Středa 29. 5. 2024Maxmilián, Maxim polojasno10 °C

Diskuse k článku

Na svatého Jiří

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 735
  • Poslední: 27.4. 2008 11:37
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Real 25.4.2008 9:44

Re: Napsal jsem Robertu Ficovi !!!

Real  89. 176.75. No vidíte ,kdybyste nebyl zloděj nicku ,tak by se dalo i souhlasit . Však se to naučíte . Slušné chování a nekrást.. Jen ta logika a charakter  !!

Jura Jurax 25.4.2008 9:48

Re: Napsal jsem Robertu Ficovi !!!

Co je to za exota, tenhle Real? 8-o

Ještě větší blbec než se čekalo RvRvRv a očividně socánek, fuj (Y)

MLOK1 25.4.2008 9:52

Re: Napsal jsem Robertu Ficovi !!!

NesouhlasRv

SuP 25.4.2008 9:25

Pane Vlku!

Zase bodujete. Vaše poznámka má skutečně neotřesitelnou logiku a je i vtipná. Rád čtu Vaše články.

J.S. 25.4.2008 9:45

Re: Pane Vlku!

Pane Vlku, už dlouho jsem od Vás nečetl takový trapný blábol.

Jura Jurax 25.4.2008 9:50

Re: Re: Pane Vlku!

No, nechlubte se tím, že Vám chybí smysl pro srandu ;-P

libero 25.4.2008 9:52

Re: Re: Re: Pane Vlku!

Kdyby jen to.

J.S. 25.4.2008 14:23

Re: Re: Re: Re: Pane Vlku!

A je tu libero. Také Vaše připomínky nemají hlavu ani patu a jsou ještě více prosté než tento článek. Jen dotaz, máte i levou ruku nebo jen pravou.

Jura Jurax 25.4.2008 9:49

Re: Pane Vlku!

Přesně. R^

Jura Jurax 25.4.2008 9:25

Vlku,

omlouvá Vás leda to, že jste pouze humanitně vzdělán, neboť výrok ... proč si myslím že se máme učit ... skutečnou matematiku (bez šílenosti zvané množiny) ... bije o nebesa pošetilostí. Ono totiž ty množiny nejsou žádná šílenost, ale celkem nezbytný nástroj k matematickému uchopení reálného světa. To, co Vy nejspíš z neznalosti nazýváte skutečnou matematikou, jsou pouhé počty.

Šíleností akorát bylo, že učitelky, co kdysi měly ty množiny z vrchnostenského rozhodnutí učit, uměly jenom ty počty, co učily už léta, a matematikou byly panensky nedotčeny. Vysvětloval jsem je - jsa vzděláním matik - učitelkám svých potomků. Chápaly pomaleji než ti potomci - ne že bych měl geniální potomky, ale dětský mozek je holt nezatížený konvencemi a jsou-li mu věci náležitě ozřejmeny, nepřistupuje k nim apriori negativně  ... jako ty učitelky, co měly množiny zcela neoprávněně za vrchnostenský vrtoch a hovadinu; a taky celkem oprávněně, jsouce zkušené matadorky, soudily, že to zase odezní, protože ouředníci ministerští množinám nerozumí taky, jsouce též jen humanitně vzděláni ...

vi 25.4.2008 9:27

Re: Vlku,

R^

Pavla B. 25.4.2008 9:30

Re: Vlku,

Souhlas. Děti mé sestřenice zažily množiny v 1. třídě a moc je to bavilo. Jedno z těch dětí se dalo později na matfyz a jsem pevně přesvědčena, že to bylo kvůli těm množinám v 1. třídě:-)

Puck 25.4.2008 9:34

Re: Re: Vlku,

Pěkné, až na to, že středoškolákům dělá potíže malá násobilka. :-)

Jura Jurax 25.4.2008 10:02

Re: Re: Re: Vlku,

Některým ano. Bohužel. Buď jsou jaksi jinak nadaní od přírody, a pak ovšem nemají na střední škole co dělat,  nebo jsou holt líní jak vši - na na střední škole taky nemají co dělat. Jenže je málo žáků a školy by musely zavírat a propouštět - tak se vyhazují veřejné peníze na vzdělání jedinců, co na něj nemají.

Ale co - stanou se z nich humanitní vzdělanci, pfilozófové, novináři, baviči a takoví podobní. Tam matematická negramotnost sice taky vadí, ale míň tež třeba u statika, co počítá most.

Kajda 25.4.2008 9:32

Re: Vlku,

Omlouvám se za svou nevzdělanost, ale domnívám se, že množiny jsou pro vás jakožto matematika jistě velice důležité pro ono matematické uchopení reálného světa, ale pro mě coby člověka proplouvajícího tím reálným světem jsou takřka k nepotřebě.

Zebra 25.4.2008 9:45

Re: Re: Vlku,

Vám jsou možná k ničemu, ale dětem umožní snadnější vstup do světa matematiky. IMHO jsou klíčem ke dveřím do jejího světa vedoucím. Kdo ho má, může ho použít nebo zahodit, kdo ho nemá, i tak se může se do jejího světa dostat, ale musí pracně odvrtávat zámek nebo rozebírat dveře či bourat futra nebo zeď.

Jura Jurax 25.4.2008 9:54

Re: Re: Re: Vlku,

Poetické a pravdivé.

Jan Kubalčík 25.4.2008 12:14

Re: Re: Re: Vlku,

Tech klicu je ale urcite vic...:-) No a k vyse (nekde vyse...) uvedenemu - mnoziny jsou skutecne pekna "vec" a s jistou licenci muzeme rict, ze matematika bez nich jsou jenom kupecke pocty (ale totez bychom mohli rict treba o topologii a taky ji na zakladce neucime...:-)). Ale - jak jsem zkratkovite vyjadril v jinem prispevku - je to didakticka otazka. Ja osobne si myslim, ze deti v prvni tride se potrebuji naucit hlavne ty kupecke pocty... a to vsechny a poradne. O tom, ze jim v tom mnoziny nejak pomahaji, velmi pochybuji. Sam jsem absolventem prvni tridy s mnozinami, tak vim, o cem mluvim. Pritom nejde o me - ja jsem (diky? navzdory? nebo zcela nezavisle na vyuce mnozin?) nakonec matematikem, ale videl jsem to na svych spoluzacich... pochopitelne do toho vstoupila take schopnost ucitele danou latku ucit - coz je ostatne ve skolstvi vzdy to prvni... skola je delana ucitelem, vse ostatni muze byt velmi dulezite, ale v porovnani s nim je to v nejlepsim pripade druhotne... nicmene i prakticky plosna neschopnost rodicu svym potomkum vysvetlit veci probirane v prvni tride byla ... jak to rict ... podivna a pro ty rodice asi frustrujici... a nakonec pro ty deti asi taky... ja proste myslim, ze bych se v prvni tride i ja (o mych spoluzacich nemluve...) obesel bez znalosti toho, co je to kartezsky soucin...:-)

Jura Jurax 25.4.2008 9:53

Re: Re: Vlku,

Jojo, kajdo, nevědomost z Vás mluví ... asi Vám nevadí sčítat jablíčka s hruštičkama bez zavedení nadmnožiny ovoce ... a jestli vadí, pak proplouváte reálným světem a užíváte přitom základů množinového počtu ... a jestli opravdu nevadí, no tak jste holt řekněme trošku alternativní ...

Real 25.4.2008 9:19

Real 89.176.75 Rád bych Vás upozornil ,že Real má IP 89.176.75. a ,že pod mým nickem píše zloděj.

Nějaká podlá modrá Cyanoza,co si nechce dělat ostudu pod svým.

AndyO 25.4.2008 9:24

Re: Real 89.176.75 Rád bych Vás upozornil ,že Real má IP 89.176.75. a ,že pod mým nickem píše zloděj.

hm, mně se to hned zdálo moc srozumitelné a bez chyb. Díky za upozornění.

Real 25.4.2008 9:27

Re: Re: Real 89.176.75 Rád bych Vás upozornil ,že Real má IP 89.176.75. a ,že pod mým nickem píše zloděj.

Dík za zastání ,velitelko ! (    cit.Dobití severního polu )

Pavla B. 25.4.2008 9:29

Re: Real 89.176.75 Rád bych Vás upozornil ,že Real má IP 89.176.75. a ,že pod mým nickem píše zloděj.

Vypsala jsem si několik IP adres, u kterých se soustavně mění nicky:

80.242.32.xxx - 66.246.246.xxx - 204.73.200.xxx - 212.47.14.xxx - 194.213.55.xxx

Je jich možná ještě víc. Ta poslední je Jarouškova (což zaručeně není žádná podlá modrá cyanóza) - Jarouška ovšem v 90 % případů poznám podle žvanění i bez IP adresy. Předposlední je Troubova (ani ten nepatří pod modrou cyanózu) - toho lze rozeznat okamžitě ve 100 % případů. Ostatní adresy jsou bůhvíkoho....

Real 25.4.2008 9:34

Re: Re: Real 89.176.75 Rád bych Vás upozornil ,že Real má IP 89.176.75. a ,že pod mým nickem píše zloděj.

Výcvik v StB ???

Pavla B. 25.4.2008 9:37

Re: Re: Re: Real 89.176.75 Rád bych Vás upozornil ,že Real má IP 89.176.75. a ,že pod mým nickem píše zloděj.

Pouze v Google;-P

Hubert 25.4.2008 9:17

Nevidomy pes je fuckt husta traparna

na druhou stranu je lepsi, aby se vsichni spolupracovnici StB, tunelari a komunisticka nomenklatura, ktera si hraje na pravici (;-D;-D;-D) schazeli na jednom miste a nesvinila ruzne po netu.

Jura Jurax 25.4.2008 9:26

Re: Nevidomy pes je fuckt husta traparna

tak co sem ležeš, levicový hlupče ... (Y)

Hubert 25.4.2008 9:30

Re: Re: Nevidomy pes je fuckt husta traparna

A hele, zase dalsi komousek, co se nastrikal na modro a mysli, ze je "pravice" kdyz hyka nadsenim na blogu tunelarove. ;-D;-D;-D

Jura Jurax 25.4.2008 10:44

Re: Re: Re: Nevidomy pes je fuckt husta traparna

No, a Vy jste buď komoušek nepřestříkaný nebo nějaký anarchista ... ledaže byste byl socan :-D:-D:-D

RZ 25.4.2008 9:17

Jak vidno, štíři Vás stále drží

což si radši dát do Googlu slova =štír= a =mlok=? Je tam přes 500 odkazů v češtině.

MLOK1 25.4.2008 10:02

Re: Jak vidno, štíři Vás stále drží

RZ - neotírej se o MLOKy:-D:-D:-D