Sobota 1. 6. 2024Laura polojasno10 °C

Diskuse k článku

Osma zpátky na plac

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 861
  • Poslední: 15.5. 2022 19:04
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Václavíková 13.5.2022 13:56

A to je z pohledu Ruska nemístná drzost!

J. Anděl 13.5.2022 14:08

Njn, tak zapadá to asi do jejich vidění světa. Ovšem ledacos se prostě za posledních několik let změnilo. Rusko asi čulo příležitost a já akorát doufám, že se přepočítali. Ale nechci říkat hop moc brzo.

I na naší straně vesmíru se ovšem ledacos změnilo a ještě změní a ne všechno se nám bude líbit. Jak nám starým liberálům, tak těm novým. A ne, nepíšu teď o inflaci. Čekám spíš podobné (další) změny toho typu, co přišlo po WTC na letištích.

S ohledem na technologie a s ohledem na různé hrozby nakonec nebude v mnoha ohledech zas TAK velký rozdíl mezi třeba Čínou nebo EU. Věci není nutné zakazovat, stačí, že určité věci nebudou kompatibilní.

A to ani nepíšu s nějakou velkou hořkostí a nechci kvůli tomu zakládat politickou stranu konzervativních naivistů. Pokrok a technologie nezastavíš...

Ale kam se to Rusko vydalo, to je mi teď záhadou. Rád bych nakoukl nějakým kukátkem do doby třeba za pět let.

O. Musil 13.5.2022 14:15

Jo, přesně, to by bylo (to bude) zajímavé. Rusko je jako dodavatel surovin silný hráč, ale co vlastně chce... Je jen jasné, že se snaží doma vzbudit pocit ohrožení, že jsou sami proti Západu nebo dokonce celému agresivními světu. Ale někde na pozadí je stejně jen Putinova touha obnovit slavné a Velké Rusko v původních hranicích.

F. Doušek 13.5.2022 14:58

Nejen Ruska, ale i jejich zdejších přicmrndávačů.

J. Venc 13.5.2022 14:26

Nebuďte zlej.

Už tak to maj těžký.

:-)

J. Anděl 13.5.2022 15:06

Prosím vás, pane Venci, jak se v tomhle novém i-dnes světě nahrává ikonka, která není mojí fotkou?

Tedy, předpokládám, že nevypadáte jako oko v klobouku, jestli jo, tak se moc omlouvám ;-)

J. Venc 13.5.2022 15:11

Netuším, jak tomu jest dnes.

Mám tu to "okloboukovaný očíčko" už dlouho a šlo to kdysi takňák hladce. Residents.

Bylo by fajn, kdybyste si tam něco (cokoli) vrazil. Sluníčko bylo přesný ...

J. Venc 13.5.2022 15:18

Patrně to bude tím Vaším dobrovolným výmazem (?)

Osobně zde mám stále ještě registraci dopisem (tak jak to kdysi bejvávalo) a z toho titulu i určitá privilegia. Nevím. Do střev NP nevidím.

:-)

J. Venc 13.5.2022 15:33

... koukal jsem na to a měl jsem ho tam už před "převzetím" Mafry všakvítekým.

Změnili pravidla ̈pro budoucí příchozí (patrně) a zároveň zanechali původní registrace.

:-)

J. Anděl 13.5.2022 15:34

Bylo by to fajn, ale i-dnes mi to nechce dovolit. Budu nějakou dobu dumat, co s tím.

"Jako fotografii povolujeme pouze Váš portrét, u nějž disponujete oprávněním jej takto užít.

Ikony, textury, nebo jiné ilustrační snímky budou smazány."

P. Brich 13.5.2022 14:32

Armáda EU bude, pane Musile, pokud budou mít USA pocit, že jim nebude foukat do polévky.

Bude ale nezbytně zapotřebí k poskytování bratrské internacionální pomoci neposlušným vazalům!!;-€EU;-O

V. Pavelka 13.5.2022 15:02

Jak bude velet spojeným vojskům Francie a Německo ? Dá Francie v šanc svůj jaderný program Německu a jinným zemím !EU Příliš moc otázek a problémů ! Příliš lidských zájmů a zájmečků EU!EU

V. Novak 13.5.2022 15:13

Velet bude Lucemburčan! Ať se nikdo nehádá...

O. Musil 13.5.2022 15:31

Velet bude samozřejmě Zeman, kdo jiný...

I. Polák 13.5.2022 13:37

"inzerát typu nebojte se dluhů, my vám na splátky půjčíme" - neměl by být také postihován jako fake???? Jo jasně, někde je určitě nenápadné upozornění, že jde o reklamu, tedy nikoliv o informaci ale o ???

A o tom to všechno je. Mám protinávrh: Když středisko pro boj s dezinformacemi zjistí šíření nějaké lži (smí se to slovo ještě používat?), ať okamžitě prostě vypustí do éteru "proti lež". Tedy myslím nějakou (dez)informaci s opačným efektem jako ta první. Nebylo by to efektivnější?

J. Václavíková 13.5.2022 13:42

Jako že bychom spustili kampaň v Rusku?

J. Fridrich 13.5.2022 13:35

" Pokud v Česku bude moci podle ministra vnitra Rakušana pracovat zhruba třetina uprchlíků z Ukrajiny, díky odvodům pomoc státu migrantům přestane být prodělečná." -

Ano, pro naše závistivce - tak jak Vietnamci, tak i Ukrajinci jsou VĚTŠINOU pracovití a VDĚČNÍ za naši pomoc. Vidíme to na mnoha Ukrajinských maminkách, které i při své starosti o děti hledají - a nachází PRÁCI v naší zemi. Na rozdíl od našich NEPŘIZPŮSOBIVÝCH spoluobčanů...

S. Lazárek 13.5.2022 13:38

Škoda jen, že to ten váš estébák s nimi hraje na lidskou závist a nesnášenlivost. Copak asi zase chce vyhrát?

J. Fridrich 13.5.2022 13:40

Vódka, nebo Absint demente...

J. Václavíková 13.5.2022 13:43

Vám to snad uniklo, že spustil kampaň, jak vláda kvůli Ukrajincům zanedbává Čechy?

S. Lazárek 13.5.2022 13:47

Tvrdej nepiju pane Fridrichu, ale ten váš komanč a estébáckej pohůnek to tak jede.

M. Šejna 13.5.2022 13:39

Už jsem to tady psal mnohokrát, že pokud tu Ukrajinci zůstanou, bude to pro Česko skvělá investice.

J. Farda 13.5.2022 14:03

Pane Šejno dobrý den, v minulosti jsem se do Vás bohužel mnohokrát razantně navezl, ale od doby ruské agrese Vás oceňuji za střízlivý pohled na události doby. Mějte se, přeji Vám krásné dny nejen pro tento víkend! :-)

D. Bowman 13.5.2022 14:40

Pro stavební a uklízecí firmy a jejich zákazníky určitě. Stejně tak pro sociální pracovníky, policajty, učitelky apod. Daňový polatník asi zapláče.

Teda pokud se nerozvolní Zákoník práce, Živnostenský zákon (daně) a školství (hlavně požadavky na ČJ u přijímaček a maturit).

Aneb za stávajícího stavu, to přínos nebude. A establishment nemá zájem na reformě/liberalizaci pracovního nebo vzdělávacího sektoru.

J. Farda 13.5.2022 13:13

V padesátých mne jako dítko učili, že nacistický Wehrmacht, a němečtí nacisté obecně, při okupaci sovětské Ukrajiny rabovali zemi, kradli vše, co se odvézt dalo - rekvírovali zejména potraviny, ale dokonce začali krást i proslulou ukrajinskou černozem pro zúrodňování polabských písků Pruska. Ruští fašističtí okupanti kradou, kromě jiného i potraviny, viz pšenice - a na tu černozem zřejmě také dojde - vždyť Povolží je též vhodné zúrodnit černozemí z Maloruska! A Vožď dokonce letos očekává rekordní sklizeň - zřejmě ukrajinské - pšenice! A statisíce Ukrajinců odvlečených z okupovaných území do "filtračních táborů" jsou použitelní třeba k hašení - když tamní ruští vojáci osvobozují Ukry od banderonacistofašistů - hořící Sibiře! Rv https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/rusko-obili-ukrajina-lode-syrie-putin-uroda.A220512_144659_zahranicni_pukk * https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/putin-letos-ocekava-rekordni-sklizen-psenice-a-oznamil-narust-vyvozu/2205251?utm_source=rss&utm_medium=feed * https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/putin-naridil-hasit-lesni-pozary-a-nezatajovat-problemy/2204044?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

V. Zadák 13.5.2022 13:19

Dobrý den, pane kolego Fardo. Včera jsem nezaznamenal Vaši slíbenou omluvu.

J. Farda 13.5.2022 13:42

Tak se prosím podívejte ještě jednou - je tam vlastně na tři pokračování. Krásný víkend Vám přeji! :-)

V. Zadák 13.5.2022 13:48

Podívám se

J. Farda 13.5.2022 14:36

Už nemusíte:

14:08

Doložte kolego Zadáku konkrétním odkazem, nebo si to jako rusácký konspirační blábol strčte za furažku! ;-)

14:09 Doložím a Vy se omluvíte, že?

14:46 To Vám klidně před zdejšími svědky slibuji - tak jste na tahu! :-)

15:24 Dnešní tištěné Lidovky, strana 8, "Scénáře vítězného Kyjeva, podtitul "Ukrajinští intelektuálové mají pozoruhodné nápady", autor Jan Macháček.

17:38 No kruci, ty já nemám, surfuji jen v internetových a tohle tam k nalezení není - ale odkaz na velmi pozoruhodný napad toho maníka jste dal a já se Vám omlouvám! :-)

L. Kolman 13.5.2022 13:23

Si budou ty zrekvírované miliardy holt Rusové vybírat v naturáliích. Ale Ukrajinci dostanou od svých loutkovodičů půjčku 40 miliard dolarů, to je hodně peněz, takže škodní nebudou.

J. Václavíková 13.5.2022 13:24

Zrekvírované miliardy padnou na opravu toho, co Rusáci zničili.