24.6.2024 | Svátek má Jan


Trapné výmluvy

4.3.2009

Celé to "ministerstvo pro lidská práva" je uměle vytvořený útvar vyvolaný jen politickým tlakem. Pochybná je i existence ministerstva sociálních věcí - ve státě, kde ekonomika šlape a vládne zákonnost, nějaké "sociální věci" coby agenda jsou nadbytečná věc. Tím spíš je nadbytečná agenda "lidská práva" - v demokratickém státě. Interesenti o lidská práva by se měli zabývat především islamisticky laděnými státy, které systematicky utlačují ženy, tedy polovinu jejich obyvatelstva. Zde je ticho po pěšině. Poprava za to, že někdo poslal dceru do školy je v pořádku.
Ale zpátky z Íránu do Chomutova. Primátorka Řípková stáhla Kocábovi kalhoty a jsou vidět trenýrky, což není povznášející pohled. Do trapné situace postavila i jinak sympatickou Lejlu Abbasovou, který musela výzvu chomutovské primátorky zametat pod koberec. "Ne, že bychom neměli informace, ale teď se k tomu nebudeme vyjadřovat." Milá Lejlo, kdy jindy byste se k tomu měli vyjadřovat než teď, kdy toho jsou plné noviny? Šéf je v USA. Ale tam vede internet, dnes už výmluvy na "pobyt v zahraničí" neplatí. Což víme my, kdo nejsme státní úředníci a musíme firemně komunikovat takříkajíc globálně. Abbasová i Kocáb to samozřejmě vědí také - jenomže si rychle navykli na taktiku mrtvých brouků, což je vlastní státním úředníkům.
Ach, jak trapná to hanba!

Klamná lavina
Policie vyšetřuje "klamnou lavinu", tedy falešnou zprávu o tom, že v Krkonoších se sesul sníh a zavalil tři lidi. Rozumějte: to nějaký rozumprd podal "trestní oznámení" a policie se tím musí zabývat, místo aby se zabývala podstatnými věcmi. Při nácviku je třeba, aby situace byla co nejblíže reálu. Že byl při akci chaos, jak se dozvídáme ze zpravodajství, je v pořádku: chvála bohu, že byl při nácviku a teď je na organizátorech, aby všechno vypilovali. Proto bylo třeba, aby vše bylo co nejvíce autentické.
Snad to pochopí i ten horlivý udavač.