Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Ne znamená ne a podpoří to stát

Změna je v souladu s dobou, jiná je atmosféra: co by dříve takzvaně prošlo a bylo jaksi v souladu s normou, dnes by tvrdě narazilo.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

To je v pořádku. Je to Kontr Americké propagandy, která už má mapy Rozpadlého Ruska, které si už parceluje. Na hrubý pytel hrubou záplatu..;-D

0 0
možnosti
Foto

A znovu se dovoluju poptat Třeba takrásná písníčka z filmu. Jak tam Ringo byl smutnej. Vůbec si nepamatuju jak se ta písnička jmenovala a za boha ji nenajdu.

0 0
možnosti
LN

V pankrácké sekyrárně zabili nacisté tisíc lidí. Gilotina přinesla novou éru poprav

Gilotina, symbol teroru i spravedlnosti, představuje jednu z nejkontroverznějších kapitol v historii trestního práva. Její vznik a použití odráží touhu po rychlém a "humánním" vykonávání trestu smrti. Přestože se mnozí domnívají, že gilotina je výtvorem francouzské revoluce, její kořeny sahají hlouběji do historie. Nástroj smrti byl používán i v jiných zemích pod různými názvy.

https://magazin.aktualne.cz/gilotina-historie-gilotina-ve-francii-1792-gilotina-poprava/r~ee5d9782f64e11eea1910cc47ab5f122/

0 0
možnosti
LN

Poslední cesta domů: Sbírka na chladírenský vůz pro padlé ukrajinské vojáky

https://www.darujme.cz/vyzva/1204245?sid=c7d33ad298954078ba398ae281c009a3

Už více než dva roky ukrajinští vojáci hrdinně brání Evropu. Desítky tisíc z nich se už ale nikdy nevrátí ke svým blízkým. A bohužel, toto číslo ještě není konečné. Poslední rozloučení je v lidské mysli zapsáno navždy. A my bychom rádi pomohli zasaženým ukrajinským rodinám se s jejich blízkými ještě naposledy rozloučit. Organizujeme proto sbírku na nákup chladírenského vozu pro převoz padlých ukrajinských vojáků. Vůz bude sloužit pravoslavnému knězi Vasylovi Vyrozubovi z Oděsy, který tuto nelehkou poslední službu pro padlé vojáky vykonává.

Jedním z největších rozdílů mezi ukrajinskou a ruskou armádou je úcta k vojákům – ať už živým nebo mrtvým.

Zatímco v ruské armádě jsou vojáci doslova potravou pro děla, v ukrajinské armádě je tomu zcela naopak. Nejvíce to ilustruje vztah k vojákům, kteří v boji za svoji vlast zemřeli. Na ruské straně fronty zůstávají tisíce mrtvých mužů ponecháni nepohřbeni, napospas divokým zvířatům a povětrnostním podmínkám.

Oproti tomu Ukrajina má své padlé v obrovské úctě. Každého vojáka se snaží dovézt nazpět k jeho rodině a umožnit jim tak důstojné poslední rozloučení. Když jedou Ukrajinou vozy s padlými, lidé se zastavují a v tichém gestu jim vzdávají hold a vděk.

Tuto nesmírně náročnou službu – transport mrtvých vojáků do jejich domovů – velice často vykonávají vojenští kaplanové. A ti pro své nesnadné poslání nyní potřebují nový chladírenský vůz, díky kterému budou schopni transportovat těla mrtvých v optimální teplotě. ...;-(

0 0
možnosti

I mě mrzí statisíce Ukrajinských mrtvých vojáků. A oni za to nemohou, že se jejich vláda v čele se Zelenským nechala Zneužít USA a vyprovokovala válku s Ruskem. K válce vůbec nemuselo dojít, kdyby zaručila Neutralitu a dodržela Minské dohody. Ale Amíci se nechtěli vzdát svých mírových základen a špinavých laboratoří na Ukrajině. Proto jsou zabíjení statisíce nevinných Ukrajinců. Další statisíce jsou už chytřejší a před Zelenským se Schovávají a prchají do bezpečí...

0 0
možnosti
LK

Tak to bylo rychlé. Mívám občas pocit, že toho není schopno mnoho lidí..

https://echo24.cz/a/Hdjs3/zpravy-panorama-brzy-se-objevi-ai-schopna-uvazovat

0 0
možnosti
LN

Pavel se v Litvě setkal se Zelenským. Ukrajinský prezident děkoval za munici

Český prezident Petr Pavel se ve čtvrtek ve Vilniusu sešel se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským, který mimo jiné poděkoval České republice za iniciativu na zajištění munice pro napadenou zemi ve státech mimo Evropskou unii. Hlavy států probraly i další aktuální potřeby Ukrajiny.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/valka-na-ukrajine-online-prenos/r~f9f5b31cf7df11eea26cac1f6b220ee8/

0 0
možnosti

Snaží se být ředitelem Zeměkoule ve stopách Havla. Také jako on touží po poplácávání od zápďáků po zádech, kteří si následně poklepou na čelo...;-D

0 0
možnosti
Foto

Včera a dnes jsem si v Albertu koupil půl kila bílých hroznů v plastové krabici. Cena byla 33 kurun. Nemohl jsem neodolat. Není pravda, že piju jen tekuté víno. Má též rád dozrálé hrozny. A nemusí být jen ve slevě. Ovoce a zelenina je každý den na kuchyňském stole.

Proč to píšu. Dnes i díky inflaci je průměrný příjem víc jak 20 krát vyšší než v osmdesátých letech. Vydělte si těch 33 korun minimálně dvaceti.

Chápu, že se někteří výrobci a hlavně obchodníci snaží lidem nastrkovat předražené zboží. Když uvidíte něco nesmyslně předraženého, tak to nekupujte.

0 0
možnosti
LN

Kdyby to byly slaďoučké "Sultánky" (to je ta odrůda, která je ve zralosti velmi sladká, žlutá a stále pevná v podélném tvaru), co se suší do zásoby, tak by taková cena byla v pořádku.

Za tvrdé zelené a třeba i nakyslé hrozny je to cena silně přehnaná... Dnes už jiné než nezralé tvrdé neprodávají. :-/

0 0
možnosti
LN

Blbounů nejapných je i na NP příliš. Množit netřeba. :-P

0 0
možnosti
VM

USA PŘECE

náš vzor, tak odškodnění ( nejenom SPD )pěkně podle nich, že !

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz