19.5.2024 | Svátek má Ivo


Sedm tisíc raus

1.3.2014

Sedm tisíc učitelů chce vyhodit ze škol nový ministr školství, protože nemají odborné pedagogické vzdělání. Rozhodl tak na základě průzkumu, který zjistil, že v našich školách nemá sedmnáct tisíc učitelů dostatečnou pedagogickou kvalifikaci.

Sedm tisíc lidí dostane vyhazov na základě průzkumu, to je docela silné kafe. Ministr střílí jako Limonádový Joe nebo jako veverkovská ministryně obrany. Nebylo by lépe dělat průzkumy, co kdo naučí a jaké má výsledky? Nebyly by výsledky lepší kritérium než papír s razítkem? Nejhorší výsledky průzkum přinesl v odborném školství. Ti lidé, co budou vyhozeni, jsou sice odborníci, ale papír s pedagogickým razítkem nemají. Ministr Chládek jich ale vyhodí jen sedm tisíc, ostatní dostanou šanci anebo jsou ve školství tak dlouho, že jim bude nedostatek papíru prominut. Někteří si udělají nástavbu nebo kurz nebo něco.

Ty rekvalifikace a nástavby budou stát peníze. Kdo žije v české kotlině dostatečně dlouhou dobu, si možná povzdechne: ano, odtud asi vítr vane. Až budou peníze utraceny a lejstra s razítky rozdány, bude další průzkum, který ukáže, jak se Chládkovo vyhazovací opatření vyplatilo.

To už Chládek s vysokou pravděpodobností ministrem nebude.

Aston Ondřej Neff