23.4.2024 | Svátek má Vojtěch


Osobnost celostátního významu

2.5.2009

Asi nesleduju ta správná periodika (Blesk) a televizní stanice (Nova), a tak mě jistě mnozí čtenáři budou považovat za ignoranta a nekulturního barbara. Jenže mě opravdu nebaví listovat obrázkovými deníky ani dívat se na nekonečné limonádové seriály, kterým se kdysi říkalo soap-opery, a tak nevím, proč je vlastně ta paní Brožová tak celostátně významná.

Proto jsem se zatvářil udiveně, když na mě i ze stránek seriozních deníků vykoukla sličná tvář ženy, o níž psali, že by měla kandidovat do poslanecké sněmovny. Politiku totiž trochu sleduju a jméno ani obličej paní Brožové jsem v ní dosud nezaznamenal. Pravda, nebyl jsem na žádné oslavě Jiřího Paroubka (naštěstí, ještě bych přišel k úhoně), ani na žádném jeho předvolebním balamucení občanů (tady bych také mohl přijít k úhoně, ale místo střelné rány bych spíš utrpěl infarkt).

Nicméně teď jsem se dozvěděl, že na páně Paroubkův návrh se má paní Brožová vyškrábat až do nejvrchnějšího patra volební kandidátky ČSSD, neboť pan předseda si myslí, že hereččiny půvaby přilákají voliče mnohem lépe než mastné obličeje obézních politiků či zešedlé, vrásčité tváře stranických harcovnic. Pan Paroubek se nemýlí v jednom, paní Brožová by mě dokázala přilákat - kdyby zešílela a navrhla mi to. Ale přilákala by mě do úplně jiné místnosti, než je ta volební, a s úplně jiným kusem nábytku, než je volební urna. Je ale možné, že chlapy, kteří po boku své manželky hltají po večerech vnady televizní hvězdičky, skutečně dokáže taková herečka přitáhnout i k té volební urně – a dokonce je přinutit, aby do ní vhodili ten správný lístek. Jejich drahé polovičky tam zas přivábí mužná postava hokejisty Šlégra. Nebo je to snad naopak? Vždyť hokej sledují spíš chlapi a při seriálech komerčních televizí zas vzlykají spíš ženské...? Tak koho tam ten šéf ČSSD vlastně chce přivábit – a jak?

Určitě je ale poslanci Paroubkovi nesmírně líto, že v českých seriálech nehraje třeba taková Angelina Jolie - to by pak byla osobnost celoplanetárního významu! Kvůli takové by voliči sociální demokracie dokázali změnit i trvalé bydliště, jen aby mohli v Ústeckém kraji vhodit do urny lístek s jejím jménem.

A člověk, který si sichruje lepší volební výsledek herečkou a sportovcem, tady chce být premiérem...