Čtvrtek 18. června 2026, svátek má Milan

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Měl Rakušan jet do Bruselu nebo jet do Vyškova

Vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan přijede v pondělí čtvrtého března do Besedního domu ve Vyškově. Zájemci se tam s ním od sedmnácti hodin sejdou na jeho Debatu bez cenzury, sděluje vyškovské vydání Deníku.cz svým čtenářům. No jo, ale na pondělí a úterý je v Bruselu Rada pro spravedlnost a vnitřní věci (viz zde). Na programu jsou například azylová pravidla Evropské unie a migrační a azylová politika, záchrana životů na moři a boj proti pašování migrantů a ministři „budou vyzvání‟, aby schválili závěry o uplatňování Listiny základních práv EU. To je ten dokument, o který se opírají všechny lidskoprávní organizace, které spoluorganizují masivní přepravu migrantů z oblasti takzvaného globálního jihu, což je ta větší část světa, která nenávidí globální sever, ale ráda by se tam přestěhovala, protože se tam lépe žije.

Ministr Rakušan tomuto vyzvání ujde, protože volil pravidelné pondělní setkání s občany bez cenzury které spočívá v tom, že si bez mrknutí oka nechává nadávat a dává najevo, že ho hned tak nic nevyvede z míry.

Tisku ministr Rakušan vzkázal, že mítink ve Vyškově byl naplánován dopředu. O tom netřeba pochybovat, článek v Deníku je datován 26. února, mítink se jistě plánoval ještě dříve. Je ovšem otázka, jak daleko dopředu se v Bruselu plánují ministerské mítinky.

Místo sebe poslal ministr do Bruselu svého náměstka Lukáše Hendrycha. Než se ale začneme hněvat, položme si otázku, co by v tom Bruselu byl ministr Rakušan platný? Když tam byl posledně, souhlasil s migračním paktem, který má v sobě ne moc dovedně zakamuflované kvóty na přidělování migrantů. Dá se od ministra Rakušana čekat, že na takovém grémiu povstane a přesvědčí své kolegy, že Evropa nemůže přijmout všechny zájemce z Afriky a Asie a že stávající azylová pravidla byla psaná ve zcela jiné době za zcela jiných okolností a je nutné je revidovat, jinak na to kontinent šeredně doplatí, protože ty lidi už nikdy nedostane pryč?

To se od ministra Rakušana věru nedá čekat, takže ať si nechává nadávat ve Vyškově a do Bruselu posílá náměstka. Ve výsledku je to celkem jedno. Poznání reality a následné procitnutí na Evropu teprve čeká a žádný Rakušan nebo Hendrych na to nemají nejmenší vliv.

Jan Bartoň
18. 6. 2026

Pánové v opozici tlučou na falešný buben

Lubomír Stejskal
18. 6. 2026

Je to jedna z věcí, za kterou Petr Macinka zaslouží pochvalu.

Zdeněk Prázdný
18. 6. 2026

Palackého oceňoval i rakouský císař František Josef I.

Martin Tůma
18. 6. 2026

Poplatky budou dobrovolné, ale vítězství to není, mladý pane.

Aston Ondřej Neff
18. 6. 2026

Pochybnosti o splnění limitu výdajů na obranu se vyskytly už na jaře

ČTK, bro Jan Brodníček
18. 6. 2026

Nedávno Petrohrad, teď Moskva. Ruská metropole se v noci na čtvrtek stala terčem největšího...

Lidovky.cz, ČTK
18. 6. 2026

Ve věku 74 let zemřel v úterý politický vězeň a signatář Charty 77 Jiří Wolf. Na Facebooku to...

Jiří Čihák
18. 6. 2026

Jde o všechno. Čeští fotbalisté ve druhém utkání skupinové fáze mistrovství světa hrají s...

Lidovky.cz, ČTK
18. 6. 2026

Premiér Andrej Babiš (ANO) neplánuje nyní žádnou výměnu ministrů, řekl před odletem na evropský...

Tereza Krocová
18. 6. 2026

Ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé) ve čtvrtek v Černínském paláci udělil medaili bývalému...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz