Sobota 1. 6. 2024Laura polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 451
  • Poslední: 27.6. 2018 23:26
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Pospíšil 27.6.2018 13:51

Re: Dobré ráno z chladné Svobodné Republiky Králický Sněžník.

Já na volby poměrným volebním systémem nevěřím. Mám pro to několik důvodů. Většina poslanců ve skutečnosti vůbec nikde žádné volby nevyhrála. Na rozdíl od většinových voleb, kde každý poslanec musí vyhrát volby někde a je známo kde vyhrál, v poměrném volebním systému se stává (nevyhrává, ale stává se) poslancem člověk, který je na seznamu nějaké, vůbec to nemusí být někde vyhrávající strany. Pro poslance tedy není důležité zastávat postoje svých voličů, ani je znát. Je pro něj důležité zastávat postoje těch, kteří rozhodují o pořadí na kandidátce. A to je v každé politické straně pár lidí. Vůči těm je třeba předem projevit užitečnost. Oni, ne voliči jsou důležití. Voliči jen rozhodnou, kolik ze seznamu, který vytvoří vedení strany dle svých zájmů, bude zvoleno. Tato nejistota o počtu vytváří další tlak na to, dostat se na seznamu pokud možno co nejvýše, být co nejvíc užitečný hrstce sestavovatelů pořadí na kandidátce. To vede k tomu, že skutečný politický boj se vede uvnitř politické strany už před volbami a nejde v něm v žádném případě o zájmy voličů.

Tak zvané preference jsou pak už jen hrou, která znejišťuje postavení na kandidátce, několik "podčárníků" se může přesunout dopředu v pořadí a pro kandidáty je tento znejišťující prvek jen důvodem dostat se na kandidátce tak vysoko, aby případně přeskakující neohrozili postavení kandidáta "nad čárou". Takže tento prvek volebního systému vede jen k ještě silnější snaze být s pořadateli pořadí na kandidátce ve straně zadobře.

J. Kombercová 27.6.2018 8:40

Re: Dobré ráno z chladné Svobodné Republiky Králický Sněžník.

Čím vším už jste tady byl, ale naivní, to je novinka. :)

J. Schořík 27.6.2018 8:43

Re: Dobré ráno z chladné Svobodné Republiky Králický Sněžník.

A to je právě na mne to nejlepší, jak jsem proměnlivé - nikdy nevíte jaké budu ;)).

V. Kotas 27.6.2018 8:21

Re: Dobré ráno z chladné

Spíše z Bruselu.

V. Hájková 27.6.2018 8:26

Re: Dobré ráno z chladné

MAGORE:-))))

J. Hanzal 27.6.2018 8:26

Re: Dobré ráno z chladné

Koukám na nebe a tentokrát to přichází z Warszavy, tedy spíše za Stokholmu :-))

J. Franke 27.6.2018 8:42

Re: Dobré ráno z chladné Svobodné Republiky Králický Sněžník.

To jo. Nicméně teď tam je gosudar, Slunce naše jasné!!!

E. Pawlica 27.6.2018 8:01

O nic nejde

O nic jiného nejde, nežli o důsledek nepovedené hry na přímodemo v nepovedené partaji. Hamáček má sice svázané ruce ale taky alibi. Pak to takhle dopadá.

Ostatně jiný nepovedený typ přímodemo je i prezidentská volba. Buďto zrušme úřad prezidenta, nebo zrušme nepřímý stranický volební systém. jinak to bude jako teď - ani v řiť, ani v oko ...

V. Hájková 27.6.2018 7:54

A zase

""KÁČO KOLEM""- stejné slinty zdejší smečky tupých ŽVÁSTALU! :-))))

P. Spáčil 27.6.2018 8:08

Re: A zase

Tak sem ty svoje slinty nepište. (:-))

V. Hájková 27.6.2018 8:09

Re: A zase

KŠÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ- komouši!

P. Spáčil 27.6.2018 8:51

Re: A zase

KŠÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ- slepice!

A. Trick 27.6.2018 7:54

V předvečer

jmenování vlády koncertovala na Hradčanském námětí Česká Filharmonie.

Tak je to správné, tak to má být.

V. Hájková 27.6.2018 8:02

Re: V předvečer

Opět jste projevil svou vysokou inteligenci! Představa, že byste vy navštívil - takový to koncert je z říše sci-fi :-)))))

https://www.ceskafilharmonie.cz/koncert/2817-open-air-koncert-2018/

Napsat, že to má něco společného se jmenováním vlády- muže je blb , který o těchto koncertech nic neví!!!!

V. Kotas 27.6.2018 8:08

Re: V předvečer

No, hlavně že ty víš vždycky všechno.

V. Hájková 27.6.2018 8:17

Re: V předvečer

Už jsem si všimla , že to je to, co Vás nejvíc sejří CHUDÁČKU :-)))))))))))

R. Meišner 27.6.2018 7:50

srovnávat

dnešní jmenování vlády s událostmi před 50 lety je opravdu hodně silná káva. Aston je holt úplně posedlý strašením komunisty, Zemanem, Babišem.-- to snad už ani nemá smysl číst. jinak kompeteční žalobou by se nevyřešilo vůbec nic, Zeman stejně Pocheho nejmenuje, a nic tím přitom neriskuje--velezrada to pořád není.

P. Hofman 27.6.2018 7:38

Jen skromná otázka

A není to spíš tak, že bychom měli Zemana chválit za to, že do významné, Česko reprezentující funkce ministra zahr. věcí, nechce jmenovat oranžového šmejda, člena pražské, nechvalně známé socanské "svaté trojice" (Hulínský, Březina, Poche) a vrcholného představitele pražských korupčníků?!

V. Kotas 27.6.2018 7:42

Re: Jen skromná otázka

Jó, kdyby to samé dělal někdo jiný, než M. Zeman, tak mnozí/ti stejní co ho kritizují, budou freneticky tleskat.

P. Čech 27.6.2018 7:54

Re: Jen skromná otázka

Ono jde o to, že dosud žádný z prezidentů si nedovolil využívat svých pravomocí, daných mu ústavou. Z jednoho prostého důvodu. Před Milošem Zemanem byl prezident vždy volen parlamentem (politickými stranami) a proto se bál vystoupit proti nim. Jak jednoduché!

A. Zajícová 27.6.2018 8:05

Re: Jen skromná otázka

kdyby to dělal někdo jiný než Zeman, tak by se jeho motivaci dalo při troše dobré vůle věřit. Zeman stvořil ČSSD po sametovce, takže je s podivem, že mu najednou jedno z jeho dětí tak vadí.

A například já, která Zemana bytostně nesnáším ho za odpor k blátivému Pochemu chválím a to ne poprvé.

P. Čech 27.6.2018 7:50

Re: Jen skromná otázka

Spíše to tak je. Prezident navíc postupuje přísně podle významu českého textu ústavy a nedělá nic jiného než že jmenuje členy vlády na návrh a nikoliv "podle " návrhu (cítíte ten významový textový rozdíl?) předsedy vlády. Tyto jmenované členy vlády potom pověří řízením ministerstev nebo jiných úřadů a to už podle svého a nikoliv na a ani podle návrhu kohokoliv. V tom vidím správný český význam textu čl. 68, odst.2 ústavy. Všechno ostatní není ničím jiným, než "expertními" názory právníků, politiků, politologů a novinářů, kteří se nikdy neshodnou na konečném významu českého textu. Tento význam může stanovit jen expert na jazyk český a žádný jiný.

J. Schořík 27.6.2018 7:50

Re: Jen skromná otázka

Tak určitě. Pokud na Pocheho něco relevantního má, nechť to výbali a nejmenuje. Třeba trestní stíhání.. Dokud je to o odhadech (a Hulda ke hradní poradce) tak to v pořádku proste není.

R. Tesařík 27.6.2018 8:03

Re: Jen skromná otázka

Už ten xicht stačí.

J. Schořík 27.6.2018 8:04

Re: Jen skromná otázka

To chápu, ale fakt by neměl :). To bychom se dostávali někam kam snad nechceme.

V. Hájková 27.6.2018 8:09

Re: Jen skromná otázka

A co ksicht - BABIŠE- BUREŠE- ten Vám nevadí?? :-))))

R. Tesařík 27.6.2018 8:24

Re: Jen skromná otázka

Otázka byla na Poche.

P. Čech 27.6.2018 7:31

Jak to vidím já.

A nebylo by už konečně lepší udělat rázný krok a zadat Ústavu pro jazyk český požadavek na český výklad článků ústavy? Jejich text je totiž stále vykládán všelijakými "experty", ať již různými profesory a asistenty z vysokých škol, politiky, politology a novináři. "Experty", kteří, zdá se, žádnými experty nejsou, protože se nedokáží shodnout na jednom výkladu jednoho článku. Není přece možné, aby dluhodobě platil text článku, jehož význam je vykládán různě, podle přání toho, kdo je buď u moci a nebo k moci míří. Zejména jde o články , podle mne textově jednoznačné, stanovující pravomoci, u kterých není přímo uvedeno slůvko "může" či "musí". A tak po každých volbách jsou neustále přetřásány zejména pravomoci prezidenta, který, podle mne, postupuje přísně podle čekého textu článků a nikoliv podle různých výkladů těchto. Opět podle mne je to vinou špatně napsané ústavy, kdy její text před schvalováním nebyl posouzen skutečnými experty na jazyk český a kdy se ke slovu dostávali púouze "experti" z řad právníků a politiků, ev. politologů.

P. Jirkovský 27.6.2018 7:49

Re: Jak to vidím já.

To je fakt dobrej nápad! A kdyby se to nepovedlo, tak to může zkusit ještě odborovej svaz tiskařů a typografů, ti přece s texty mají taky zkušenost. A kdyby se ani to nepovedlo, byl by poslední inštancí Doškolovací ústav proctologů, protože pak už jsme fakt totálně v pr..deli.

P. Čech 27.6.2018 7:57

Re: Jak to vidím já.

Totálně tam jsme proto, že texty zákonů jsou psány nečesky a to na či podle přání různých politiků, politologů, novinářů a v konečném znění právníků, z nichž 10 má padesát názorů na jeden článek.

J. Schořík 27.6.2018 8:06

Re: Jak to vidím já.

Myslím, že na tom, že presidnet nemůže nejmenovat z důvodu nesouhlasu s osobními názory ministra je mezi právníky naprostá shoda.. Máte kohokoliv kdo by tvrdil opak?