21.2.2024 | Svátek má Lenka


Diskuse k článku

Rok 2019 a krize

V souvislosti s prognózou roku 2019 se velmi často vyskytuje i u nás slovo krize, tedy přechodný stav nestability, za kterou je vždy ztráta důvěryhodnosti a legitimity většiny elit: politických, univerzitních, kulturních i mediálních.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Anděl 6.1.2019 21:40

Re: SPD už dohlíží na dobré mravy na školách?

Znáš NP. Dovedeš si představit, jak to vypadá tam, kde se sejdou jen ti svoji. Ať jakéhokoliv směru.

P. Boublíková 6.1.2019 21:06

Re: SPD už dohlíží na dobré mravy na školách?

Vůbec jsem nepochopila, oč té škole šlo. Prý bořit steteotypy. Takže když půjde chlap na koncert v dámských šatech, je to ok. A máme ho brát jako chlapa (každý může nosit co uzná za vhodné - dress code je stereotyp) nebo jako ženu (stereotypem v oblékání dává najevo svůj gender)?

V tom aby se fakt prase vyznalo.

S. Lazárek 6.1.2019 21:10

Re: SPD už dohlíží na dobré mravy na školách?

Studenti a kantoři tvrdí, že to byla obyčejná recese, ale možná v tom hoši z SPD odhalili nějaké nitky, které se sbíhají a sbíhají, až.....

Mimochodem, dresscode zaplaťpánbu zatím stereotypem není, přijít si pro medaili k presidentovi ve flísce může fakt jen totální debil, přestože měl Zásluhy o výstavbu, či co.....

K. Němec 6.1.2019 21:09

Re: SPD už dohlíží na dobré mravy na školách?

Monitoring? Toho byly plný noviny, to si jen v poslanecké lavici brouzdal netem.

M. Prokop 6.1.2019 22:09

Re: SPD už dohlíží na dobré mravy na školách?

Asi tak. Co se škol, propagačních akcí i SPD týče.

K. Němec 6.1.2019 20:07

Koukám

že z Moravce je po dnešku národní hrdina. :-)

H. Omar 6.1.2019 20:10

Re: Koukám

U vás doma je možné vše..:)))

K. Němec 6.1.2019 20:12

Re: Koukám

Že vy už máte jednu rukavici pojmenovanou Václav?

H. Omar 6.1.2019 20:21

Re: Koukám

Ano jste pomalejší..

I. Kellner 6.1.2019 20:24

Re: Koukám

Není to dlouho, kdy se Kavárna zamilovala do Witowské... ale nemělo to dlouhého trvání..

K. Němec 6.1.2019 20:39

Re: Koukám

Witowská to zvládla v pohodě. Moravec do toho dnes dal srdce a tím si získal podporu půlky národa.

Očekávám návrh na prezidentskou kandidaturu. Na FB už se určitě tvoří nějaká skupina.

V. Kotas 6.1.2019 20:54

Re: Koukám

Kolikpak že ?

K. Němec 6.1.2019 21:02

Re: Koukám

Psali že Babiš a Zeman dělí národ na dva nesmiřitelné tábory. No tak půlku.

J. Anděl 6.1.2019 20:41

Re: Koukám

Nebyla to ta bruslařka? Tu jsem platonicky miloval. Minimálně teda její nohy.

K. Němec 6.1.2019 21:05

Re: Koukám

Možný to je. V tom duelu z toho vybruslila dobře.

R. Neveselý 6.1.2019 19:51

Kadle, ty neúnavný čučkaři...

Kompozitivní teorie neexistuje!

https://1url.cz/SMNK0

Potřeboval bys navrtat díru do hlavy a trychtýřem nalít rozum, který tě opustil.

H. Omar 6.1.2019 19:57

Re: Kadle, ty neúnavný čučkaři...

Autor: R. Neveselý Datum: 6.1.2019 19:19

jejda... kolovrátek začal

K. Janyška 6.1.2019 19:27

K ČEMU JE DOBRÉ VĚDĚNÍ O SKUTEČNÉ PODSTATĚ LIDSKÉHO SVĚTA,

TEDY KOMPOZITIVNÍ TEORIE ?

Vědecká kompozitivní teorie, tedy suma informací získaná vědeckou kompozitivní, tedy skladnou, metodou společenských věd, navzájem provázaných a neodporujících si, viz slavná Kontrarevoluce vědy od nositele Nobelovy ceny A.F.Hayeka, je vždy nejvyšším, stále vědou aktualizovaným, věděním lidstva a přináší právě taková vysvětlení. Vždyť zkoumá a předkládá informace o samotné podstatě lidského světa a jediné možnosti lidstva existovat a jde do takové hloubky, že vysvětluje až samotnou lidskou mysl. Je to tedy vysvětlení lidské mysli jejím prostřednictvím.

Samozřejmě, výhradně bez pověr a mýtů a žádné náboženské nebo okultní předsudky nejsou povoleny. Jinak by přístup k tomuto zkoumání nebyl čistě vědecký a nebyl by prost jakýchkoliv zavádějících pseudovědeckých praktik, tedy by nebyl seriózní.

Co tedy relevatní společenští vědci zkoumají, když mají tak vysokou ambici lidstvu předložit hluboké a důkazy podložené vědecké informace, které, jak se ukázalo, zcela mění dosavadní představy lidí o svém původu a principech, které nám, lidstvu, umožňují být. Samozřejmě, imkdyž to nebylo původním záměrem, bylo to vědeckým postupem odhaleno a prokázáno. Okřídlené rčení, lidé si myslí o světě něco jiného, než by si měli myslet, tady dostává skutečně reálný a realistický průkaz.

K. Janyška 6.1.2019 19:27

Re: K ČEMU JE DOBRÉ VĚDĚNÍ O SKUTEČNÉ PODSTATĚ LIDSKÉHO SVĚTA,

V první řadě berou vědci do úvahy, samozřejmě za využití všech poznatků věd přírodních to, odkud se člověk biologicky vzal a jaké jsou jeho první jakési předlidské, pololidské a časem už lidské kroky na Zemi a jeho chování, které si už dovedeme představit a které umíme uchopit inteligenčním instrumentáriem našich myslí. Lidé svoji pouť vesmírem a po zemském povrchu začali ve smečkách a kmenech o velikosti zhruba 50 jedinců a žili v kmenové společnosti se vším všudy, drženi pohromadě altruismem a pudem sebezáchovy, tedy neosobními, genetickými a doslova přírodními principy, shodnými s ostatními druhy.

Kompozitivní teorie se však nezabývá genetickými a biologickými základy lidstva, ty si kdykoliv vypůjčí od věd přírodních, lépe řečeno, zahrne je v případě potřeby a jejich trvalé platnosti do výkladu, nýbrž kulturní evolucí a spontánnímí, tedy neosobními silami, které ji vyprovokovaly a vyprodukovaly. Zabývá se vznikem inteligence, rozumu, mentální výbavou člověka a zejména mezemi a mantinely, které nám souběžná souhra spontánních sil, které nás stvořily a dále nekonečně dotvářejí stran obsahu a výbavy našich myslí, doslova diktuje a klade.

Zabývá se tedy zejména objevem obchodu, coby základním hybatelem kulturního vývoje, neboť to on a důsledky z něho přinesl civilizaci, tedy přeměnu divocha v civilizovaného člověka a tento proces vyšší a vyšší subjektivizace a individializace jednotlivců probíhá stálem a je nekonečný.

K. Janyška 6.1.2019 19:28

Re: K ČEMU JE DOBRÉ VĚDĚNÍ O SKUTEČNÉ PODSTATĚ LIDSKÉHO SVĚTA,

Zejména se však zabývá řídící strukturou, a jiná není možná a nikdy nebyla, spontánním řádem civilizovaných a celého lidského světa. To je podstata a jediná možnost přežití lidstva a nelze ji zorganizovat. Je také jedinou možností, jak mohou jednotlivci a jejich organizace, sledovat nekonečný počet cílů a účelů svých jednání tak, aby nenaráželi do ostatních. Souběžně tato struktura vyvinula skrze interakci jednotlivců pravidla chování, která se stala obsahem souběžně se vyvíjející lidské mysli. Tedy spontánní řád lidského světa, tedy lidský svět, řídí nás, ne my jeho. Kdykoliv se pokusíme to zvrátit, a nepůjde to nikdy, přivoláme si na sebe katastrofu.

Tedy důvod existence kompozitivní teorie je, aby lidstvo vyvedla z toho strašného omylu, Myslí si, že je už tak chytré, že si může dělat co chce a že může řídit lidský svět. Nejde to a nikdy to nepůjde.

Lidská mysl je totiž vnitřní součástí tohoto supermechanismu, je složena z jeho pravidel chování a nemá žádnou možnost se dostat mimo něho a organizovat ho. Strašných příkladů takovéto nemožnosti je dost a dost, zejména v novodobých dějinách - SSSR a jeho světová socialistická soustava. Lidé však nevědí proč to dělají a nevědí ani proč jich u toho vždy tolik zahyne. Věčným pokusům zorganizovat nezorganizovatelné, tedy spontánní řád světa, tedy lidský svět sám, říkáme socialismus. Má nespočet podob. V poslední době například zejména rudočernými socialisty řízenou Evropskou unii.

Kompozitivní teorie, tato nejsložiitější vědecká materie ze všech, nám odpověď dává, a stále přesněji. Jeji výuka však není možná, neboť náboženské a politické předsudky tomu zatím brání a nejsou tedy ani učitelé, kteří by tuto složitou koncepci zvládali. Kandidát na post prezidenta České republiky, bývalý předseda Akademie věd Drahoš, je toho důkazem. Ani slovem se o tomto neodstranitelném fenoménu vesmíru a tedy i lidského světa nezmínil.

K. Janyška 6.1.2019 19:28

Re: K ČEMU JE DOBRÉ VĚDĚNÍ O SKUTEČNÉ PODSTATĚ LIDSKÉHO SVĚTA,

Doufejmě všichni, že jednou učitelé budou. Situace dnes nepoučeného lidstva kompozitivní teorií se tak rapidně zlepší. O tom není pochyb. Až rozdíl mezi tím, jak lidský svět funguje ve skutečnosti a mezi tím co si lidé o tom myslí naroste do kritických rozměrů. Snad tu hroznou srážku přežijeme... Dzp.

M. Kolář 6.1.2019 19:32

Re: K ČEMU JE DOBRÉ VĚDĚNÍ O SKUTEČNÉ PODSTATĚ LIDSKÉHO SVĚTA,

No jo. Ale jak vědu aplikovat, aby se z ní po marxistickém vzoru nestala zhoubná ideologie ? Šedivá je teorie, ale zelený strom života...

K. Janyška 6.1.2019 19:37

Re: K ČEMU JE DOBRÉ VĚDĚNÍ O SKUTEČNÉ PODSTATĚ LIDSKÉHO SVĚTA,

Ale kdepak. Myslíme zásadně a vždy v teoriích a testujeme je zkušeností a novými poznatky. Není nic praktičtějšího, než platná teorie... Dzp.

M. Kolář 6.1.2019 19:42

Re: K ČEMU JE DOBRÉ VĚDĚNÍ O SKUTEČNÉ PODSTATĚ LIDSKÉHO SVĚTA,

Ale jo. Ale nedá se to aplikovat na život populace ani jedince. Došlo by k aureferenčnímu paradoxu. Vědecký popis nějakého systému nemůže být determinujícím návodem pro fungování téhož systému ..

K. Janyška 6.1.2019 20:12

Re: K ČEMU JE DOBRÉ VĚDĚNÍ O SKUTEČNÉ PODSTATĚ LIDSKÉHO SVĚTA,

Kompozitivní teorie je vědeckým popisem toho, co je, ne návodem. To jsem nikdy neřekl.

Demarchie je však technickým řešením toho, co je, tedy návodem, jak spravovat věc veřejnou tak, aby nebyla v konfliktu s tím, jak funguje lidský svět ve skutečnosti... Dzp.

M. Vondráček 6.1.2019 19:13

všichni lžou

Dokonce i čínský velvyslanec. Ještě že máme Andreje co má stále a ve všem pravdu :-)

R. Neveselý 6.1.2019 19:17

Re: všichni lžou

A ještě že máme Vás, protože to vždycky solidně vysvětlíte :-)

H. Omar 6.1.2019 19:26

Re: všichni lžou

Autor: R. Neveselý Datum: 6.1.2019 19:19

jejda... kolovrátek začal

S. Lazárek 6.1.2019 19:28

Re: všichni lžou

Každopádně to, co si dovolil ten mandarín je docela za hranu, v tom měl pravdu, ale Andy se u Moravce kroutil jako had, Zemanův čagan ztrestá jakoukoliv neuváženost vůči našim čínským přátelům.

M. Vondráček 6.1.2019 19:29

Re: všichni lžou

Možná jenom napsal to , o čem se s Andrejem dohodl ...