Neděle 2. 6. 2024Jarmil polojasno10 °C

Diskuse k článku

Vítám dvacátá léta

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 520
  • Poslední: 9.1. 2020 23:55
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
V. Čermák 9.1.2020 12:16

Klepání přes prsty, jakožto sankciování a sankciování bude nakonec Kontraproduktivní...

S. Lazárek 9.1.2020 12:20

To se teprve Uvidí pane Čermáku, pokud jste tedy k tomuto aktuálnímu témtu nelil olovo do vody.

V. Čermák 9.1.2020 12:40

Samozřejmě, že se to uvidí. Vždycky to nějakou dobu trvá. Já ovšem vím, co je to ta Kontraproduktivita...

S. Lazárek 9.1.2020 12:50

Tak s takovými rozsáhlými Znalostmi se ve Světě určitě Neztratíte pane Čermáku.

F. Sojka 9.1.2020 13:01

V tom vašem kroužení kolem Putina vidím docela slušný příklad kontraproduktivity. ;-)

S. Lazárek 9.1.2020 13:04

Jestli tu má někdo schopnost kroužit pane Sojko, tak jste to zase vy:-)

J. Anděl 9.1.2020 12:12

Njn, většina Američanů taky trpí obezitou.

Není souhlasit a souhlasit. Ve mně atentát nevyvolal odpor ani strach. Iluze o světové politice nemám. A bordel, co dělá Trump obecně, považuji za užitečný.

J. Franke 9.1.2020 12:33

Strach taky nemám. Onen Newspeak zase v říjnu psal, že Trump „má v úmyslu i nadále umožnit Rusku a Sýrii politická a vojenská vítězství, vzdávat se Turecku a otevírat dveře pro rozšíření íránského vlivu v regionu.“ Je to taková mediální hra o udržení svých trhů a nic jiného.

V. Čermák 9.1.2020 12:14

Máte 100% pravdu, ale jen ať si žvaní. Američani si vyrobili mučedníka a zaplatí za to, i když budou kopat okolo, což možná uškodí i nám, ale možná nás to naopak probudí. No a díky žvanilům je Putin zdá se politik, kterému věří nejvíc Čechů;-D;-D;-D

S. Lazárek 9.1.2020 12:17

Osobně si myslím, že náchylnost k Putinovi mají povětšinou bývalí a současní soudruzi a spíše ti dříve narození.

I. Kellner 9.1.2020 12:22

Průměrný věk dotazovaných byl v souladu s metodikou 41 let.

S. Lazárek 9.1.2020 12:26

Čekal bych sice víc, ale není to 27 a to je dobrá zpráva. Opravdu tolik čtyřicátníků obdivuje moskevského Jamese Jamesoviče?

V. Čermák 9.1.2020 12:35

Jistě nejde o Obdiv, dokonce ani Lásku, jak určitě někoho brzy napadne, spíš je neSere tak jako ti ostatní a podle mě je to hlavně díky té Kontraproduktivní Propagandě...

S. Lazárek 9.1.2020 12:39

Spíš Naivita, neřku-li Hloupost pane Čermáku.

V. Čermák 9.1.2020 12:42

Ale pane Vaněk, to už tady přece bylo, že? Ti Hloupí voliči, co volí Jinak, než byste si přál, že? No, když se neví, kudy kam....;-D;-D;-D

S. Lazárek 9.1.2020 12:53

I president Zeman se nechal slyšel, že čvrtina voličů jsou idioti a jak vidíte, ono tak zhruba odpovídá.

J. Kombercová 9.1.2020 12:16

Tak to vypadá na všechny, co Trumpa nevolili, plus ještě někdo další.

I. Kellner 9.1.2020 12:19

- Jej, Jacku, souhlasíš s atentátem?

- No jasně, America First!

- Tak ukaž na mapě, kde to je!

- eeeh...

________________________

https://i.redd.it/cnbu1ruzmm941.png

M. Němec 9.1.2020 12:46

Hej , Kellner, kdepak je Wyoming - a nečumět do mapy.

Víš bez mapy prd.

M. Vondráček 9.1.2020 12:28

Jasně. Atentát na Heydricha byl také zločin :-)

R. Brzák 9.1.2020 12:30

Trump, jako kterýkoliv mocný, je pro mne hrozbou. Ale USA považuji za nejsvobodnější zemi na světě. Nesouhlasím s angažovaností USA v mnoha konfliktech po zemi. Ale souhlasím se zabitím druhého nejmocnějšího muže Iránu, i se způsobem provedení. Vnímám pozitivní roli Ǐránců v boji s Daešem, můžu ocenit i roli Solejmána v něm. A přesto považuji toho člověka za oprávněně mrtvého teroristu, který vraždil občany mnoha zemí, včetně své vlastní.

Tak si vyberte, do jaké škatulky mne posadíte...

M. Varadinková 9.1.2020 13:09

Nepotřebuji Vás strkat do nějaké škatulky. Jen se podivuji nad Vaší jistotou, že bylo správné zabít člověka, u něhož jste před pár dny ani neznal jeho jméno.

Všechno, co o něm náhle víme, je z médií. Evidentně jednostranných, evidentně propagandistických evidentně již mnohokrát prokazatelně lhoucích. Zejména pokud jde o "bubnování" do válek a vytváření obrazu nepřítele a malování jeho obrazu s rohy a kopytem.

A navíc způsob provedení, který je nejen porušením mezinárodního práva a všech zavedených zvyklostí (diplomatická imunita), ale de facto teroristickým činem.

Když teď nějaký člověk (z Iráku, Afghánistánu, z Libye, ale třeba i ze Srbska...) vyhodí do povětří auto z nějakým americkým generálem, taky to může ze svého pohledu taky omluvit tím, že ten generál přece velel armádě, která má na rukou krev spousty nevinných civilistů z jeho země.

Mně se na Trumpovi líbilo to, co sliboval před svým zvolením. Tedy že s těmi nesmyslnými vojenskými výpady skoncuje. Toto ale je cesta ne ke skoncování, ale k další eskalaci, kterou protlačují jeho odpůrci - jestřábi, z těch válek tyjící. Navezli ho do toho?

To, že z toho nevypukla další válka, je teď jen díky uvážlivosti Teheránu. Kdyby zareagovali stejně horkokrevně jako Trump, s cílem nějakého vysoce postaveného Američana zabít, a opravdu se jim to povedlo, už by tu nejspíš ta další zbytečná válka byla (aby Trump neztratil tvář).

J. Ptáček 9.1.2020 14:31

Íránci jsou uvážliví, protože jim chybí to hlavní: jaderná zbraň. Jsou jako ti Čapkovi mloci (1935):

"Chceme s vámi vyjít po dobrém. Budete nám dodávat třaskaviny, torpéda, budete pro nás pracovat... Budete s námi spolupracovat na odbourání vašeho světa. Děkujeme vám."

J. Ptáček 9.1.2020 14:19

Kdybych si měl vybrat škatulku, sednu vedle vás. A to jsem úplně normální chlap, ne ten moderní, co je na mužský. Pokud byste snesl vedle sebe skoro osmdesátiletého prďolu.

P. Aron 9.1.2020 12:51

Bohužel je to tak jak píšete a je mi z toho smutno.

J. Matuška 9.1.2020 13:04

Ad 12:04 Co na srdci, to na jazyku. Pouze spekuluji. Mám pocit, že se v Bílém domě odehrávají věci, které prezident nemá/neměl pod kontrolou a o kterých se brzo dozvíme. Mně se prezident Trump jevil na TK jako "vyměněný"... ?

M. Varadinková 9.1.2020 13:22

Trump měl evidentně vítr z toho, co by musel udělat, kdyby ty iránské rakety opravdu nějaké Američany zabily. Třeba nějakého vysoce postaveného generála (i když vyšší důstojníci zřejmě byli zavčasu odklizeni do Kuvajtu), a nebo větší množství řadových vojáků. To by nemělo pro Trumpa žádné dobré řešení, nemohl by to nechat bez další odpovědi a další eskalace.

Nechápu, že se do takové prekérní situace, kdy mu "trn z paty" musel nakonec vytahovat Teherán, vůbec nechal navézt. Kdoví, jakými informacemi ho krmí "jeho" poradci a "jeho" tajné služby, které mu de facto jdou po krku.

J. Matuška 9.1.2020 13:35

Jsem /naivní/ realista. Čekám, že se ve vhodnou dobu objeví nějaký informovaný whistleblower...

J. Ptáček 9.1.2020 11:00

Když porovnám nádhernou Magdu Vašáryovou v Postřižinách, jak leze s Hanzlíkem na komín, s nepříjemným frackem Gretou, plnou zloby a nenávisti, je mně nevolno. Magda se zkrášlujícími nůžkami, ekologicky neškodnými, které krátí nejen vlasy, ale i třeba sukně. Greta zatím huntuje zbytky životního prostředí v letadle, autě nebo na lodi. Ozdobená nenávistnou grimasou ke všemu pěknému... Fuj! O sebe se ten švédský spratek postaral, o okolní přírodu ani omylem.

F. Sojka 9.1.2020 11:07

Vybral ste si zrovna Lasicovou, veru pekná, ale sú i iné pekne, meněj zapálené pre politiku. ;-D

S. Lazárek 9.1.2020 11:20

Zrovna Ptáček se Sojkou by Lasicu moc pokoušet neměli....sorry nedalo mi:-)