26.5.2024 | Svátek má Filip


Potlesk pro nobelistu Obamu

12.10.2009

V oblasti mezinárodní politiky se poklonil Rusku a vycouval ze střední Evropy a ponechal tam Rusům volné ruce. Není divu, že jsou Fidel Castro a Dmitrij Medveděv nadšení.

Zatím to vypadalo, že nejhorší prezident v moderní době byl Clinton. Ano, to je ten člověk, který má lví podíl na současné ekonomické krizi, jelikož se zasadil za to, aby úvěry mohli dostávat i lidé, kteří nemají ani schopnosti, ani vůli je splácet. Obama ho pravděpodobně v míře naivismu trumfne. Ve vztahu k Rusku to zatím dokázal stoprocentně.

Lech Kaczyński splnil co slíbil
Slíbil, že podepíše Lisabonskou smlouvu, pokud Irové pro ni rozhodnou v referendu, a protože to udělali rozhodující většinou, svůj slib splnil. Takže jsme v rádiu slyšeli na vlastní uši, jak mohl sdělit polským občanům, že ze čtrnácti požadavků předložených Poláky bylo třináct splněno.
Nedělám si iluze o Lechovi ani o jeho bratrovi, ale v této chvíli jsem pocítil závist a taky stud. Závist, že Poláci jsou schopni úspěšně vyjednávat, a stud nad tím, jakou tlupu máme v čele. Někdo jejich počínání nazývá amatérismem. To není správné označení. Amatér je ten, kdo něco nedělá pořád a soustavně a neživí se tím a jedno k druhému, kazí to. Tihle lidé to dělají pořád a živí se tím víc než dobře a nekazí to, oni prostě jedou po svém prkně a hledí jen na své úzké zájmy. To platí pro celou tu partu, s pánem na Hradě v čele. Ten teď vytáhl sudetského bubáka. Je to staré odbyté strašidlo, ovšem český občan ví, že se v našem právním systému nelze vyznat, k tomu účelu je přece nastaven, a je zvyklý brát v úvahu nejhorší možnou eventualitu. Takže Klaus jednal podle osvědčené zásady, že když padouch už neví, co dál, sáhne po nacionalismu. Možná, že naši unijní partneři vyprodukují nějaké ujištění, které pak bude Klaus vydávat za své vítězství. Klaus je génius ve vymýšlení nestandardních řešení a tohle se mu opravdu povedlo. Ke škodě naší země.

Caeterum autem censeo, voliči by měli mít na paměti, že tohoto člověka dostala na Hrad Občanská demokratická strana.