Čtvrtek 23. 5. 2024Vladimír polojasno10 °C

Diskuse k článku

Připravená ODS

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 737
  • Poslední: 19.1. 2016 22:13
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
O. Kadlec 18.1.2016 16:28

Re: Smích a pláč nad Gabrielem

Pochopte, že státní příspěvky se snížily VŠEM, tedy i těm, kteří měli staré smlouvy! Samozřejmě nespokojenost a nedůvěra se šíří společností jako lavina, zodpovědný je za ni ten, kdo ji uvedl do pohybu, může se vymlouvat na co chce.

...a právě proto, že to šlo ukrást, jako v Maďarsku, si to i Češi uvědomili. Vláda, která mimo jiné "uzdravovala" tisíce invalidů, dala všem jasně najevo, že se ničemu, co je na nich závislé, věřit nedá, zejména ne důchody, které budou za kdovíjaké vlády. Ne spoření na důchod - řekl si národ - jedině průběžný systém funguje.

Nejde o to, jestli to je pravda, ale o to, že toto přesvědčení Nečasova vláda v lidech utvrdila. A toto - ne jen úřadování - je přitom její práce! Packalové to byli na kvadrát!

O. Uživatel 18.1.2016 16:38

Uživatel požádal o vymazání
O. Kadlec 18.1.2016 16:51

Re: Smích a pláč nad Gabrielem

To nebylo nějaké %. Já jsem v tom tehdy dělal. Tudíž jsem se setkával s těmi stále stejnými dotazy.

To, že vláda neměla důchodovou reformu dohodnutou s opozicí, ba dokonce že dopustila, aby opozice předem avizovala že to zruší, je další její neúspěch.

Nějak zapomínáte, že v politice rozhoduje výsledek, a ne jen úmysly nějakých packalů, kteří si ani nenechají poradit a nakonec jen zapláčou. Výsledky ODS dneska - jakož i jejich nacionalistická zoufalost - svědčí o tom, že jsem měl pravdu. Neschopnost ODS vládnout byla zřejmá už za Topola, a za nečase to došlo už skoro všem lidem. Kvůli jejich fatální ignoranci se nakonec našel člověk, ketrý toho uměl využít: "Vládnou nám nemehla", řekl a národ věděl, že v tomhle má pravdu.

M. Prokop 18.1.2016 15:00

Re: Smích a pláč nad Fialou

Daně sice zvyšovat neměli, ale udělal to spíš Kalousek a kvůli druhému pilíři. Důchodové pojištění buďto kurwí nebo neřeší oranžgutani s ANOnisty. Chmatáci jsou (bohužel) ve všech stranách, v těch nalevo i systémoví. ODS slouží ke cti, že v tom nejhorším zeleném tunelu OZE "nejela", na rozdíl od socanů, komoušů, kostelních socanů a nebožky US.

Když čtu výlevy jako ten váš, tak bych snad tu ODS i volil.

M. Mařák 18.1.2016 15:04

Re: Smích a pláč nad Fialou

Senátoři za ODS pro zelený megatunel volili.

O. Uživatel 18.1.2016 15:06

Uživatel požádal o vymazání
R. Veselý 18.1.2016 15:35

Re: Smích a pláč nad Fialou

Ne. Udělali si také byznys.

M. Prokop 18.1.2016 16:04

Re: Smích a pláč nad Fialou

Všichni ne.

M. Mařák 18.1.2016 16:09

Re: Smích a pláč nad Fialou

Dostatečně na to, aby zákon prošel. Extrémně levicová libertinská ODS frakce se několikrát projevila i v jiných kauzách.

F. Šimek 18.1.2016 15:10

Re: Smích a pláč nad Fialou

pokud je někdo pro smích a pláč, pak je to Kalousek a jeho jakási topka !!!

O. Uživatel 18.1.2016 15:16

Uživatel požádal o vymazání
K. Janyška 18.1.2016 15:54

Re: Smích a pláč nad Fialou

Co to melete ? Vláda Petra Nečase reagovala skvěle a krátkodobě a odvážně na světovou krizi. Babiš, ten pro mne zločinec, z toho těží, aniž by prstem pohnul... Dzp.

M. Vondráček 18.1.2016 16:26

Re: Smích a pláč nad Fialou

Klídek, Babiš se Sobotkou , ti to určitě spraví a nastane ráj na Zemi :-)

K. Berka 18.1.2016 14:25

Prozření

https://scontent-ams2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/12508706_1024895944235434_5050202913240436469_n.jpg?oh=5276779ddc2d7e9156ac01211a61ed30&oe=5734D64E

O. Kadlec 18.1.2016 14:16

Tolik lidí

kteří mají rozum, peníze i vzdělání se vyskytuje v těchto diskusích - a nikdo tu nechápe, že plnoprávný volič kandidátky vytváří, nebo aspoň ovlivňuje. Pak samozřejmě nemůže mít problém "komu to hodím".

Čím to je? Demokratickým deficitem v jejich hlavách? V některých případech evidentně ano. Jindy jde asi o obyčejnou lenost.

M. Varadinková 18.1.2016 14:21

Re: Tolik lidí

Čí kandidátku jste vytvořil či ovlivnil Vy?

A volil jste ji pak? Při Vámi popsaném způsobu volby o tom silně pochybuju. Nebo těch kandidátek spoluvytváříte či ovlivňujete dokonce víc najednou?

O. Kadlec 18.1.2016 14:27

Re: Tolik lidí

Jste všímavá. Vytvářel jsem kandidátky dokud jsem mohl.

Dnes nejsem plnoprávný volič, protože jsme si v církvi schválili paragraf, že duchovní nesmí vyvíjet politickou činnost. Tak nevyvíjím, i když na věc mám jiný názor.

P. Vandas 18.1.2016 14:30

Re: Tolik lidí

Stále tápu, v jaké Církvi se realizujete, jestli to není tajné. :-):-):-) To abych se jí vyhnul.

P. Klouda 18.1.2016 14:36

Re: Tolik lidí

Tipuju Církev sjednocení ~ současné moonisty...

P. Klouda 18.1.2016 14:34

Re: Tolik lidí

To patrně nejde o moc pokornou, resp. pokoře učící církev...?...

P. Vandas 18.1.2016 14:22

Re: Tolik lidí

Nejdříve musí být poptávka. Bez poptávky voličů zrovinka po Vás, či po mě je tvoření kandidátek naprosto na hovno. Když po mě poptávka byla, tak jsem tvořil, až se ze mne kouřilo , ale umění je včas pochopit, že poptávka skončila. :-):-):-)

O. Kadlec 18.1.2016 14:38

Re: Tolik lidí

Mně nezajímalo, jestli je poptávka po mně. Plnoprávný volič poptávku vytváří nalezením vhodných kandidátů.

J. Anděl 18.1.2016 14:45

Re: Tolik lidí

Spousta věcí vypadá různě při různém úhlu pohledu.

To, co píšete, je z jednoho z nich pravda. Pokud člověk chce zodpovědně přistupovat k účasti na demokratických procesech státu, je tento pohled tím jediným, který má smysl aplikovat (kromě možnosti účastnit se jako kandidát).

Z jiného úhlu pohledu se to jeví jako prostý marketing. Nalézt potenciálně prodejný produkt a následně přesvědčit lidi, že ho potřebují. A z tohoto úhlu pohledu člověk pomáhá státu spíš tím, jak vychovává své děti, pracuje a pečuje o své blízké, nežli tím, který konkrétní komerční produkt si koupí.

O. Kadlec 18.1.2016 14:56

Re: Tolik lidí

Mezi výchovou dětí a volbami přece neexistuje v demokratické společnosti žádná kolize.

J. Anděl 18.1.2016 16:08

Re: Tolik lidí

Nejsem si jistý. Přibližně politické dění v naší zemi v určité míře sleduji, přibližně mám nějakou představu. Řekl bych, že to sleduji víc, než je zdraví prospěšné. Přesto 99.8 procent kandidátů neznám a nevím, co od nich mohu očekávat.

Domnívám se tudíž, že opravdu zodpovědně vybrat správného kandidáta vyžaduje takové nasazení v politice, že už na nějakou výchovu dětí nezbude čas.

O. Kadlec 18.1.2016 16:57

Re: Tolik lidí

Ale kdepak, tak složitý to není.

Samozřejmě že se můžete i zmýlit, to chce odvahu se rozhodovat a se mýlit. A poučit se z chyb. Ale sledovat lidi, co říkají, co chtějí a kam se chtějí dostat nedá takovou práci. Stačí číst a dávat pozor, a zbytek se naučit. To patří taky k výchově dětí k demokracii.

Vstoupit do nějaké politické strany člověka nezabije, pokud tedy má vůbec kam vstoupit. A tam si uvědomíte, že stále máte jen ten jeden hlas s jeho váhou. Akorát že ho uplatňujete dřív, než v den voleb.

J. Anděl 18.1.2016 14:23

Re: Tolik lidí

Já se bez mučení přiznám, že tuto vazbu vidím maximálně do úrovně komunálních voleb.

P. Vandas 18.1.2016 14:34

Re: Tolik lidí

Vazbu do komunálních voleb také nevidím, ani tu koluzní. :-):-):-)

J. Anděl 18.1.2016 14:41

Re: Tolik lidí

Njn, legrácky. Takový vážný téma ;-).

J. Vobr 18.1.2016 13:47

BEZ BABIŠE SI RUCE NEUMYJETE !!!

Tak pravím !!!

O. Uživatel 18.1.2016 13:48

Uživatel požádal o vymazání