Čtvrtek 16. 5. 2024Přemysl polojasno10 °C

Diskuse k článku

Více hrdosti

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 423
  • Poslední: 4.3. 2017 0:23
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Hlosta 3.3.2017 12:31

Re: No to je tuze pěkné...

Není to jedno! Droždí, byť pekařské, nedokáže zpracovat ke stravitelnosti beze zbytku mouku. Po kvasu přírodním se rozloží všechno v mouce na stravitelnost. Je to sice zdlouhavý proces a droždí tohle značně urychlí, ale kvas přírodní zatím nebyl nahrazený žádným přípravkem.

Bacha na sílu kvasu v jeho kyselosti. Ten kvas je schopný časem rozežrat beton i kov. Jestli máte domácí pekárnu, musíte ji mít proti tomu kvasu odolnou. ;-)

R. Sorge 3.3.2017 12:36

Re: No to je tuze pěkné...

Mám za to, že se mýlíte, přírodní kvas, tj. divoké kvasinky nemůže být v principu jiný a už vůbec ne lepší než pekařské droždí (také obsahuje kvasinky).

R. Brzák 3.3.2017 12:40

Re: No to je tuze pěkné...

Pekl jsem z kvasnic i z kvásku - nesrovnatelné co do trvanlivosti chleba i jeho chuti...kvásek ovšem kupuji od profíků - pekárna u Jahodů v UH, 17 kč za zavařovačku, což je na dvě várky...

R. Sorge 3.3.2017 12:43

Re: No to je tuze pěkné...

No a z čeho dělají ten kvásek ?

R. Brzák 3.3.2017 12:47

Re: No to je tuze pěkné...

Popsal Vám to tuším pan Hlosta výše...ale u Jahodů je ten kvásek kontinulálně přikrmovaný už minimálně sto let - jde v podstatě o stejný kvásek, jak před sto lety, podařilose jim ho v rodinné tradici udržet i za komančů...ale jo, kvasnice jsou podobný organismus, jenže tomu skutečně něco při výrobě chleba chybí...

R. Brzák 3.3.2017 12:49

Re: No to je tuze pěkné...

...kontinuálně...

R. Sorge 3.3.2017 12:52

Re: No to je tuze pěkné...

Kvásek se dá dělat i z kvasnic, záleží jak často a co pečete.

R. Brzák 3.3.2017 12:55

Re: No to je tuze pěkné...

to vím - mamka pekla vždy z kvasnic - ale ne chleba, to jsem začal "na stáří" sám - a srovnávám s chlebem domácím pečeným z kvasnic, co pečou segra a švagrová - můj chleba vydrží déle - když už vezmu, že chuť je subjektivní parametr...

R. Sorge 3.3.2017 13:00

Re: No to je tuze pěkné...

Tak děda, dokud měl živnost, také měl a uržoval si také kvásek. Pokud ve stáří občas něco upekl, tak používal kvasnice.

J. Franke 3.3.2017 13:12

Re: No to je tuze pěkné...

A jsme u toho... Jak jsem psal, udržuji žitný kvásek víc jako čtyři roky. Kupodivu mu nevadí cca týdenní nečinost v lednici a po probuzení fachčí stále stejně, jen přikrmován žitnou moukou a vodou.

Ta mouka je z Věrovan, žádný Babiš!!!

R. Sorge 3.3.2017 13:24

Re: No to je tuze pěkné...

Tak Vám dávám za pravdu, pokud jsem dosud nedával, ale proto jsem se ptal.

R. John 3.3.2017 12:03

Ježíšmarjá.... "ugrilovat steaky"

.. to je hřích ! To radši smilněte, než tohle ... Steak na pánvičku ! Aby byl výpek ! Takhle si pochutná ohýnek, jak to z masa do něj ukapává , jestli máte starý kožený boty, dejte si je, vyjde to levněji a chuť je stejná..

P. Hlosta 3.3.2017 12:13

Re: Ježíšmarjá.... "ugrilovat steaky"

Fšecko se musí umět! Steak na grilu netrvá dýl na každý straně, než pár minut. Jinak z něj máte kramflek. ;-))

R. John 3.3.2017 12:26

Jo táák....

skoro syrové teplé maso, potom syrový žloutek a jde se na "věc"... to jó, taky mě to blbce mohlo napadnout... Já si radši koupím viagru... vyjde to levněji a nedostanu salmonelozu... :-))

M. Prokop 3.3.2017 12:16

Re: Ježíšmarjá.... "ugrilovat steaky"

Když znáte jen jeden způsob úpravy ...

J. Franke 3.3.2017 12:49

Re: Ježíšmarjá.... "ugrilovat steaky"

Roberte blbost.

I. Břízová 3.3.2017 11:35

No nazdar

Polský europoslanec veřejně prohlásil, že ženy jsou slabší a hloupější a proto musí brát méně peněz. To jsem tedy zvědavá, co s ním provedou.:-))

P. Hlosta 3.3.2017 11:39

Re: No nazdar

Ten EU poslanec je důkaz toho, že blbost nezná hranic a funkce ji umožňuje rozvinout. Ovšem nutno dodat, že jde s dobou ten poslanec. Právo šária mu dává za pravdu. ;-))

J. Vobr 3.3.2017 11:33

A TEĎ SI ZAZPÍVÁME

www.jareknohavica.czrom/jair-nohavica-deprese/

:-)))

R. John 3.3.2017 11:43

Nazdáár... barikádníku...

... tak kde seš " Planchete " s tím košem žrádla pro nás bojovníky ?... Si myslíš, že koblihama v nás vybudíš tu správnou bojovnou náladu ? Tak to ti na Lepenku ...víš co... jdu domu.. Prapor a mušketu ti nechám v průjezdu...

O. Uživatel 3.3.2017 11:29

Uživatel požádal o vymazání
J. Matuška 3.3.2017 11:28

ASTONE, dík za Úvodník!

Komentáře netřeba, tečka cé zet.

P. Hlosta 3.3.2017 11:03

"Podporuj svého šerifa!"

Dopekl jsem roládu z krůty a kuřecích stehen, páč žíně moje má zítra oslavu narozenin šedesátých. K obědu dnes dušené hovězí, jak ho má ráda s brambory značně chutnými a dosud nezvadlými. Prakticky vše, krom mouky, koření orientálního, či oleje, vše od zdejších sedláků. "Podporujem svého šerifa!" je kdysi zásada světa Západního, což obsahuje i zásadu nakupovat u regionálních výrobců a tím jim pomoci i sobě. Suroviny jsou skvělé, kvalitní, žádný šmejd vychovaný a vypěstovaný na chemii. Výsledek chutí pak je znát kontrastně s nakoupeným v marketech.

Z cizích, dovozových potravin a pochutin preferuji hlavně vína(moravská jen bílá), whisky, boorbon, případně Metaxu. Netvrdím, že nekoupím nic z dovozového, ale velmi pečlivě sleduji kdo a kde to vyrobil a dám za kvalitu i třeba značně víc, než co se nabízí i ve slevě, podbízí se reklamou. Takže nehrozí žádné zklamání z koupeného.

Stát je ale sviňa, že dovolí podvod se značkou v obsahu. Minimálně by měl stát informovat která firma se toho dopustila a kde se výrazně takové zboží prodává. Jenže známe to, stát je především o klientelismu, takže jedou v tom všichni naši významnější.

P. Vandas 3.3.2017 11:00

Manažer ODS prý nepřišel druhý den do práce.

Asi si zapomněl certifikát v nočním stolku. :-):-):-)

J. Vobr 3.3.2017 11:05

Re: Manažer ODS prý nepřišel druhý den do práce.

Ten jde do tepláků ... tam certifikát neplatí !!!

Už Měkoně vyvádějí !!!

:-)))

J. Chaloupka 3.3.2017 10:51

Co takhle Le Penové nabídnout asyl?

Když ho mohl před válkou dostat třeba Mann, tak pro ne někdo další?

P. Vandas 3.3.2017 11:02

Re: Co takhle Le Penové nabídnout asyl?

Jo, tam to Franta Šťastný všem natřel. :-):-):-)

J. Vobr 3.3.2017 11:07

Re: Co takhle Le Penové nabídnout asyl?

Jo,Franta jo !!!

Jen ten Gáry Hóking z Rhodesie ho proháněl !!!

:-)))

M. Berka 3.3.2017 11:03

Re: Co takhle Le Penové nabídnout asyl?

A proč by utíkala, když za ní stojí přes 50% Francouzů a druhý v pořadí má 14% ???

K. Drobková 3.3.2017 11:17

Re: Co takhle Le Penové nabídnout asyl?

Um baj kví ........ http://www.info.cz/svet/francouzske-prezidentske-volby-maji-noveho-favorita-le-penova-to-neni-4152.html

J. Franke 3.3.2017 11:21

Re: Co takhle Le Penové nabídnout asyl?

No, zatím jsem málokdy viděl, aby volby kopírovaly průzkumy agentur. Markantně se to projevilo v brexitu a naposledy v USA.