Ano. I já stojím většinu svého života , tváří v tvář mocenské zvůli. Momentálně stojím Bruselu. :-):-):-)

M. Kolář 17.1.2018 19:32

Re: Zásadní otázkou, kterou volba vyřeší, je zda většina...

Když myslíte.. ::))

J. Schořík 17.1.2018 18:15

Nějak jsem zapomněl - omluva

Mimo jiné bych vám všem rád sdělil, že K. Němec je jedním z největších žijících prognostiků a mělo by být snahou každého se jeho vynikajícím schopnostem byť trochu přiblížit.

K. Němec 17.1.2018 18:20

Re: Nějak jsem zapomněl - omluva

Sázka zněla, že to tu bude od rána. Teď už si to strčte kam libo. Pochopil jsem, že Vám to nejde a já nejsem zas takový jájínek jako Vy, abych to potřeboval.

I zjištění jak se dokážete postavit k prohře je cenné.

J. Schořík 17.1.2018 18:22

Re: Nějak jsem zapomněl - omluva

Provedu to zítra. Znovu se omlouvám. Večer samozřejmě přidávám jako omluvný bonus.