Sobota 1. 6. 2024Laura polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 1894
  • Poslední: 13.1. 2023 2:24
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Beneš 3.1.2023 6:05

Tak to nečtěte. Určitě si najdete spoustu plátků, kde budou psát jen to, co se vám líbí. Namátkou třeba:

https://en.topwar.ru/news/

P. Kučera 3.1.2023 5:59

Pane Pilný, tak tomu mám rozumět tak, že EU kádruje občany, že je nepouští za hranice, zavírá oponenty, ideologicky řídí vědu a školství, devastuje přírodu, že má podřízen veškerý tisk a TV a funguje bez jakékoli zpětné vazby atd.? Není to náhodou tak, že v dnešním Rusku jsou opnenti vražděni (pardon, nejnověji nešťastnými náhodami vypadávají z oken, podle mustru Jana Masyryka), že je to dnes Rusko, které pokračuje v sovětských manýrách a chce vrátit svět zpět? Svět se mění, a jestliže Západ začíná klopýtavě vnímat limity dalšího vývoje a snaží se je demokraticky řešit, je takové srovnání, jak to slušně říct, prostě hloupé.

P. Hák 3.1.2023 9:50

" kádruje občany" - ano, aspoň u nás

"nepouští za hranice" - ne, zatím pouští

"zavírá oponenty" - u nás už to začíná

"ideologicky řídí vědu a školství" - ano

"má podřízen veškerý tisk a TV" - v EU obecně asi ne, u nás mainstream asi ano

"devastuje přírodu" - ano, viz GD, který v důsledku přírodě škodí

" funguje bez jakékoli zpětné vazby" - ano

J. Sinnreich 3.1.2023 4:21

Sefka Evropskeho Parlamentu Metsoalova prohlasila, ze evropska demokracie je pod utokem, kdyz clenove Europarlamentu berou baliky penez jako uplatky. Pravdou je, ze demokracie je po utokem, kdyz EU zavadi cenzuru, v ramci boje proti"desinformacim", podobne jako kdysi komunisti.

J. Krásenský 3.1.2023 4:20

V čem si jsou EU a SSSR podobné: Centrálně prosazovaná ideologie - u SSSR to byl marxizmus, u EU jsou to ideologie z marxizmu vycházející - multikulturalizmus, woke, gender, cancel culture,

Ideologicky řízené hospodářství u SSSR opět marxizmus, u EU například greendeal, kvóty

Dále nemá smysl zmiňovat SSSR - platí stále to samé marxizmus, marxizmus a zase marxizmus.

Ideologie do školství - EU: multikulturalizmus a sexualizace již od mateřských škol

Centrálně řízené hospodářství - EU: pomocí dotací, daní a pokut prosazovaný greendeal.

Technologické zaostávání - EU: pamatujete na Lisabonskou strategii? nedokážeme vyrobit ani vlastní čipy pro automobilový průmysl.

Státem řízená media - EU: veřejnoprávní, která musejí, aby dosáhla na dotace, držet linii EU, státem placení neziskovky "odhalující dezinformace" - tedy nepohodlné zprávy pro EU

Cenzura a autocenzura - EU: dotace pro poslušná media jak je v současném návrhu MV.

Trestní stíhání za verbální projevy - EU: tzv hate speach, schvalování ruské invaze.

Pan Jaroslav Bašta řekl nepohodlnou pravdu a potrefená husa z hejna zase zakejhala. Je smutné, že se ozval zrovna Ondřej Neff. Že by úlitba mocným? Jak známe z totalit XX. století, to mu nepomůže. Totalitní mlýny semelou i tu část svobody, kterou se zrovna svou nestatečností snaží zachránit.

K. Machala 3.1.2023 4:07

Trochu překvapen, co čtu. Baštovo přirovnání není žadná informace nebo dezinformace, je to jen názor. Takže mluvit o umlčování je fuj. Nedával bych rozhovory ria novosti, nemám rád putina, ale jsem rozhodně proti umlčování kohokoliv názorů. Fuj.

A EU je přitažlivá pro migraci pro politiku, která v ZápEvr byla v 50. až 90. letech, kdyby tehdy dělala to, co tlačí teď, prosperitu by dávno zničila.

S. Ševeček 3.1.2023 6:43

to bylo vyhrožování občanům.

P. Boublíková 3.1.2023 3:55

Baštovo přirovnání je poměrně trefné. Nejde samozřejmě o životní úroveň, nýbrž o snahu zavést totalitní diktaturu - v tom je EU dosud nedokonalá a na SSSR zdaleka nemá, ale snaží se!

https://echo24.cz/a/HLRPu/zpavy-svet-eu-ek-chce-prevzit-dohled-media-jourova-regukace-protesty-krtika

Kvůli tomu jsme vstupovali do EU, to jako vážně? ;-(

J. Krásenský 3.1.2023 3:57

R^ Přesně tak.

T. Kohout 3.1.2023 2:24

Proč někdo imigruje do EU je snad jasné. Nejštědřejší a nejsnáze dosažitelné peněžní příspěvky. To je z hlediska "economy, stupid". A z hlediska politického je to snaha o islamizaci Evropy.

T. Novy 3.1.2023 2:20

Proč ten blbec Bašta uráží sovětský lid? A ještě k tomu v nejobjektivnější TV na světě?

Sovětský svaz byla nejlepší forma řízení na světě a narkomani a LGBT exhibicionisti v EU parlamentu pracovitý funkcionářům politbyra nesahají po kotníky.

Tedy má pan Neff pravdu. S urážkou Rusů to blb Bašta hodně přehnal.

L. David 3.1.2023 1:28

Ještě větší blbec, než jsme si mysleli - tak tohle na vás Astone přesně sedí!

Výroky pana Bašty na adresu Brusele jsou naprosto výstižné. A protože nám Aston už zcela zblbnul, tak jej výroky pana Bašty rozčílují.

Ze všech těch prezidentských kandidátů je pro mne Bašta tím nejlepším. A proto volám: BAŠTA NA HRAD!

K. Vomáčková 3.1.2023 4:30

👍

J. Pilny 3.1.2023 5:25

Souhlas, Aston se z toho pomine.

P. Beneš 3.1.2023 6:01

BAŠTA NA HRAD!

S těmi ani ne třemi procenty? Ts ts ts...

P. Hatina 3.1.2023 1:19

No ono jeden důvod by se jistě našel- on totiž pan Bašta je poslanec a má imunitu. Ne úplnou, jeho vydání k trestnímu stíhání by musel schválit parlament, rozuměno tedy koaliční 100+x většina.

Což by mohlo vyústit ke dvěma řešením-

To první, že by se projevy vrcholných politiků nestíhali stejně jako dosud, a policie si to vynahradila na nějakých nýmandech na sociálních sítích. Čili, výsledný efekt nula.

A to druhé, že by takto mohla snadno vládní koalice kriminalizovat opozici v parlamentu, popřípadě i své vlastní vzpurné poslance pokud by nechtěli hlasovat, jak jim předepsáno. Vlastně by se úplně takto popřel jeden z principů demokracie.

Co z toho je horší?

J. Jurax 3.1.2023 1:22

To druhé ... :-)

J. Jurax 3.1.2023 1:18

Bašta?

Nechte ho blbnout ... on se znemožní sám ...

J. Joudová 3.1.2023 1:10

Jediné, co z celého článku celkem sedí, je jeho titulek. Bohužel však vystihuje zejména samotného pana autora. ;-(

P. Manda 3.1.2023 3:15

nelez sem. Urážíš.

J. Pilny 3.1.2023 5:26

Mne zase uráží Váš příspěvek.

R. Langer 3.1.2023 5:29

No jo, chudáčku. ;-D

J. Joudová 3.1.2023 5:36

1) A proč autor smí a já nesmím? To by mě teda fakt zajímalo.

2) Pokud nejste primitiv, tak byste mi neměl tykat. Nedohodli jsme se spolu na tom a v KSČ jsem s Vámi taky nebyla.

K. Filip 3.1.2023 5:53

Manda, nějaký nový troll?

Z. Jemelík 3.1.2023 0:47

Zlomyslná poznámka: Čaputová byla outsiderem:-)

P. Horáček 3.1.2023 0:35

Úřední definice slova "dezinformace" nemá oporu v žádném zákoně, resp. pojem "dezinformace" není nijak právně definován. Jinak, Astone, i přes Vaší předchozí dobrou práci, běžte už s těmi svými nanávistnými žvásty kamsi a raději se věnujte už jenom Ljubě a čoklům :-(.

O. Zuckerová 3.1.2023 0:57

Vřelý souhlas. Pan Bašta je charakterní a přemýšlivý člověk, kterého bych viděla v čele státu rozhodně radši než fešnou paní rektorku. No ale kdo chce kam... já už to mám za pár, ale co vy mladí chudáci...

J. Jurax 3.1.2023 1:20

Nesouhlas ... Baštu fakt raději ne ... ten titul článku je celkem výstižný ...

R. Langer 3.1.2023 5:30

Hm, není. :-P

P. Manda 3.1.2023 3:13

Jak dlouho, před vyřčením asi přemýšlel ? Nic celkem proti Baštovi, ale bohužel je loutka.