19.5.2024 | Svátek má Ivo


Vaječná intifáda pokračuje

27.5.2009

Kdo seje vítr, sklízí bouři, ať je Paroubek rád, že je to bouře vajíčková.

Aspoň má možnost osvědčit své chrapounství. Úslužná policie už odvádí v klepetech lidi, na které Paroubek z výše své tribuny ukáže prstem jako na nežádoucí jedince. Velmi dobré! Až na podzim vyhraje volby, bude si se svými komunistickými soudruhy velmi dobře rozumět.

Hodně drsné je Sobotkovo obviňování ODS, že vajíčkovou intifádu řídí. Je to lež samozřejmě účelová. Smutné, že se Sobotka k něčemu podobnému sníží. Vajíčková intifáda nese zřetelně pečeť internetové komunity. Sami sociální demokraté v těchto dnech vykřikují, že jejich cílová skupina jsou "rodiny s dětmi, postižení a důchodci". Do obrazu mladé dynamické strany to věru nepatří, ovšem pod vedením Jiřího Paroubka se ten obraz sotva podaří naplnit. Ne, ODS si intifádu nevymyslela.
Už proto, že zřejmě není schopna si nic vymyslet.

Podraz
Zajímavý výtvor (ne)lidové tvořivosti se objevil na štítě domu ve Strakonické ulici v Praze. Na velkém billboardu je namalována parafráze na film Podraz, zobrazující Klause a Paroubka v objetí - a s tím, že "film získal cenu za východní režii". Závažné sdělení, plně s ním souhlasím!
Stejně jako vaječná intifáda ale bude patrně mít i tento žert nulový vliv na výsledek voleb.
Nevolíme programy. Není jich. Nevolíme osobnosti. Není jakých. Volíme kluby, jako na fotbale.
A vajíčková intifáda se může zvrhnout do stavu, kdy se politika změní ve veřejnou rvačku.
Jako se z ní stal fotbal.