Sobota 1. 6. 2024Laura polojasno10 °C

Diskuse k článku

Na svatého Jiří

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 735
  • Poslední: 27.4. 2008 11:37
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
MLOK1 25.4.2008 10:02

Re: Jak vidno, štíři Vás stále drží

RZ - neotírej se o MLOKy:-D:-D:-D

RZ 25.4.2008 10:27

Re: Re: Jak vidno, štíři Vás stále drží

Hluboce se omlouvám, Vaše Oslizlá Skvrnitosti, já se polepším.

324 Lupus 25.4.2008 9:10

grafomanský blb píše pro zpovykané blbečky

Už je opravdu čas přejmenovat Neviditalného psa na "VZTEKLÝ PES"

Franta 25.4.2008 9:28

Re: grafomanský blb píše pro zpovykané blbečky

On to psal pro tebe;-D;-D;-D

Jura Jurax 25.4.2008 9:28

Re: grafomanský blb píše pro zpovykané blbečky

Je-li pravdivý Váš výrok, pak Vlk píše přesně pro Vás ... není-li pravdivý, pak přesto zpovykaným blbečkem zůstáváte ... ;-P

milan007 25.4.2008 9:03

žako

když už vylézají štíři, co kdyby jste zalezl Vy , s učebnicí slušného vychování ??

Ekofob 25.4.2008 8:59

Proboha, pranostiky! ?

Víte vy vůbec kdy historicky která pranostika vznikla? A jaký byl tehdy kalendář?

Některé pranostiky vznikly ještě před "revizí" kalendáře. Roku 1582  byla změna z kal. Juliánského na Gregoriánský  s posunem o 10 dní a vše co bylo předtím je pochybné (i den jarní rovnodennosti předtím kulhal...). Takže nějaký svatý Jiří - proboha kdy to vlatně je?

Na druhé straně ledoví muži a svatá Anna fungují, pokud netrváte na tom, že to má vyjít na den přesně na to datum.

Jinak ale hlavně souhlasím, že dnešní úvodník je blábol!

york 25.4.2008 9:04

Re: Proboha, pranostiky! ?

Tak,tak.

čtenář zdrojů 25.4.2008 9:04

Re: Proboha, pranostiky! ?

Svatá Anna skutečně bezpečně fungule každý rok, ale se zpožděním zhruba 14 dnů. Alespoň v posledních 50 letech tomu tak je. Ledoví muži se od roku 2000 v Česku nekonali ani jednou.

Jura Jurax 25.4.2008 9:29

Re: Re: Proboha, pranostiky! ?

R^R^R^

Jura Jurax 25.4.2008 9:30

Re: Proboha, pranostiky! ?

RvRvRv

Real 25.4.2008 8:58

Policie chytila muže podezřelého z krádeže v Terezíně,

o tom,že to je Cikán,media i Policie taktně mlčí !!!

Pavla B. 25.4.2008 9:02

Re: Policie chytila muže podezřelého z krádeže v Terezíně,

No, včera tady Čumil hýkal, že Cikán je Čech jako my, protože je občanem ČR:-D

AndyO 25.4.2008 9:07

Re: Re: Policie chytila muže podezřelého z krádeže v Terezíně,

osobně si tedy také myslím, že je jedno, zda je ukradl Čech bílý jako padlý sníh nebo Cikán černý jak bota.

Koneckonců ten co je vzal ve sběrně byl pravděpodobně nějaký Novák, bělostný a nesmírně slušný člověk, který se pravidelně rozčiluje nad cikánskou kriminalitou. A přitom bych řekla, že by zasloužil nejméně dvojnásobný trest, bez takových by totiž mohl Cikán destičky maximálně loupat, ale rozhodně ne prodat. A Cikánovi, pokud ho ve zvláštní škole, kam ho šoupli v šesti letech neučili o holocaustu ( a to neučili zcela jistě) je těžko Terezín něčím svatým, zatímco Novák zatraceně dobře věděl, o co jde.

Pavla B. 25.4.2008 9:17

Re: Re: Re: Policie chytila muže podezřelého z krádeže v Terezíně,

Tak doufejme u soudu to bude jedno a pachatel dostane příslušnou pálku bez ohledu na barvu kůže. Nakonec kdo mi čmajzne z kapsy peněženku je v principu taky jedno. Ovšem pokud se tento případ bude někde v zahraničním tisku rozmazávat (což je docela pravděpodobné, neboť mnoho zavražděných a po smrti okradených má jistě příbuzné po všech koutech světa) a nepadne ani slovo o etnické příslušnosti pachatele, tak mně to už tak úplně jedno nebude (ovšem to je tak asi všechno, co s tím můžu dělat):-(

AndyO 25.4.2008 9:24

Re: Re: Re: Re: Policie chytila muže podezřelého z krádeže v Terezíně,

a proč vám to jedno nebude? Ujišťuji vás, že příbuzní těch mrtvých z Terezína jsou na zmínky o etnické příslušnosti dost citliví a nijak zvlášť nestojí o to, aby se jejich prostřednictvím řešily nějaké "problémy s cizím etnikem".

Pavla B. 25.4.2008 9:36

Re: Re: Re: Re: Re: Policie chytila muže podezřelého z krádeže v Terezíně,

Inu, když se například před léty houfně stěhovali Romové do VB a byly s tím různé potíže, taky mi vadilo, když se v té souvislosti někde psalo o Češích. Jsem asi rasistka, je mi líto!

Jura Jurax 25.4.2008 9:38

Re: Re: Re: Re: Re: Policie chytila muže podezřelého z krádeže v Terezíně,

Jojo, nebude mi to jedno, neboť jsem občan ČR jako ti hayzlové. A opravdu nejsem nadšen, když se píše o tom, že u nás není svatý ani pomník holocaustu díky primitivnímu buranskému hayzlíkovi, co se neučil ve škole, protože je cigán (a taky díky nejspíš rasově zcela čistému výkupci šrotu, co to od něj koupil).

A mimochodem - občan ČR není Čech - Čech je toliko obyvatel české kotliny, tedy místa zvaného Čechy. Neboť obyvatelem Moravy je zpravidla Moravan, a to holt Čech nebude, ač je taky občenem ČR. A totéž Slezan.

Kajda 25.4.2008 9:21

Re: Re: Re: Policie chytila muže podezřelého z krádeže v Terezíně,

R^R^

york 25.4.2008 9:39

Re: Re: Re: Policie chytila muže podezřelého z krádeže v Terezíně,

Tak, tak.

jm0 25.4.2008 10:19

že by zasloužil nejméně dvojnásobný trest

proč dvojnásobný? protože je bílej a tedy tak nějak víc povinován chovat se slušně? kdo vám víc ublíží: ten, kdo vás majzne tyčí po hlavě nebo ten, kdo tomu prvnímu bude pomáhat schovat vaši mrtvolu? pokud to nebylo na objednávku, tak bych asi nešel přes spoluvinu 1:1.

www racek 25.4.2008 9:09

Re: Re: Policie chytila muže podezřelého z krádeže v Terezíně,

čumil není rasista jako my ostatní :-D ale stejně, nebýt rasistou, to chce hodně sebeovládání a zatmění mysli-:-D

Pavla B. 25.4.2008 9:19

Re: Re: Re: Policie chytila muže podezřelého z krádeže v Terezíně,

Zvláště když denně prochází cestou z práce a do práce brněnským českým ghettem... :-D

Real 25.4.2008 9:22

Re: Re: Policie chytila muže podezřelého z krádeže v Terezíně,

 Real 89.176.75 Pavlo, to jsem nepsal já .To byl a je zloděj nicku nějaká modrá.........   . Ale ,že je to rom neboli cikán je pravda .

Jura Jurax 25.4.2008 9:31

Re: Policie chytila muže podezřelého z krádeže v Terezíně,

No, policie mlčí, protože se to nesmí říct, aniž by ji někdo nebuzeroval;-€

MLOK1 25.4.2008 9:55

Re: Policie chytila muže podezřelého z krádeže v Terezíně,

Ať už je to RAM, ROM, cikán, cigán, bílý, žlutý, nebo černý - zasloužil by 25 ran rákoskou přes holou zadel!! Tomu by on a jemu podobné hovada rozumněla.

MLOK1 25.4.2008 10:05

Re: Re: Policie chytila muže podezřelého z krádeže v Terezíně,

oprava: ......jemu podobná hovada......." 

Pešek 25.4.2008 10:13

Re: Re: Re: Policie chytila muže podezřelého z krádeže v Terezíně,

Rozuměla  ;-)

www racek 25.4.2008 8:57

no, štír kýlnatý

se udržel v našich podmínkách až donedávna, žil na slapech a poslední hlášený nález je z roku 1972. nedávno jsem ho viděl v národním muzeu, měl asi 4 cm. ve století 19. žil i na území prahy, někde na karlově. o dnešním výskytu na moravě tedy nic nevím, ale prý občas něco přinesou turisti s chorvatska a kolonie prý občas přežijou několit let. než je zima vyhubí. tedy, poslední dobou asi nevyhubí, soudím.

jinak nejbližší naleziště štíra kýlnatého je u kremže, v rakousku.

ale článek velmi pěkný. ne že bych stopro souhlasil, ale ...:-D

Kajda 25.4.2008 9:25

Re: no, štír kýlnatý

Nevíte nic o nejen výskytu štíra na Moravě, ale nejspíš ani o pravopisu a o klávese Shift na vašem kompu.

www racek 25.4.2008 10:16

Re: Re: no, štír kýlnatý

kajdo, víte vy něco vůbec? já o škorpionech přečetl nějakou literaturu ... vy taky? všechny nálezy škorpionů na moravě byly prokázány jako náhodně zavlečené turisty.