22.2.2024 | Svátek má Petr


Vaječná intifáda

26.5.2009

Jistý pan William Boetcker (Reverend) už dávno vyslovil deset rad zdravého rozumu.
"1. Prosperitu nelze založit na bezstarostném zacházení s financemi.
2. Slabí se neposílí oslabením silných.
3. Malí nevyrostou omezováním velkých.
4. Chudým nepomůže zničení bohatých.
5. Mzda pracovníků se nezvýší utlačováním těch, z jejichž peněz je placena.
6. Nedostaneš se z problémů, když utratíš víc, než vyděláš.
7. Spolupráci lidí neposílíš zvyšováním nenávisti.
8. Solidní jistotu nezajistíš vypůjčenými penězi.
9. Charakter a odvaha se neposílí zničením lidské iniciativy a nezávislosti.
10. Lidem nepomůžeš, když za ně budeš dělat to, co by mohli a měli dělat sami."

To jsou zásady, které budu podepisovat všema deseti. Kdybych o nich psal do Neviditelného psa třikrát denně, nestalo by se nic. Stačilo pár hozených vajec a hle! Vcházejí ve známost.

Proč si myslím, že jde o nový jev v politice?
Hlavní oponent sociální demokracie je Občanská demokratická strana. Její šéf se rozvádí a nemá na politiku čas. Bývalý šéf se zabývá ideou rozbití Evropské unie za potlesku Putinova Ruska. Kdo je u kormidla volební kampaně ODS, se neví, možná Jan Zahradil, který není širším vrstvám znám, proto se ho levicoví oponenti pokoušejí zpopulárnit jako člověka, který zavinil světovou ekonomickou krizi (pardon: tuhle kravinu jsem si skutečně nevymyslel, visí to na billboardech kolem silnice, a věru netuším, kdo tuhle kampaň platí. Tedy, tuším, stejně jako tuším, kdo platí "kampaň proti radaru", ale dokázat to nemohu.)

Takže ODS nevyprodukovala nic než trapný slogan "řešení místo strašení". A hle! Je tu občanská společnost. Je tu internet, Facebook, je tu pár vtipných lidí. Puchejř Paroubek je najednou cílem vaječné intifády, a to je samozřejmě recese a legrace, jenže ten vážný podtext, ten je v onom desateru, jež lze shrnout do jediné věty:

Paroubku, buduješ si pozici z veřejných peněz.

Napříště, možná, se bude psát v učebnicích politologie:

Od Velké České Vaječné Intifády politici pochopili, že proti nim nestojí jenom masa ovcí, kterou si lze koupit za třicet korun.

Nápad pro doktora Ratha:
Je kupodivu, že na něj Jeho Hlava nepřišla: zemřelo už pět Asiatů na ptačí chřipku! Je nutno zlikvidovat chov slepic, nejdřív ve Středočeském kraji!