Úterý 21. 5. 2024Monika polojasno10 °C

Diskuse k článku

Poslanec a lhář

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 1012
  • Poslední: 28.2. 2006 16:58
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
H. 6.2.2006 1:02

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Halladine,

Změna systému je taky v tom, že dosud se na nemocného koukal revizní doktor až po určité době nemoci. Podle nového zákona má zaměstnavatel právo požádat revizního doktora správy nemocenskéhom pojištění daleko dřív. třeba okamžitě. Takže praktici už asi nebudou tak benevolentní v rozdávání nemocenských.
Foundryman 5.2.2006 22:11

Finančně zastabilizovat

zdravotnictví nejde zdeúředními vyhláškami. To tady komunisti zkoušeli 40 let se známým výsledkem. Bez zavedení zpětných vazeb, zajišťujících samoregulaci směrem k rovnovážnému stavu, je to všechno nesmysl.
H. 5.2.2006 22:33

Re: Finančně zastabilizovat

Dočasně lze. Neboj, i ty samoregulace budou.
jasan 5.2.2006 22:43

Re: Re: Finančně zastabilizovat

DOCASNE rikate?  krasa nechteneho.....
zírálek třetí 5.2.2006 23:05

Re: Re: Re: Finančně zastabilizovat

Spíš ubohost stereotypu.
mig 5.2.2006 22:09

Za 119

Socani, a máte to za 119.
H. 5.2.2006 22:14

Re: Za 119

Přidej 4 x 365 :-)))
Foundryman 5.2.2006 22:08

Halladine,

úřady práce mají přímo v popisu činnosti kontrolu dodržování ZP ze strany zaměstnavatele. Pokud někoho vyrazíš, obratem tam tu kontrolu máš. Na to je peněz a času dost.
Foundryman 5.2.2006 22:06

Tak jsem napsal velikej příspěvek

a ten debilní SW mi ho sežral. Takže znovu - porušení režimu léčebné péče (marod v hospodě) jsem měl doložený zápisem s podpisem svědka i toho maroda. Výsledek kulový, akorát se mi lempl chechtal do ksichtu. Přesto jsem ho vyrazil, načež jsem měl na krku právníky i pracák. Halladine, jseš směšnej.
H. 5.2.2006 22:11

Re: Tak jsem napsal velikej příspěvek

Foundry, byl u toho kontrolní orgán nemocenského pojištění ?
Foundryman 5.2.2006 21:57

Výrok dne:

"Zaměstnavatel bez zaměstnanců nevydělává, takže zaměstnance potřebuje." :-)))) 90% problémů s nezaměstnaností v Evropě pramení z obavy zaměstnavatelů vůbec někoho zaměstnávat. Radši se na to vykašlou a zboží objednají v Číně. Mimochodem, pobízené firmy u nás s propouštěním až tak problém nemají, i úřad práce se před nimi p.o.s.e.r.e, problém mají především malé a střední firmy, které by měly být páteří ekonomiky.
H. 5.2.2006 22:02

Re: Výrok dne:

Foundry, jakpak ti úřad práce zabrání někoho propustit ?
Foundryman 5.2.2006 21:47

Halladine,

já proboha nehájím monopolistické snahy lékárníků. Já prostě říkám, že by se měly uvolnit marže (alespoň na léky nehrazené pojišťovnou) a neomezovat počet lékáren, ba ani míst, kde by byl prodej těchto léků povolen. Pokud ovšem nasadím marži 32%, přizpůsobí se jí časem počet lékáren. Pokud pak tu marži úředně snížím na 29%, musím zákonitě očekávat požadavek kompenzace. Hotovo, tečka. Pořád z toho pro mne plyne, že ten pošuk na MZ něco dělá a sám pořádně neví co a s jakými důsledky.
H. 5.2.2006 21:49

Re: Halladine,

Foundry, buď si jistý, že ví.
jonáš 5.2.2006 21:49

Re: Re: Halladine,

;-)
Foundryman 5.2.2006 21:52

Re: Re: Halladine,

Halladine, tím hůř. Protože pak není prostě blbej, pak je hajzlík.
H. 5.2.2006 21:55

Re: Re: Re: Halladine,

Foundry , úkol je zastabilizovat zdravotnictví finančně. Mezi námi, pokud se bude platit včas, tak ta ztráta částí financí stojí zato. Co jsou mi platné neproplacené faktury.
zírálek třetí 5.2.2006 21:55

Re: Re: Re: Halladine,

Jo, docela stejnej jak ty pivovary, co nám chtěj letos zdražit pivo --
ibn 5.2.2006 21:28

obávám se, že soudružské návštěvy nepomůžou

Pomuze moznost rychleho propusteni.
Dana 5.2.2006 21:38

Re: obávám se, že soudružské návštěvy nepomůžou

Není. A nový Zákoník práce ji nezavádí, naopak...špatného zaměstnance, lempla a zadarmodrahého se zaměstnavatel nezbaví...A proto raději žádné zaměstnance nebude zaměstnávat...Ale mám obavy, aby nakonec nebyly stanoveny kvoty počtu zaměstnanců pro každého zaměstnavatele a ty kvoty stanovovala jednotlivá ministerstva...
jonáš 5.2.2006 21:41

Re: Re: obávám se, že soudružské návštěvy nepomůžou

No tak já myslim, že když zaměstnavatel prokáže zneužívání neschopenky, to je podvod na ztrátu důvěry ajn cvaj, ne?
Dana 5.2.2006 21:43

Re: Re: Re: obávám se, že soudružské návštěvy nepomůžou

Jonáši, dole ti vysvětlovali, že zaměstnavatel nemá způsob - zákonný a tudíž pro výpověď použitelný - jak zneužití nebo přímo zfalšování neschopenky prokázat. Rozumíš tomu? :-)
jonáš 5.2.2006 21:46

Re: Re: Re: Re: obávám se, že soudružské návštěvy nepomůžou

Jo, jsou to prostě jen takový kecy.
Andy 5.2.2006 21:51

Re: Re: Re: Re: Re: obávám se, že soudružské návštěvy nepomůžou

jistě, jsou to jen takové kecy. Zákony jsou kecy, všechno jsou kecy.
S výjimkou toho, co proneseš ty.
Nula bodou. Prečo já somár vůbec vždycky naletím na něco, co zpočátku vypadá jako snaha o diskusi a je to podepsané Jonáš? Vždycky to skončí stejně.
Kredit ti právě propadl až do Austrálie.
zírálek třetí 5.2.2006 21:57

Re: Re: Re: Re: Re: Re: obávám se, že soudružské návštěvy nepomůžou

Ne, myslel jsem ty tvoje kecy, že vás nějakej pepa novák podvádí s neschopenkou a že to nemůžete dokázat. Jestli nemůžete, tak proč o tom meleš?
Andy 5.2.2006 22:05

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: obávám se, že soudružské návštěvy nepomůžou

Jonáši, proč tu já melu, to je celkem jasné, chci debatovat s Danou o docela závažném problému.
Proč tu meleš ty, to je také celkem jasné- aby sis mohl na pavoucích stěžovat, jak jsou tu všichni blbí a jak už nikdy,...nijak... ble ble.   Proč sem tedy takhle za večera lezeš , zasmradíš a odtáhneš ?
zírálek třetí 5.2.2006 22:23

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: obávám se, že soudružské návštěvy nepomůžou

Zasmraďuješ se sama, děvenko -- a co se týče toho kreditu, žádnej jsem si u tebe neukládal.
H. 5.2.2006 23:09

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: obávám se, že soudružské návštěvy nepomůžou

No, pokud vím, tak Neschopenka je úřední dokument - a není na falšování úředního dokumentu nějakej paragraf ?
ibn 5.2.2006 21:47

Re: Re: Re: Re: obávám se, že soudružské návštěvy nepomůžou

kdo chce psa biti, hul si vzdycky najde.
H. 5.2.2006 21:53

Re: Re: Re: Re: obávám se, že soudružské návštěvy nepomůžou

Dano, pokud se někomu prokáže nedodržování léčebného režimu - a už dnes není problém poštvat na někoho kontrolu, ztrácí nárok na nemocenské dávky - takže marodí zadarmo. To je dost velký bič.
Dana 5.2.2006 21:59

Re: Re: Re: Re: Re: obávám se, že soudružské návštěvy nepomůžou

Halladine, zkoušel jste to v praxi? Představte si, že my jo. A výsledek? Nula bodov. Ten člověk u nás dělá pořád....