14.4.2024 | Svátek má Vincenc


Papež na odstřel

20.9.2010

Statistiky i zdravý rozum ukazují, že všude tam, kde dochází ke kontaktu s velkým množstvím lidí, tedy i s množství dětí, vyskytnou se politováníhodné výstřelky. Zneužívání dětí je mimořádně zavrženíhodný výstřelek. Byl zaznamenán mezi kněžími, učiteli, vedoucími dětských organizací, prostě všude tam, kde je to technicky možné. Statisticky jde o jev zanedbatelný, policejně a soudně samozřejmě nikoli zanedbatelný. Vinit Benedikta XVI. z odpovědnosti je směšná opovážlivost. Papež a katolická církev je na tomto kontinentě jedna z mála institucí, které se snaží o uchování zbytků principů, jež dovedly kontinent k civilizačnímu stavu, jehož jsme dosáhli a který nyní vesele bouráme a erodujeme a snažíme se zničit. Je to hloupé a nečisté zneužívat marginálního výstřelku k útoku na instituci, která se jako jedna z mála snaží držet základní civilizační hodnoty světadílu.

Atentát na papeže
Britská policie propustila šest mužů, podezřelých z příprav atentátu. Mohlo jít o groteskní omyl, zatčení byli metaři a v rajonu jejich smetáků se měl papež pohybovat. V atmosféře, jaká je, by ale bylo záhodno případ řádně vysvětlit. Mohu si myslet, že šestice byla propuštěna pro nedostatek důkazů a že to zařídily advokátní kanceláře masivně placené z petrodolarů. Nevíme, chceme vysvětlení.

Debilní kampaň
K urnám půjdeme plus mínus za měsíc. Stupidita předvolební kampaně je bezmezná. Ken Vodrážka z ODS slibuje "každé rodině parkovací místo". Kde ho vezmeš, Kene? Sociální demokraté se snaží zabránit výstavbě. Čeho? Jak? Zeleň místo betonu, jaká? Kde? Zastavení růstu nájemného. Lžete, sociální demokraté. Nemůžete ani zastavit růst nájemného. Regulovaný nájem zvolna končí. Do kategorie podobných nesmyslů patří i sliby "přísných trestů za drogy mladistvým". Taková opatření naprosto nepatří do kompetence místních úřadů a těžko v tom něco zmůže třetina senátorů, kteří budou v senátu vyměněni. Je to prostě žvást. V zájmu rovnováhy nesmyslné žvásty produkují všechny subjekty zúčastněné v kampani. Hlas rozumu nevidno.