14.4.2024 | Svátek má Vincenc


Diskuse k článku

Nevíme, kdo se blamoval, ale dostanou přidáno

Stávkovali všichni možní i nemožní. Učitelé stávkovali, ale ne za sebe, protože spolu se zdravotníky dostali přidáno, ale za kuchařky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Anděl 8.12.2023 9:46

Aha, až teď jsem zjistil, že článek "Piráti bojovali proti papalášům, dnes jimi sami jsou. Ve vládě nedokázali nic" na Lidovkách o Pirátech napsal sám Andrej Babiš.

Ale helemese, ono ho to ještě nepustilo, ta hořkost, že mu útočení na Piráty nepomohlo vyhrát volby (i když možná pomohlo STANu).

Lipavský něco dokázal. Pro někoho dobrého, pro někoho špatného, nicméně dokázal.

A že nedokázali víc? Za mě naštěstí, ALE je to důsledek podoby koalice.

J. Anděl 8.12.2023 9:50

hle, staré vlákno...

P. Čech 6.12.2023 8:44

Oni ti lidé nestávkovali za své platy, což je nám politiky a novináři neustále podsouváno. Oni stávkovali proti současné vládě a jejímu předsedovi. Proti vládě politických stran a hnutí STAN. Tady je ta pravá příčina, která je ovšem vehementně zamlčována.

Z. Linda 6.12.2023 13:03

R^ Naprostá většina obyvatelstva to ví, jen je trapné to veřejně přiznat a tak jen doma s Máňou pěkně pod peřinou. Smutné, že se to vrátilo. Kdo to řekne veřejně a má žluto-černou stužku, bude uvržen do hladomorny , případně nejlépe na šibenici!! !!!!

O. Buda 8.12.2023 7:59

Plky. Šlo o peníze. Nikdo nám, natož vám nic nepodsouvá, to jen vaše primitivní umanutost vám stáhla rolety a teď nevíte, co se děje.

L. Novák 6.12.2023 0:03

Potraviny od ledna zdraží, přestože se jim sníží daňová sazba, avizují řetězce

... Potravináři podle Prouzy zdražování zdůvodňují mimo jiné například vysokými cenami energií, zvyšováním ceny dopravy, které s sebou nese růst mýtného, nebo i vyššími náklady na práci kvůli změnám v práci na dohody. Zmínil i vyšší daně z nemovitostí nebo příjmu, což jsou změny, které přináší vládní konsolidační balíček.

„Pokud se vláda rozhodla, že chce firmám zvedat náklady, tak je logické, že potravináři vyšší náklady promítnou do cen,“ uvedl Prouza. „Třeba potravinářství je hodně energeticky náročný byznys. Veškeré úspory, které by tu mohly být díky nižší DPH, vláda vymaže zvednutím ceny energií. To je věc, o které se máme bavit, ale nikdo se o ní bavit nechce.“ ...

https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/ekonomika/potraviny-od-ledna-zdrazi-prestoze-se-jim-snizi-danova-sazba-avizuji-retezce-343870

Z. Linda 6.12.2023 13:04

:-( Lžeš !! Dej sem ty " BOKEM " na pozorování ! Srabe!!

J. Fridrich 5.12.2023 23:47

"V Česku od příštího roku znovu zdraží potraviny v obchodech. Řetězce nepromítnou snížení daně z přidané hodnoty do cen, které naopak vzrostou o pět až deset procent. Podle Stanjury by to tak ale být nemělo. „K avizovanému zvýšení cen nevidím žádný důvod. Obchody si chtějí jen zvýšit či minimálně zachovat své zisky,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Podle něj je ve hře využití zákona o cenách, jak k tomu vládu vyzývala opozice. Pomocí tohoto nástroje by ceny mohly klesnout." -

Pro Boha. Využívat návrh opozice k řešení toho jejich NEJVĚTŠÍHO PROBLÉMU, tedy drahoty ? Tak návrh čerta Babiše bude dobrý pro pětikolku v jejich velkých nesnázích ?

L. Novák 5.12.2023 23:59

Co to zase meleš za Babišovy ;-O kraviny, oddaný trubači propagandy? ;-D

J. Fridrich 6.12.2023 5:50

Spinkej sladce Fialův trubači lží. V roce 2024 se probudíš do reality...

P. Čech 6.12.2023 8:50

Každý dělá jen to, co je mu dovoleno, pane Fridrichu. Pokud jsou lidé ochotni kupovat předražené potraviny, potom by řetězce byly hloupé, kdyby toho nevyužily. Zde je na místě otázka. Je opravdu nutné kupovat předražený květák, okurky, rajčata, papriky, máslo a jiné produkty bez nichž se lze i více než půl roku obejít? Není to tak dávno, kdy podobná zelenina byla na pultech obchodů jen v době její sklizně v ČSSR. A lidé dokázali žít a přežívat i v takovém systému. Dnes jsou lidé již příliš rozcapení a obchodníci toho silně využívají. O nic jiného nejde.

J. Fridrich 6.12.2023 10:15

Je i jiný způsob řešení. Musí u nás být vláda, která POVLÁDNE, a udělá v zemi pořádek. Aby u nás neměli obchodníci marže, tedy zisk 300 % - například u brambor, kde se dodnes někde prodávají za 30 korun/kilo...

V. Loula 6.12.2023 12:46

Nemáte pravdu. Ano, když nemám na chleba, mohu jíst koláče. Tato rada tady již jednou byla, a udajná autorka tohoto výroku skončila na popravišti.

Jistě, mohu si odpustit v zimě melouny, ba i okurky a rajčata. Ale ony se zdražily i základní věci jako vajíčka. mléko, cukr, mouka, brambory, cibule atd atd. A jíst prostě člověk musí.

Takže ano, když jsou lidi ochotni kupovat předražené potraviny....., ale ony jsou zdražené všechny, bez výjimky. A lidi prostě jíst musí, takže musí kupovat.

J. Fridrich 5.12.2023 23:47

A Mikuláš s Andělem a Čertem jsou opět zde. A s nimi v posledních létech čím dál hloupější diskuze na téma "Nebylo by lepší tuto tradici zrušit, aby děti neutrpěly celoživotní trauma ?" -

Tyto diskuze a argumenty na zrušení této hezké předvánoční tradice od zcela hloupých a pomatených rodičů, ale pozor - i některých "odborníků, psychologů" jen ukazují, že naše doba přináší v mnoha směrech ZTRÁTU ZDRAVÉHO LIDSKÉHO ROZUMU. Ta trojice - Mikuláš, anděl a čert je velmi dobře vyvážená výchovná a respektovaná AUTORITA, kde anděl má funkci děti pochválit, čert pokárat, a Mikuláš vše zhodnotit, a případně děti odměnit. Tak to fungovalo po celé generace, a rozumní rodiče to tak berou, a dokáží k tomu doma vytvořit správnou, a hezkou atmosféru. A ti druzí horují pro zrušení této pěkné, a VÝCHOVNÉ TRADICE....

P. Pavel 5.12.2023 23:51

Před chvilkou jsem se vrátil z centra Prahy. A potkal jsem tam několik trojic, byli už trochu rozjaření a některé andělky byly fakt pěkné. Tak snad ta tradice přežije.

V. Loula 6.12.2023 12:51

Před lety jsem v metru potkal také tuto trojici. Anděl (nebo andělka?) byl tak ožralý, že jej Mikuláš s čertem museli doslova vléci. Skutečně výchovný příklad k nezaplacení.

P. Čech 6.12.2023 8:55

Tu ztrátu zdravého lidského rozumu nepřináší žádná doba pane Fridrichu. Tu ztrátu ruzumu přináší a vnucuje většině lidí systém. Politický systém, kterým není nic jiného než reálný socialismus, jako úlitba hlupákům jen podpořený nemálem anarchistických zásad. Socialismus, který nám přinášejí naprosto všechny politické strany a jedno občanské hnutí. Tady je pravda!

J. Fridrich 6.12.2023 10:12

Máme u nás i rozumné lidi-občany, ale do té nynější špinavé politiky nechtějí jít... Bohužel. To se změní, až to u nás opět vyvře jako v Listopadu 1989...

I. Břízová 5.12.2023 23:02

No já teda nechci nic říkat. Ale tohle, co tu předvádí s těma čertama, to není žádný náš zvyk.

P. Diviš 5.12.2023 23:06

Čerti ano, ale takoví "domadělní", ne ta komerční syntetika.

I. Břízová 5.12.2023 23:15

No právě. Moje nejmladší vnučka na mne divně koukala, když jsem jí tvrdila, že Mikuláš jí něco nechal u mne za oknem. Ty starší vnučky, ty to braly docela normálně.Časy se mění nějak moc rychle.

J. Bárta 5.12.2023 22:58

Pusťte Rusy na olympiádu, žádají zástupci federací a národních olympijských výborů

J. Bárta 5.12.2023 22:48

Ukrajinci sestřelili ruský bombardér Su-24. Rusové pátrají po posádce

Z. Linda 5.12.2023 22:48

Tak se to odpočítávání banderovcům nějak zrychluje!;-D!!

M. Ilsner 5.12.2023 23:04

copak paninko, hoděj jim tam atomovku?

Z. Linda 6.12.2023 8:00

Ilsnerko,umlátí je lopatkama!;-D

L. Kolman 5.12.2023 22:31

Americké krédo: Kopřivy trhati nejlépe cizíma rukama.

"Na Ukrajině působí Spojené státy ruské armádě devastující škody - a to za minimální cenu a bez přítomnosti amerických jednotek. Washington také zároveň provádí transformaci ukrajinské armády do podoby největší bojové síly v Evropě..."

To bolo pred rokom, terazky to vypadá inakšie. To výše citované meldovala republikánská zahraničněpolitická poradkyně Kori Shake.

Tak ty statisíce mrtvých a zmrzačených Ukrajinců asi za zmínku nestojí, Američany nejvíc trápí, že Rusům se dostal do rukou poškozený Abrams, když jej posádka opustila.

M. Kolář 5.12.2023 22:37

Hezky lžeš bolšáne.. Pěkně tě vychovali... V osobním životě jsi stejná svině ? Stejná, viď...

P. Diviš 5.12.2023 22:49

Dnes má nějaký pozdní nástup, ale měl náhradníky i náhradnice.

L. Kolman 5.12.2023 22:55

Také nelžu v tom, že jeden významný americký soudruh před časem v Senátu prohlásil, že "vznik státu Izrael byla nejlepší americká investice za 3 miliardy dolarů".

Také nelžu, když tady řeknu, co řekl bývalý americký prezident při vypuknutí WW2: "Budeme pomáhat těm i těm, aby se jich co nejvíce navzájem vyzabíjelo". Jen na doplnění připomínám, Amíci vyhlásili při vypuknutí WW1 i WW2 nejdřív neutralitu, že to budou sledovat, jak se situace bude vyvíjet, podle toho se později zařídí.