21.4.2024 | Svátek má Alexandra


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Brecík 5.4.2024 19:59

Takoví pěkný začátek = Rusko spustilo válku zločinnou ;-D A potom celkem realira. K tomu klišé = např. cosi o Krymu: https://cs.wikipedia.org/wiki/Autonomn%C3%AD_republika_Krym

V. Bartoš 4.4.2024 13:56

V souvislostech s posunutím věku pro účast ve volbách na 16 let, prosazení korespondenčních voleb pro "Čechy páté generace", rychlokvašená občanství pro imigranty a pohádkami dědečka Koudelky je jasné, že se stávající vedení EU obává toho "nejhoršího". ŽE ZVÍTĚZÍ ZDRAVÝ ROZUM NAD AKTIVISTICKOU DEKADENCÍ.

J. Matuška 4.4.2024 13:38

Václav Klaus: Dílčí reformy jsou málo – řešením je systémová změna

Knihy, 4. 4. 2024 Naše země stagnuje, stagnuje politicky, stagnuje ekonomicky, a navíc ve světě zcela ztratila svou bývalou pozici a re­spekt. S trochou ironie lze použít známý výrok „země, která nevzkvétá“. Bohužel ne všichni si to uvědomují. A ještě méně je pak chápána příčina tohoto dnešního nevzkvétání. Nemůže jí být nic jiného než nekvalita ekonomického a politického systému, spoléhání se na politický a ekonomický systém dnešní Evropy a Západu a na ideologie, jež odtud přicházejí. Celý článek: https://www.klaus.cz/

J. Matuška 4.4.2024 13:32

Jak jsem koupil, tak TO prodávám. Zapomněl jsem dodat Mno... Výzvu k prezentování názorů... Zdravím!

L. Peleška 4.4.2024 10:15

Rusko spustilo válku zločinnou. O tom není pochyb. Co proběhlo BIS je buď nepřípustné zasahování do politiky ( a pak by se měl ředitel Koudelka pakovat) anebo odhalení zločinného spiknutí?! Zpravodajské tajné služby málokdy uveřejňují rozpracované kauzy!? Pak musí jít o kauzu, která směřuje k soudům českým i německým! Tzn. BIS předloží policii obou zemí důkazy. Pokud je má, mělo by to skončit vězením pro aktéry!? Padni komu padni?! Něco mi na zprávě nesedělo. Peníze prý byly předávány v hotovosti? Pak je snadné uvědomit policii, aktéry zatknout, přepočítat jidášské groše a šup do díry! Dokonce lze sledovat příjemce, nafilmovat zločince a sejmout otisky z bankovek? Jistě tak udělali? A pokud ne? Koudelka, pojďte nahoru, už tu na vás čekáme!

M. Baloun 4.4.2024 9:00

;-DR^

M. Baloun 4.4.2024 8:55

R^

M. Baloun 4.4.2024 8:53

Jo, to je holt úděl zapálených bojovníků za svoji víru...

J. Fridrich 4.4.2024 6:50

Ubývá vás příznivců neschopné a prolhané vlády pětikolky.

J. Fridrich 4.4.2024 6:50

Ubývá vás příznivců neschopné a prolhané vlády pětikolky.

L. Frydryšek 4.4.2024 6:48

Pošuk L. Novák O5 koleruje, no je pokročilá hodina, tak se jeho hmota v jeho rumbakouli co nosí na chrtáňu přehřívá.

J. Fridrich 4.4.2024 6:47

Chápu velmi dobře že zde stále obhajujete ruského agresora a Putinovu diktaturu a nesvobodu.

L. Frydryšek 4.4.2024 6:42

Většina béčkařů může být z Ruska nadšená, ale to je tak všechno. Že by se tady roztahovakĺ Rusák, to se může zrodit v hlaváck těch, co místo mozkové hmoty, mají v kebuli sklenářský kyt.

Za prve nevím co by ten rusák z toho měl se v Česku roztahovat, za druhé jsme v dobrém, kvalitním, kvantativním vojenském paktu.

J. Kombercová 4.4.2024 1:56

Co kecáš, Kotaz. Většina béčkařů je z Ruska nadšená, asi se těší, až se tady budou rusáci zase roztahovat. Arogantní, nafoukaní, buranští rusáci. Až na výjimky, nechci je házet všechny do jednoho pytle. Nicméně k té qětšině rusáků si můžeme přihodit i ty zdejší onuce.

J. Nedoma 4.4.2024 1:14

Tak beru zpět, co jsem psal u jiného Vašeho článku před chvílí... Ten úbytek postupuje velmi rychle...

V. Mokrý 3.4.2024 23:34

Rusko

sem taháš akorát ty

a pár dalších, tobě podobnejch.

L. Novák 3.4.2024 23:34

Zemi zároveň podle odhadů ruských exilových ekonomů z loňského října opustilo více než 800 tisíc lidí. Mezi uprchlíky je mnoho vysoce kvalifikovaných pracovníků v oborech, jako jsou informační technologie a věda. "Skutečně si myslím, že ruskou ekonomiku čekají velmi těžké časy kvůli odlivu lidí a kvůli omezenému přístupu k technologiím, který je spojen se sankcemi. Takže i když toto číslo vypadá dobře (prognóza hospodářského růstu), je za ním větší příběh, který není příliš dobrý," tvrdí šéfka MMF.

(pokračování v článku)

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/rusko-poroste-dvakrat-rychleji-tvrdi-predpoved-za-cislem-se/r~5c302b34ca5911eeb7f0ac1f6b220ee8/

L. Novák 3.4.2024 23:33

"Rusko čekají velmi těžké časy." Za ekonomickým růstem se skrývá temný příběh

(22. 2. 2024) Mezinárodní měnový fond (MMF) více než zdvojnásobil svou prognózu tempa hospodářského růstu Ruska pro letošní rok. V lednu ji zvýšil z říjnových 1,1 % na 2,6 %. Ruská ekonomika se ukázala překvapivě odolná v době západních sankcí uvalených na zemi za agresi na Ukrajině. Šéfka MMF ale tvrdí, že paradoxně přes predikovaný růst se Rusko stále více potýká s výrazným "protivětrem."

"Ruskou ekonomiku čekají navzdory lepšímu výhledu růstu velmi těžké časy," tvrdí šéfka MMF Kristalina Georgievová. | Video: Reuters

Georgievová pro americkou stanici CNBC popsala, co podle ní pohání růst Ruska a proč jeho prognóza nekoresponduje s celkovou situací v této zhruba 145milionové zemi. Stát, který měl velmi značnou rezervu budovanou po mnoho let fiskální disciplíny, nyní podle ní investuje do válečné ekonomiky. "Výroba pro ruskou armádu stoupá a spotřeba klesá. A to je do značné míry to, jak vypadal Sovětský svaz. Vysoká úroveň výroby, nízká úroveň spotřeby," řekla Georgievová v rozhovoru s moderátorem Danem Murphym.

Ruské výdaje na obranu od začátku války prudce vzrostly. Loni v listopadu ruský prezident Vladimir Putin schválil státní rozpočet, který zvýšil vojenské výdaje zhruba na 30 % fiskálních výdajů, což v letech 2023 až 2024 představuje téměř 70% nárůst. Podle analýzy agentury Reuters se očekává, že výdaje na obranu a bezpečnost budou v letošním roce tvořit přibližně 40 % celkových rozpočtových výdajů Ruska.

V. Mokrý 3.4.2024 23:32

:-)

1*

R^

L. Kolman 3.4.2024 23:32

Ale sakra to sedí, co?

J. Ganaur 3.4.2024 23:31

Apríl už byl.....;-D;-D;-D

J. Ganaur 3.4.2024 23:28

http://www.rifle-jeans.cz/cz/Historie:-):-):-)

J. Drobný 3.4.2024 23:28

Aby ne vždyť měl plánovanou hodnost majora!:-)

J. Mach 3.4.2024 23:21

Rád bych tady k seznamu dezolátů a ruských trollů přidal ještě několik jmem. Bohužel všechno to jsou mí asi už bývalí kamarádi, muzikanti, kterých si jako muzikantů i přes jejich názory vážím. Ale obávám se, že naše kamarádství díky agresi Putina na Ukrajině vzalo zasvé: ing. Jan Durrer, ing. Evžen Novák, Jiří Wagenknecht, Pavel Půhoný. Setkáte se s jejich dezinformacemi asi nejen na FB.

L. Novák 3.4.2024 23:17

;-D R^

L. Novák 3.4.2024 23:16

Mezi další opatření patří odesílání letadel do Íránu na "necertifikované" opravy a údržbu z pašovaných nebo padělaných součástek. V srpnu nezávislé ruské médium Proekt informovalo, že Aeroflot instruoval piloty a letušky, aby přestali zaznamenávat technické poruchy nebo závady do palubního deníku a o všech problémech pouze ústně informovali kapitána.

Problémy se týkají i soukromých společnosti. Sibiřské aerolinky například musejí provozovat kvůli nedostatku letadel půl století staré stroje An-24 a An-26. Přiznávají, že mají problémy s generálními opravami motorů.

Letos v lednu napsal americký list The Washington Post (WP), že jsou v Rusku v poslední době nehody dopravních letadel na denním pořádku. Podle stanice Rádio Svobodná Evropa se například v prosinci nenašel ve statistice ani jediný den, který by se obešel bez nehody, nouzového přistání nebo přerušení vzletu kvůli technickým problémům.

Hlasitou ránu uslyšeli při startu například 8. prosince cestující na palubě Boeingu 737 na lince z Novosibirsku do Moskvy. Oba motory letounu se vznítily a začaly chrlit plameny. Stejný den nouzově přistál Airbus A 319 mířící do Petrohradu poté, co krátce po startu z letiště Mineralnyje Vody na jihu Ruska došlo ke ztrátě tlaku v kabině. Videozáznamy zveřejněné na platformě Telegram ukázaly cestující, jak plakali a křičeli, když se ze stropu spustily kyslíkové masky, připomněl The Washington Post.

Ruský odborník na bezpečnost letectví Andrej Patrakov upozorňuje, že ruské úřady nechávají aerolinky, aby využívaly součástky dlouho po uplynutí jejich životnosti, čímž se zvyšuje nebezpečí jejich selhání za letu. Už před západními sankcemi byla bezpečnost ruského letectví podle Patrakova "absolutně katastrofická".

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/aeroflot-saha-k-zoufalym-krokum-kvuli-sankcim-vytrhava-sedac/r~987410d6ece811ee801c0cc47ab5f122/

J. Havelka 3.4.2024 23:15

Strč si ty vyčteninky doprdele, žblabuňko..

L. Novák 3.4.2024 23:15

"Katastrofická bezpečnost." V ruských letadlech dochází k čím dál podivnějším zásahům

Ruský letecký průmysl je odvětví, kde západní sankce Rusko opravdu citelně zasáhly, píše deník Kyiv Post. Aby společnosti nezkrachovaly, musejí přijímat stále extrémnější opatření. Naposledy se nízkonákladová dcera státní firmy Aeroflot rozhodla zbavit byznys třídy.

Sibiřské aerolinky musejí provozovat kvůli nedostatku letadel půl století staré stroje. | Video: Reuters

Skupina zruší na letadlech Suchoj Superjet 100 své společnosti Rossija byznys třídu, aby kompenzovala současný nedostatek letadel střední velikosti. Plán se bude opírat o maximální využití "kanibalizovaných" dílů z neprovozuschopných letounů Superjet, které sice údajně pocházejí z domácí výroby, ale obsahují klíčové komponenty ze Západu.

Pokud se změny osvědčí, může Aeroflot podle svých slov tento nápad rozšířit i na další letadla. Jedná se o další pokus o udržení dostatečného počtu strojů v provozu poté, co je místní letecký průmysl už dva roky vystaven západním sankcím kvůli agresi Rusů na Ukrajině.

Aeroflot už loni v září musel řešit problém výměny opotřebovaných brzd u svých letadel Airbus a Boeing. Společnost to vyřešila tak, že u devíti svých letadel brzdy deaktivovala. Pilotům Aeroflot nařídil, aby při přistání používali pouze obraceče tahu ke zpomalení letadel. Ačkoliv se jedná o uznávaný nouzový postup v případě poruchy brzd, nikdy nebyl navržen jako řádný brzdný systém.

P. Diviš 3.4.2024 23:11

Lepší P&L, než ty vaše ruské skazky, ti jsou sice naivní, ale nejsou kolaborantské svině.

P. Diviš 3.4.2024 23:09

Asi soutěží s jarouškem komouškem, kdo napíše větší pičovinu.