13.6.2024 | Svátek má Antonín


Diskuse k článku

Proč jsem podpořil happening

Mezi čtenáři Neviditelného psa jsou i dlouholetí abonenti a já k nim cítím silný vztah. Proto pokládám za slušné a potřebné, abych vysvětlil, proč jsem podpořil happening na Hradě, při němž byly Václavu Klausovi symbolicky položeny otázky týkající se jeho politického zaměření. Nejdůležitější je pro mě otázka poslední: Proč to, sakra, všechno děláte?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
otakar-svedsko 24.5.2009 7:16

Vase obavy

Diskusni prispevek na clanek Astona"Proc jsem podporil happening"

otakar-svedsko 24.5.2009 7:05

"vasde obavy"

odeslano 22.05.22009 pod cislemIP 84.216.52xxx

otakar-svedsko 24.5.2009 7:03

vase obavy

MartinPavlenda 23.5.2009 5:20

Aha

Takže Vaša nepodložená a miestami nenávistná a detinská kritika prezidenta Klausa je vlastne hájením záujmov verejnosti. To nemyslíte vážne, pán Neff?

Vo výpočte povinností politického komentátora ste explicitne neuviedli interpretovanie vyjadrení a názorov politikov, takže si nie som celkom istý, či tak činíte z povinnosti alebo je to niečo navyše. Každopádne v prípade interpretácie postojov prezidenta Klausa by si to z Vašej strany zaslúžilo viac rozmýšľania a snahy o pochopenie, ak platí, že "vážím si ho a v mnohém ohledu obdivuji". To by ste si ale asi nesplnili povinnosť hlavne byť kritický, že? Na druhej strane mi zatiaľ unikla Vaša kritickosť ku súčasnému stavu európskej kooperácie, k navrhovanej zmene pravidiel európskej kooperácie, k politikom, ktorí ju propagujú, atď. Takže ako je to s tým "a hlavně - být kritický"?

Sklamali ste ma, pán Neff. Proč to, sakra, všechno děláte?

Jindřich Homolka 24.5.2009 12:20

Re: Aha

Vážený pane Neffe, dovoluji si Vám sdělit , že si Vašeho postoje, který jste vyjádřil podporou zmíněného heppeningu velice vážím. Svůj souhlas s Vámi i s ostatními organizátory heppeningu chci vyjádřit veřejně proto, že mám dojem, že veřejnost si málo uvědomuje jaké škody a ostudy president celému národu způsobuje. Jak na nás měla působit obrazová reportáž z televizních novin, ve které přichází president - vedoucí delegace EU na jednání EU-Rusko z pravé strany s Medveděvem a vítá se s Barossem a Solanou? Snad jako vedoucí , v roli  dosud předsednické  země EU měl být právě on přivítán spolu s nimi. Nemohu si to vysvětlit jinak, než že jel nejprve do Chabarovska pro instrukce a školení, jakým způsobem se má na samitu  jednat. Podle toho taky vystupoval. Váš obdiv  k panu presidentovi na rozdíl od Vás  nemohu sdílet, protože je mi bezmála 80 let a bohužel si ještě dobře pamatuji jeho výroky a postoje z doby jeho působení ve funkci předsedy vlády ,i pak ve funkci "nestranického"presidenta. Jsem přesvědčen, že na pádu  vlády  má největší zásluhu on a jeho zrada ODS.

Ladislav N :-))) 23.5.2009 0:32

Vajíčka na Paroubka házel syn funkcionáře ČSSD ;-P

Vajíčka na Paroubka házel syn funkcionáře ČSSD  ;-P

Proti ignoranci 22.5.2009 23:56

Jenom si dělejte dál srandu z Paroubka, ale oni vám ty držky po volbách zase spadnou!!!

ODS je zcela v pr@deli, takže se už může uchýlit k vajíčkům a hackerům na stránkách ČSSD, ale postavit se v politickém boji argumentů, na to už prolhaná a zlodějská ODS nemá, a proto zase tak dobře dopadne u voleb a myslím, že i těch dalších!!!! ODS bude sedět na trestné lavici dost dlouho!!!! Krize není zdaleka u konce a ta nažene teprve hodně voličů levici!!!!! Takže si tady skuhrejte na účet Paroubka jak chcete, vaše dny u vlády jsou sečteny na hodně dlouhou dobu a je to tak dobře!!! S  prolhanými grázly typu Topolánka,Langra a další svoločí to již nikam v politice nedotáhnete!!! Musíte vyčistit ODS od hovad a potom máte nějakou šanci a lidé vám budou věřit! Do té doby ani kulový!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;-P;-P;-P;-P;-P;-P

JJ 22.5.2009 23:59

Re: Jenom si dělejte dál srandu z Paroubka, ale oni vám ty držky po volbách zase spadnou!!!

Krizi zpusobili vykukove, co si mysleli, ze se dluhy neplati.

Vajickova kampan prisla z ulice, ktere dosla trpelivost. Paroubek to proste prehnal. A vi to. Ze by prvni chyba PSB? Uvidime.

www racek 23.5.2009 0:10

Re: Jenom si dělejte dál srandu z Paroubka, ale oni vám ty držky po volbách zase spadnou!!!

krizi způsobili ti, který vymysleli prostředí pro tyto vykuky. to za prvé. vajíčková kampań nemá nic společného s ulicí. ta je na straně paroubka. a nejen ulice, už i tisk (nemecký, že...) a podnikatelská sféra.

Real 89.176 .68 22.5.2009 23:43

Re: Kocába na ně !!! :-)))))))))

To je bomba ! Četl jsem to už ráno ! Co na to ochránci lidských práv a menšin ??? 

hleena 22.5.2009 23:46

Re: Kocába na ně !!! :-)))))))))

Zeptej se v Liháku jak by to vyřešil Jyrka ,cikáni volí ČSSD ;-D;-D;-D

JJ 22.5.2009 23:49

Re: Kocába na ně !!! :-)))))))))

Myslite, ze by ti ochranci mensil dokazali ty policisty ochranit? 8-o

SW 22.5.2009 23:55

Re: Kocába na ně !!! :-)))))))))

To snad jen Kočka + syn.

čulibrk 22.5.2009 23:52

Re: Kocába na ně !!! :-)))))))))

rasysmus......vypusťte Krakena.:-D:-D:-D

JJ 22.5.2009 23:31

Za hackerskym utokem evidentne neni ODS

staci srovnat ten klip (treba na idnes) s traparnami, ktere vyplodil Zahradil.

Bzuk 22.5.2009 23:34

Re: Za hackerskym utokem evidentne neni ODS

začínají se objevovat i plakáty, které zřejmě unilky zahradilově pozornosti - jinými slovy - jsou docela dobré ;-)

dulcibelka 22.5.2009 23:42

Re: Za hackerskym utokem evidentne neni ODS

Taky doufám. Možná že ta dnešní mládež není tak špatná;-)...a možná že mu radostně (a konečně) vrátěj ten CzechTek...

A. 22.5.2009 23:26

Potíž je v tom

Potíž je v tom, že má Václav Klaus pravdu. Jde o pravdu nepříjemnou a tak je těžko k rozdýchání. Tahle země je sice malá, ale přestěhovat nikam nejde. A tak musíme umět žít v realitě, která nás obklopuje. Energeticky, surovinově a do značné míry i odbytem naší produkce budeme závislí na Rusku, ať se nám to líbí nebo nelíbí. Proto je okopávání ruských kotníků dobré leda k léčení letitých mindráků. Rusko koncem příštího roku dokončí ropovody i plynovody na pobřeží Tichého oceánu a do Číny. Před dokončením tam jsou i rafinerie. To opravdu jsem zvědav, jestli a jak nám potom bude plyn a ropu dodávat USA. Je zkrátka stále víc slimáků a kapustička nepřibývá. EU je pro USA konkurentem v nastavající strkanici o zdroje energie, stejně jako Čína, Indie a další lidnaté země s rostoucí ekonomikou a tudíž i spotřebou. Zahraniční politika USA této skutečnosti všechno podřizuje. Klaus to pochopil. Na rozdíl od zdejších kejhajících bezmozků. Tak si ještě ulevte, dokud máte v zásuvce proud. S USA na věčné časy a nikdy jinak!

Lucifer 22.5.2009 23:28

Re: Potíž je v tom

No ale Klaus, certifikovaný anglosas, je dle Petra H proameričan8-o

Tož to sem z teho jedle a sotva dejchám;-P

Bzuk 22.5.2009 23:29

Re: Potíž je v tom

Rusko "nedodávkami" plynu utrpělo mnohem více, než EU. Máte pocit, že ho dodávají z nějakého altruismu? 8-o

Real 89.176 .68 22.5.2009 23:36

Re: Potíž je v tom

Čína je gigant a brzy bude druhá nejsilnější ekonomika světa ! S největší spotřebou surovin  ! A s největším finančním potenciálem ! Až Rusko dostaví produktovody do Číny, tak se na Evropu  může ,,vyeeeeéééééééé"!!;-D

dulcibelka 22.5.2009 23:50

Re: Potíž je v tom

Už aby to bylo.

A. 22.5.2009 23:37

Re: Potíž je v tom

To snad nikdo nikdy netvrdil. Jenže Čína odebere jakékoli množství plynu a má čím zaplatit. Navíc v cestě těchto dodávaek nebudou stát žádní vyděrači z Ukrajiny. Myslíte, že Rusko ty roury do Číny buduje jen tak, z dlouhé chvíle? To by museli být opravdu velice silně postiženi patologockým altruismem, aby v dodávkách upřednostnili Evropu.

JJ 22.5.2009 23:39

Re: Potíž je v tom

Ta hra mezi Ruskem a Ukrajinou byla podstatne slozitejsi. O penize (alespon statni) zas tak moc neslo.

A. 22.5.2009 23:45

Re: Potíž je v tom

I šlo o peníze, dobrý muži. O ty jde vždy až v první řadě. Jenže šlo o peníze soukromé. Proto také vznikla mezi Ukrajinou a Ruskou zprostředkující firma, která, nepochybně čirou náhodou, patřila příbuzným vládnoucí ukrajinské garnitury. Ukrajina je těmi vládnoucími klany tak dokonale rozkradená, že Ukrajinci musí pro přežití svých rodin jezdit za prací do Ruska a do evropských států. nedej Bože,aby byla Ukrajina, z politických důvodů, připojena k EU. To bychom se teprve prohnuli.

JJ 22.5.2009 23:50

Re: Potíž je v tom

Proto tam mam take tu zavorku. Nicmene Rusko take pokukuje po ukrajinskych plynovodech. Jsou paranoidni z toho, ze by je koupili amici.

JJ 22.5.2009 23:30

Re: Potíž je v tom

Aha, takze polezeme rusum do zadnice a budeme doufat, ze nam neco pusti? Tak jste to myslel?

Ropu muzeme koupit jinde, pokud budeme chtit se zemnim plynem je to tezsi, urcite bychom meli dal stavet jaderky a podporit upgrat plynovodu, aby umely taky jit ze zapadu na vychod.

A. 22.5.2009 23:40

Re: Potíž je v tom

Myslím, že o lezení do zadnice nikdo normální nestojí. Američané stejně jako Rusové pro tento národní sport nějak nemají pochopení. Ale docela by stačila obyčejná lidská slušnost a korektní jednání, nemyslíte?

dulcibelka 22.5.2009 23:43

Re: Potíž je v tom

Určitě. To se s Ruskem vždy osvědčilo.