23.9.2021 | Svátek má Berta


Vaječná intifáda

26.5.2009

Jistý pan William Boetcker (Reverend) už dávno vyslovil deset rad zdravého rozumu.
"1. Prosperitu nelze založit na bezstarostném zacházení s financemi.
2. Slabí se neposílí oslabením silných.
3. Malí nevyrostou omezováním velkých.
4. Chudým nepomůže zničení bohatých.
5. Mzda pracovníků se nezvýší utlačováním těch, z jejichž peněz je placena.
6. Nedostaneš se z problémů, když utratíš víc, než vyděláš.
7. Spolupráci lidí neposílíš zvyšováním nenávisti.
8. Solidní jistotu nezajistíš vypůjčenými penězi.
9. Charakter a odvaha se neposílí zničením lidské iniciativy a nezávislosti.
10. Lidem nepomůžeš, když za ně budeš dělat to, co by mohli a měli dělat sami."

To jsou zásady, které budu podepisovat všema deseti. Kdybych o nich psal do Neviditelného psa třikrát denně, nestalo by se nic. Stačilo pár hozených vajec a hle! Vcházejí ve známost.

Proč si myslím, že jde o nový jev v politice?
Hlavní oponent sociální demokracie je Občanská demokratická strana. Její šéf se rozvádí a nemá na politiku čas. Bývalý šéf se zabývá ideou rozbití Evropské unie za potlesku Putinova Ruska. Kdo je u kormidla volební kampaně ODS, se neví, možná Jan Zahradil, který není širším vrstvám znám, proto se ho levicoví oponenti pokoušejí zpopulárnit jako člověka, který zavinil světovou ekonomickou krizi (pardon: tuhle kravinu jsem si skutečně nevymyslel, visí to na billboardech kolem silnice, a věru netuším, kdo tuhle kampaň platí. Tedy, tuším, stejně jako tuším, kdo platí "kampaň proti radaru", ale dokázat to nemohu.)

Takže ODS nevyprodukovala nic než trapný slogan "řešení místo strašení". A hle! Je tu občanská společnost. Je tu internet, Facebook, je tu pár vtipných lidí. Puchejř Paroubek je najednou cílem vaječné intifády, a to je samozřejmě recese a legrace, jenže ten vážný podtext, ten je v onom desateru, jež lze shrnout do jediné věty:

Paroubku, buduješ si pozici z veřejných peněz.

Napříště, možná, se bude psát v učebnicích politologie:

Od Velké České Vaječné Intifády politici pochopili, že proti nim nestojí jenom masa ovcí, kterou si lze koupit za třicet korun.

Nápad pro doktora Ratha:
Je kupodivu, že na něj Jeho Hlava nepřišla: zemřelo už pět Asiatů na ptačí chřipku! Je nutno zlikvidovat chov slepic, nejdřív ve Středočeském kraji!Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.