24.5.2024 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

Politická maturita

Málokdo se stane slavným v posteli skrze vlastní nemoc. Poslankyni ČSSD Lence Mazochové se to stalo. Za předpokladu, že lidovci udělají před senátními a komunálními volbami to nejrozumnější, co mohou, tedy zahlasují pro Topolánkovu vládu, může, pravděpodobně vážné, onemocnění paní poslankyně Mazochové znamenat onen kýžený hlas pro vyslovení důvěry vládě. Situace nikoli nepodobná osudu poslance Patery z ODS, který do sněmovny „musel“ v pomrtvičném stavu, protože ani jeden z lídrů levicové koalice, Filip ani Paroubek, v sobě tenkrát nenašli elementární slušnost a nehodlali si nadějné oslabení soupeře hned po startu nechat ujít.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
tom1978 3.10.2006 22:37

Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Čeho se všichni tolik bojí? Jsem volič SocDem, ale realisticky nevidím šanci, jak by mohl tu důvěru získat. Zelení už vsadily příliš na jednu kartu, než aby mohli najednou obrátit, a spoléhat se na jednoho nebo dva lidovce s hroší kůží, to by snad nechtěl ani Paroubek. Navíc nevěřím, že by do toho Kalousek nebo někdo jiný šel, to není nějaké anonymní hlasování, tohle je zvednout ruku a jmenovitě hlasovat s vědomím, že pro polovinu národa se stávám veřejným nepřítelem číslo jedna. Ten tlak médií, lidí i osatních stran by byl šílený, ta vláda by se stejně do pár měsíců položila.Paroubek je evidentně přesvědčen, že mu ODS díky Kubicemu vítězství ukradla (i když o těch pár klíčových hlasů nejspíš přišel spíš díky nasazení Ratha v Praze) a bere to už příliš osobně, což ale platí i pro Topolánka, viz. ta jeho stále větší drzost, s kterou se snaží udržet u vlády a chovat se jako regulérní premiér, ačkoli nemá důvěru. Nechat Paroubka, ať se lopotí s nemožným zase on, by byl skvělý způsob, jak oběma trochu schladit hlavu. A až nedůvěru dostane i Paroubek, oba budou mnohem povolnější dohodnout se na nějakém rozumném přechodném řešení pro tu třetí volbu. Bude to férový, oba dostanou svou šanci a bude klid. Já fakt nechci dalších X měsíců číst o tajuplných plánech Topolánka i Paroubka na to, jak důvěru získat.

Lea 3.10.2006 22:40

Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

právě Topolánek perlí. Nežijeme v normální zemi po normálních volbách. Výsledek je vlastně úspěchem.

Pepa 3.10.2006 23:24

Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Neperlíte náhodou Vy sudružko rudá Leo? :-)

Lea 3.10.2006 23:28

Re: Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

už jste byl v Kobylisích,totální magore?

Honza™ 3.10.2006 23:35

Re: Re: Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Tam bydlíte soudružko?Já ale starý báby nepíchám,tak mi nikam nezvěte :-)

www racek 4.10.2006 0:02

Re: Re: Re: Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

ty už nepícháš vůbec žádnou, a rád bys, viď?:-D

BuBu 3.10.2006 23:41

Re: Re: Re: Re: Dezertérko od škopku . . .

. . . vrať se ke dřezu . . . nebo zavolám tomu Tvému  - ať Ti zkrátí řetěz ! A přestaň obhajovat ten socialisticko-bolševický sajrajt ! Neb - kdo sajrajt hájí . . . sám je . . . . . !!!

Honza™ 3.10.2006 23:43

Re: Re: Re: Re: Re: Dezertérko od škopku . . .

;-DR^;-D

Honza™ 3.10.2006 22:42

Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Paroubek už svojí šanci vybral s Kalouskem,kolik by jich ještě chtěl? ;-D

Jura 3.10.2006 22:48

Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Pane Honzo nená Vám lépe za pecí?

Honza™ 3.10.2006 22:50

Re: Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Vám soudruhu Juro není lépe mezi svými v Lihovém domě?

Jura 3.10.2006 22:55

Re: Re: Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Nikdy jsem nebyl ve straně a doufám, že nikdy nebudu. Nefandím žádný straně, Mám rád čestné a slušné lidi. Strany ani víru do toho nemotám. Navíc jsem nevěřící.

Honza™ 3.10.2006 23:12

Re: Re: Re: Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Socbolševiky považujete za slušné lidi? ;-D

www racek 4.10.2006 0:04

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

hmm, chlapci, tak nic. holt úspěch. kupředu k dalším úspěchům.:-D

Jura 3.10.2006 22:47

Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Jenomže pane Tome on je problém, že by tu důvěru získal a pokud by o ní měl přijít tak by ho museli přehlasovat a to oni vědí, že to nejde, protože je parita. Navíc už dnes se ví kdo bmu dá hlas.Proto radši prezident spekuluje o úřednick= vládě, ale to není tak čisté, protože demisi nepodává funkční vláda, ale vláda, která nemá důvěru. Pan prezident by měl usilovat v duchu ústavy a pověřit někoho jiného. Potom přichází v  úvahu třetí možnost a až potom úřednická vláda, ale to je ještě daleko.

Haf 3.10.2006 22:54

Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Juro, vy ste chytrej, jak mý čů.o. Ty varianty jsou úplně jiný a jediný, v čem máte kousek pravdy - i když příště to může bejt jinak - že se tři budoucí ministři u Potroubka vodhalili.

Jura 3.10.2006 22:58

Re: Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Je mi jedno jaký jsou varianty. Stejně nakonec to dopadne s Tupolánkem špatně.

tom1978 3.10.2006 23:08

Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Tomu nevěřím. Nevěřím tomu, že by ti tři zdrževší do toho otevřeně šly. A i kdyby ano, co dál? Ta vláda by mohla být svatá, a stejně by ji média cupovala denně na hadry. Ten tlak by se prostě nedal vydržet, nehledě na to, že ta vláda by byla totálně závislá na komunistech. Ve všem, včetně zahraniční politiky. Paroubek vždycky počítal, že s KSČM bude hlasovat o sociálních zákonech, ale pokud jde o nasazování armády, zahraničně politické směřování a pod., tam počítal s pomoci pravice. Teď by ho měli komunisti totálně v rukou. A stejně by si nepomohl, protože až by ta vláda po pár měsících konečně padla, vyhrála by ODS volby s takovým náskokem, že by jsme teprve poznaly co je ta "modrá diktatura."

Melein 3.10.2006 23:18

Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Víte, třeba bych vám i tu možnost přisoudila, ale vaše pojmenování premiéra vlády je odporné. Nikdo vás nenutí takové pojmenování používat, tak proč si sám snižujete kredit svých příspěvků? Obecně se mi nelíbí takové pojemnování ani u jedné strany, je to směšné a nedůstojně!;-€

jerry 3.10.2006 22:54

Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Souhlas. Já bych mu tu šanci dal, pořád vztekle dupe a řve jako malé dítě, kterému vzali hračku. Ten 101. hlas bude asi Kalousek, ale ten nezíská odvahu, aby se /určitě s velikým sebezapřením/ vyslovil pro Paroubka.I když u lidovců už je asi stejně odepsanej.Myslím ,že Paroublbova snaha o sestavení vlády by byla takovou fraškou, že by se dala vysílat na Silvestra.Pak se tedy znemožní oba naši lídři a smát se bude  asi Bursík. To je skvělé - nedělejte v tomhle cirkusu nic  a lidé vás budou považovat za čestného a důvěryhodného politika.Jak málo dnes stačí k popularitě.

Haf 3.10.2006 23:06

Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

No jerry, jestli ste dobře privatizovala nebo ještě líp restituoval, tak nemusíte dělat nic.  :-D:-D

CaveRnDish 3.10.2006 23:04

Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Já bych mu to šanci nedal, Paroubek není Topolánek, ten se nebude rozpakovat někoho z druhé strany přitlačit ke zdi, a určitě na někoho něco má. - A potom, potom se vrátí k rétorice jaké použil v tom povolebním projevu, protože tahle "parketa" je mu vlastní. - A bylo by to nejmíň na čtyři roky, na předčasné volby bychom mohli zapomenout.

Slezan 3.10.2006 23:14

Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Tak, tak. Svatá pravda.R^