Středa 22. 5. 2024Emil polojasno10 °C

Diskuse k článku

Jsme sečteni… někteří

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 982
  • Poslední: 30.3. 2021 8:17
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
S. Lazárek 29.3.2021 10:14

No jak jsem nedávno četl, tak mezi členy Interhelpa z toho až takové nadšení nebylo jako je tady, ze všech se stali Niklíček s Niklíčkovou.

J. Chyský 29.3.2021 10:01

No a není ta změna letní/standardní čas alespoň žástečný návrat směrem k přírodním zákonům?

J. Franke 29.3.2021 10:07

Není.

J. Anděl 29.3.2021 10:56

Ona je i otázka, jestli je přirozené to vstávání podle bučení ze chléva či makačka během sklizně. Přeci jen, zemědělství je trochu novodobější vynález, než jak Bůh člověka stvořil úplně na počátku.

A. Pakosta 29.3.2021 20:10

Pokud trváte na aktu Božího stvoření, pak je to jednoznačně od té chvíle, kdy byli adam s evou vyhnáni z ráje a museli začít v potu tváře dobývat svůj denní chléb. Museli vstávat za svítání, protože denní světlo jednoznačně vymezovalo použitelný čas ke shánění obživy.

J. Anděl 29.3.2021 20:16

Netrvám na tom aktu.

Jinak už si nepamatuji to vlákno, na co jsem přesně reagoval, takže si nejsem jistý, jestli s vámi souhlasím, nebo se s vámi chci přít.

:-)

M. 6S6. 29.3.2021 9:49

Změna času? Vyčkejme do klidnějších dob, snad to naši i jiní pantáti budou mít čas projednat v matičce evropských národů projednat.

Zeman možná navrhne čas moskevský.

J. Ganaur 29.3.2021 10:12

Ten už vyhlíží čas nebeský.....

J. Anděl 29.3.2021 9:48

Já jak to už skoro nesleduju, protože se mi všechny hodiny doma přeřídí samy, tak jsem si akorát v neděli (včera) ráno všiml, že jsem byl nějak dlouho v posteli, což mě ještě ale vůbec netrklo. Večer jsem si říkal, že nějak nemůžu zabrat, na to, kolik už je hodin. A dneska ráno jsem měl takový tíživý pocit, že UŽ zase musím vstávat.

A pak jsem si teprve na NP přečetl, proč to tak bylo.

P. Milan 29.3.2021 9:50

Sporák a termostat stále ještě musím přestavit ručně.

Jinak asi tak, nechává mne to klidného a světlo déle do večera mi taky vyhovuje více. Jsem spíše "sova", než "skřivan".

J. Anděl 29.3.2021 9:51

Mně to je tak den dva fyzicky trochu nepříjemné, konkrétně to dřívější ranní vstávání, ale díky homeoffice je to všechno utlumené.

O. Vorálek 29.3.2021 9:53

Mě bylo v neděli ráno fyzicky celkem dobře, na to, že jsme vypili celkem dost piv.

P. Milan 29.3.2021 9:53

Mně ani to ne. Když jsem musel vstávat v určenou dobu, byl jsem vždy vzbuzen budíkem a bylo mi jedno, kdy, vždy to nebylo přirozené probuzení. Teď už je mi to úplně jedno, budím se přirozeně.

J. Ganaur 29.3.2021 10:32

To je od "seniora" poněkud sobecké....A koronáč tu nebude pro ostatní napořád(???)....;-D;-D;-D

O. Vorálek 29.3.2021 9:50

Já jsem se prostě po pařbčice probudil, zjistil jsme, že je půl desátý, tak jsme se nasnídali a já vyrazil domů. Večer jsem šel spát dle potřeby a ráno mi budík zařval v 6:06. Bylo o trochu víc tma no večer bude zase o něco víc světo, toť asi vše.

S. Lazárek 29.3.2021 9:52

Tak to seš Jindro ideální pacient:-)

Já mám doma ještě pár ruských budíků, tak jsem je musel přetočit růčo a u toho jsem nadával a stjně jsem zapomněl na ten na kotli:-)

M. 6S6. 29.3.2021 9:53

No stojací třízávažové bicí hodiny t v obýváku teď přeštelovat není takový problém jako na podzim.

J. Anděl 29.3.2021 10:20

Na podzim je asi nejjednodušší zastavit na hodinu kyvadlo, ne?

P. Kučera 29.3.2021 9:48

Čas narození.

Astrologové chtějí vědět čas narození na minuty. Já jej znám, bylo to asi 3 minuty před půlnocí, navíc před dnem, kdy se lámou dvě znamení zvěrokruhu.

1) Bylo těsně po válce. Byl stále ještě letní čas? To máme asi 2 horoskopy, podle letního a zimního času? 2) Narodil jsem se asi 100 km od východně od 15. poledníku. Neplatil tam tedy už astronomický čas následujícího dne? 3) A vůbec, Slunce prochází 12 vybranými souhvězdími od 17 do 42 dnů. Platí tedy pro horoskopy přírodní čas, nebo ten úřední? 4) A třešnička na dortu: Když jsem oponoval, že vliv hvězd na naše životy je zcela zanedbatelný, tak prý vše záleží na prvním nádechu po porodu. Dnes tedy většinou na pachu dezinfekce v porodnicích.

Dobrý den.

J. Jelínek 29.3.2021 9:53

Astrologové jsou mašíblové a do dneška nevyřešili, co dělat s jižní polokoulí.

V. Novák 29.3.2021 10:01

Pro astrology platí pouze pravý čas v daném místě, protože jen podle toho se určuje postavení ekliptiky i planet a jejich vztah k obzoru, což je pro astrology podstatné.

Čímž se nijak nevyjadřuji k astrologii jako výkladu horoskopu.

J. Anděl 29.3.2021 10:03

Nepletu-li se, v astrologii je podstatné, kde byly planety a jejich satelity na obloze. Ty byly v čase vašeho narození na jednom konkrétním místě. Je tedy jen otázka tu polohu správně spočítat. Ano, zeměpisná poloha místa narození v tom taky hraje roli. A ano, když si nejste jistý, jestli v danou dobu platil letní čas, můžete spočítat špatný výsledek. To je ale v matematice vždycky, když neznáte správné hodnoty proměnných, ne?

S výjimkou Měsíce vliv těchto těles na psychiku a tedy život člověka nijak obhajovat nebudu. Ale astrologie se mi líbí. Fascinující systém.

A. Pakosta 29.3.2021 10:09

Kdybyste astrologii trochu vnímal, věděl byste, že ona pracuje zejména s planetami, i když jim tradičně říká "hvězdy". A vliv planet na Zemi rozhodně zanedbatelný není. Gravitace Měsíce způsobuje výrazné dmutí světových moří, a dnes už není pochyby o tom, že právě pravidelné dmutí moří umožnilo rozšíření života z vody na souš. Obdobný vliv má i gravitace Slunce a ostatních planet - astrofyzikové dokážou změřit deviaci oběžných drah Země i Měsíce, způsobenou jejich vlivem. A pokud tedy planety dokáží svým vlivem pohnout zeměkoulí, proč by nemohly mít vliv na pohyb mikročástic v buňkách právě vznikající lidské bytosti? Ano, ta zmínka o prvním nadechnutí po porodu je nesmysl, v té době je už člověk hotovou bytostí, ale možná Vás zaujme, že například čínská astrologie zkoumá postavení "hvězd", tedy planet, nikoli v momentu narození, ale v momentu početí, kdy se právě vliv planet (gravitace) na dělící se buňky může opravdu projevit. Potíž je jen v tom, že zatímco okamžik narození je jaksi veřejně objektivně zaznamenatelný, moment početí je intimní záležitostí, probíhající zcela mimo dosah lidského sledování, a lze jej určit nejvýše s přesností na dny, pokud si maminka vede deník.

M. Koželuh 29.3.2021 9:47

Celé sčítání ve výsledku je k ničemu. Když někdo zjistí, že mám malý byt, tak mi někdo dá větší? A kromě toho v neděli odpoledne jsem nemohl dokončit, systém se opět zahltil. Nikde jsem se nedozvěděl, v čem výsledky našemu státu pomohou.

P. Milan 29.3.2021 9:51

Státu k ničemu, jeho úředníkům k obživě. Legální i nelegální.

Ž. Říje 29.3.2021 9:41

Jestli nemá Babiš sedlaný alibi, tak Hájková přijde s tutovým článkem, že se Andrejko motal kolem rotoru vrťasu, se kterým pak Kellner odletěl.

M. 6S6. 29.3.2021 9:45

R^

F. Doušek 29.3.2021 9:52

Sedlaný? Hmmm;-D

O. Vorálek 29.3.2021 9:28

Zajímavý bude, jak v létě sice v devět bude ulice zalité sluncem, ale my budeme zamčeni doma stanným právem.

M. Němec 29.3.2021 9:33

Tak s tím něco místo keců udělejte.

Změňte to, chytrej jste na to dost.

O. Vorálek 29.3.2021 9:37

Jeden člověk nezmění nic, musíme všichni.