10.4.2021 | Svátek má Darja


Únor bílý, pole…

1.2.2021

Na únor bílý to nevypadá, zato nám začíná únor suchý, únor bez alkoholu. Nám, tedy, jak se to vezme a kdo do toho půjde. Se mnou můžete počítat, mám to vyzkoušené, loni jsem sušil zobák, předloni taky… 

Víš, kolik jsi ušetřil, chválila žena, ona toho taky moc nevypije. A proto... co? Proto máme na dvorku jachtu, z peněz ušetřených za chlast.

Ale dosti žertování. Má zkušenost je taková, že snadněji snáším příkaz „nepít vůbec“ než „pít málo“. Když nepiju vůbec, tak nepiju, kdežto pít málo a kamarádi říkají, jen si dej ještě jednu.

Letos je to snazší, protože kamarádi stejně jako já sedí po večerech doma. Loni jsem sušil únor ještě při běžném provozu restaurací a už tehdy jsem v médiích zaznamenal nářky ze strany gastra, jak klesají v únoru tržby. Možná, že by v zájmu oživení ekonomiky měla vláda najmout influencery a zahájit nějakou velkolepou propagační akci. Něco ve stylu – únor s bílou myší, delirium tremens sílí!

Kdyby se tedy hledali vhodní influenceři, mne vynechte. Já suším únor.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.